כל מה שצריך לדעת על החלפת דוד חשמל לדוד שמש

במדינה חמה כמו ישראל, זה בבחינת פשע להשתמש רק בדוד חשמל. אם התנאים מאפשרים זאת, אל תהססו להחליף את המערכת לכזאת המאפשרת ניצול של אנרגיית השמש. כיצד בוחרים את נפח הדוד? מה חשוב לדעת על בחירת קולטי השמש ומה ישפיע על המחיר? כל התשובות במדריך

עוד במדריך
חיסכון כספי לצד שמירה על הסביבה: הסיבות להחלפה הגודל כן קובע: כך תבחרו נכון את דוד השמש החדש למה חשוב להתאים את קולטי השמש לדוד החדש? הרכיבים הנוספים שיותקנו בדוד החדש מה ישפיע על מחיר ההתקנה?

שדרוג של דוד החשמל והחלפתו לדוד שמש (המשולב עם דוד חשמל) בהחלט יהפוך את הצריכה שלכם לירוקה יותר ויקטין את חשבון החשמל שלכם.

היתרונות בדוד השמש הם רבים והם הופכים את השימוש ליעיל ומהיר יותר בבתים רבים.

בעזרת ניצול קרני השמש, תוכלו ליהנות ממים חמים בעיקר בימי הקיץ הרבים בארצנו החמה, אך גם לקצר משמעותית את משך חימום המים גם בעונת החורף, בה ישנם לא מעט ימי שמש.

אילו סוגים של דודי שמש קיימים, מה ההבדלים ביניהם ועל חשוב להקפיד בעת התקנה של דוד שמש חדש? לפניכם, המדריך המלא.

חיסכון כספי לצד שמירה על הסביבה: הסיבות להחלפה

כאמור, היתרון המרכזי והבולט ביותר של דוד השמש הוא האפשרות לחסוך כמה מאות שקלים בחשבון החשמל. בשונה מדוד החשמל, את דוד השמש תצטרכו להפעיל רק בימים הקרים יותר של השנה ובימים החמים, קולטי השמש ינצלו את האנרגיה הירוקה שבקרני השמש.

מעבר לחיסכון הכספי, השימוש בדוד השמש ידידותי יותר לסביבה. המערכת החשמלית של הדוד דומה מאוד למערכת החשמלית של הקומקום.

בשונה מדוד השמש, לדוד החשמל יש תרמוסטט שתפקידו למדוד את הטמפרטורה של המים ולעצור את פעולת החימום בהגעה לטמפרטורה הרצויה, שנעה בין 45 ל-55 מעלות, לבחירתכם. הטכנאי יכוון את הטמפרטורה המקסימלית שתבחרו בזמן ההתקנה.

הגודל כן קובע: כך תבחרו נכון את דוד השמש החדש

לדוד השמש שני חלקים עיקריים: מיכל מים העשוי מפלדה וקולטי שמש המוצבים על הגג ואחראיים על חימום המים הקרים.

במסגרת החלפת דוד החשמל לדוד שמש, ועל מנת שתוכלו להשתמש בו ביעילות, חשוב שתיקחו בחשבון את מספר הנפשות בבית ואת תדירות השימוש.

למיכל המים של דוד השמש מספר נפחים עיקריים הנפוצים בשוק: 80, 120, 150 ו-200 ליטרים.

איך מחשבים? הכמות הממוצעת לאדם נעה בין 30 ל-40 ליטרים ולכן, במידה שמדובר על זוג משתמשים ניתן להסתפק בדוד שמש בנפח של 80 ליטרים.

אולם, במקרים של משפחות בעלות 3-4 נפשות מומלץ לבחור בדוד שמש בנפח שנע בין 120 ל-150 ליטרים. עבור משפחות מרובות ילדים, דוד בנפח של 200 ליטרים הוא המומלץ והנכון להתקנה.

למה חשוב להתאים את קולטי השמש לדוד החדש?

האחראיים לחימום המים בדוד השמש הם הקולטים, שעובדים בשיתוף פעולה עם קרני השמש. האור שנלכד בלוחות הקולטים העשויים מזכוכית מחמם את המים הקרים שנמצאים בצינורות הפנימיים של הקולטים והמים החמים, מוזרמים למיכל.

בדומה למיכל הדוד, גם לקולטים שלושה גדלים: קטנים, בינוניים וגדולים. בעת בחירת הדוד, חשוב להתאים אליו את גודל הקולט. איך? באמצעות חישוב הכולל את הכפלת נפח הדוד בכמות התפוקה של הקולט.

במקרים שבהם הגג שלכם לא מספיק חשוף לשמש, מומלץ להתקין אפילו שני קולטים שיוכלו לספוג את קרני השמש מכמה כיוונים במקביל.

הרכיבים הנוספים שיותקנו בדוד החדש

מלבד מיכל הדוד והקולטים, ועל מנת שפעילות הדוד תהיה תקינה, ישנם רכיבים נוספים שדרושים להתקנה כמו: מעמד תמיכה לדוד (תושבת), שסתום אל חזור ושסתום ביטחון (פורק לחץ).

חלקים אלו, שנחשבים לאביזרי בטיחות חשובים, הם חלקים שמגיעים כחלק מהערכה, ודעו כי לא נהוג לגבות תוספת מחירים עבורם.

מעמד הדוד מבטיח את יציבותו בזמן רוח ומונע את תזוזתו על הגג. שסתום הביטחון ושסתום האל חזור הם האחראיים לשמור על הדוד מפני סכנה של שריפה או פיצוץ של מיכל הדוד.

רכיב חשוב נוסף שיחסוך לכם זמן וכסף, הוא מאיץ החום. המאיץ הוא בעצם שרוול פלסטיק שמותקן בצמוד לגוף החימום שבתוך הדוד.

התקנתו תסייע לחימום המים להיות מהיר יותר ותפחית את שעות הפעילות של הדוד, מה שיוביל גם לחיסכון כספי.

מה ישפיע על מחיר ההתקנה?

כאמור, בשונה מהתקנת דוד חשמל, בהתקנה של דוד שמש יש חלקים שונים שחשוב לקחת בחשבון והם כמובן ישפיעו על המחיר הסופי.

בישראל, ישנן חברות רבות שמייצרות דודי שמש ולכל אחת, מחיר שונה, כך שסוג החברה שתבחרו להתקין ישפיע על המחיר.

בנוסף, על גודל הדוד להתאים לכמות המשתמשים ובהתאם לכך, תשתנה גם עלות ההתקנה. דוד בנפח של 80 ליטרים יעלה פחות מדוד בנפח 120 או 150 ליטרים.

סוג הגג ומורכבות העבודה ישפיעו גם הן על המחיר הסופי של ההתקנה. דודי השמש הם אידיאליים לגגות שטוחים, כך שאם יש לכם גג רעפים או גישה מעט מסובכת לגג, תדרשו לתוספת תשלום.

זקוקים להתקנה של דוד שמש? להערכת מחיר כנסו למחירון המלא בתחום דודי שמש

צריכים מתקין דודי שמש? לבעל מקצוע בפיקוח שלנו לחצו כאן

מחירון דודי שמש

המחירים כוללים מע”מ

התקנת דוד שמש: כל מה שחשוב לדעת

צריכים להתקין דוד שמש? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. מתי כדאי להחליף דוד שמש, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים טכנאי דודים וכמה עולה התקנת דוד שמש? כל התשובות בפנים.

דוד השמש לא מחמם? כל השלבים בדרך לפתרון

דוד השמש שלכם לא מחמם את המים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לפתרון ולתת לכם שקט נפשי. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות.

נזילה מהדוד: כל השלבים בדרך לפתרון

נזילה בדוד היא אמנם אחת מהתקלות הנפוצות ביותר בדודי שמש, אתם ודאי תופתעו לגלות שלא תמיד מדובר בתקלה. מתי צריך להזמין טכנאי דודים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות.

הדוד מקצר: כל מה שחשוב לדעת

דוד השמש שלכם מקצר? אנחנו כאן על מנת ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. למה הדוד מקצר ומה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow