מה עדיף, דוד שמש או חימום בגז?

לצד דודי שמש וחשמל, נכנס לאחרונה שחקן חדש לעולם חימום המים: מחמם מים בגז. במדריך הבא ננסה להשוות בין דוד שמש ומחמם מים בגז בכמה נושאים: עלויות, נוחות, בטיחות ואיכות סביבה

עוד במדריך
1. מי משתלם יותר, דוד שמש או מחמם מים? 2. מי יעיל יותר, דוד שמש או מחמם מים? 3. מי בטיחותי יותר, דוד שמש או מחמם מים? 4. מי ידידותי יותר לסביבה, דוד שמש או מחמם מים?

היום ניתן לחמם מים במקלחת לא רק באמצעות דוד חשמלי או דוד שמש, אלא גם בעזרת "דוד גז" - מתקן ביתי לחימום מים שמבוסס על גז טבעי. המתקן מזהה שינוי בלחץ המים שמתרחש כשהברז נפתח, ומפעיל מבער שמחמם את המים מיידית.

במדריך הבא ננסה להשוות בין דוד שמש ומחמם מים בגז בכמה נושאים: עלויות, נוחות, בטיחות ואיכות סביבה.

1. מי משתלם יותר, דוד שמש או מחמם מים?

מבחינת העלות השוטפת, דוד שמש הוא כמובן חסכוני יותר משום שאת החום מהשמש אתם מקבלים בחינם. בטווח הקצר והבינוני, הקיץ הישראלי יכול לספק לכם מים חמים בכמות גדולה ללא הוצאה נוספת.

זאת לעומת חימום מים באמצעות גז, שכרוך בהוצאה חודשית של כמה עשרות שקלים.  לאורך זמן המשוואה משתנה קצת. ראשית, בחורף ובאזורים הפחות חמים, קולטי השמש לא מצליחים לספק די מים חמים ואז נדרש שימוש במאיץ. 

כלומר, תקבלו חלק או את כל המים החמים שלכם באמצעות חימום חשמלי שיקר מאשר חימום באמצעות גז. מעבר לכך, דודי שמש דורשים תחזוקה שוטפת לקולטים והחלפת רכיבים כמו פלאנג'. 

לכן, כמעט בכל תחשיב רב-שנתי, עלות האחזקה הכוללת של חימום מים באמצעות גז תהיה נמוכה יותר.

2. מי יעיל יותר, דוד שמש או מחמם מים?

דוד שמש יעיל יכול לספק בשיא הקיץ מים חמים בכמות שנראית בלתי מוגבלת, ובכל אופן - לרוב יותר ממה שאתם צריכים.

כל עוד מדובר בימים רווי שמש, המים החמים זמינים לכם ברגע שאתם רוצים, ואפשר פשוט לקפוץ למקלחת בכל רגע שאתם חושקים. זאת בתנאי שאינכם חלק ממשפחה ברוכת ילדים, או חולקים דירה עם מספר שותפים.

חימום בגז עושה אותו הדבר - אבל בכל ימות השנה. הוא יבטיח לכם אספקה מיידית ובלתי מוגבלת של מים חמים בלי קשר לשאלה אם יש שמש או לא.

3. מי בטיחותי יותר, דוד שמש או מחמם מים?

אנשים רבים חוששים משימוש בגז לחימום מים בגלל סכנת התלקחות, למרות שבפועל הסכנה העיקרית שכרוכה באמצעי כזה היא של דליפת גז ונגדה ישנם אמצעי בטיחות יעילים למדי. 

על פי הסטטיסטיקה, מידת הסיכון בשימוש בחימום מים מבוסס גז היא קטנה, אך לצערנו תאונות עלולות להתרחש.

אם אתם רוצים פתרון שבו הסיכון הוא הקטן ביותר אזי דודי שמש וחשמל הם פתרונות בטוחים יותר.

4. מי ידידותי יותר לסביבה, דוד שמש או מחמם מים?

רבים חושבים שמחמם מים בגז ידידותי יותר לסביבה, כי גז טבעי ידוע כדלק ירוק יותר מאשר פחם. אבל כמובן שהאנרגיה הסולארית היא הידידותית ביותר לסביבה.

דודי שמש הם האמצעי הכי סביבתי לחימום מים, לפחות בקיץ כשאין צורך בהפעלת מאיץ החימום. אבל בחישוב שנתי, היקף השימוש הנדרש במאיץ הופך אותם לפחות ידידותיים לסביבה ברוב אזורי הארץ.

זאת מכיוון שרוב החשמל בישראל עדיין מיוצר באמצעות שריפת פחם. השילוב הכי ידידותי לסביבה הוא בין דוד שמש לבין מתקן גז לחימום מים.

שילוב כזה איננו הזול ביותר בטווח הקצר, אך לאורך זמן החיסכון הטמון בגז בהשוואה לחשמל הופך את כל העסק גם למשתלם.

מחירון דודי שמש

המחירים כוללים מע”מ

התקנת דוד שמש: כל מה שחשוב לדעת

צריכים להתקין דוד שמש? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. מתי כדאי להחליף דוד שמש, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים טכנאי דודים וכמה עולה התקנת דוד שמש? כל התשובות בפנים.

דוד השמש לא מחמם? כל השלבים בדרך לפתרון

דוד השמש שלכם לא מחמם את המים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לפתרון ולתת לכם שקט נפשי. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות.

נזילה מהדוד: כל השלבים בדרך לפתרון

נזילה בדוד היא אמנם אחת מהתקלות הנפוצות ביותר בדודי שמש, אתם ודאי תופתעו לגלות שלא תמיד מדובר בתקלה. מתי צריך להזמין טכנאי דודים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות.

הדוד מקצר: כל מה שחשוב לדעת

דוד השמש שלכם מקצר? אנחנו כאן על מנת ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. למה הדוד מקצר ומה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מהם היתרונות של מחמם מים בגז? 
בניגוד למחמם מים שפועל על חשמל או דודי שמש וחשמל, מחמם המים בגז שומר על המים חמים כל עוד הברז פתוח. בנוסף, מחמם המים נחשב לחסכוני בגלל שמשלמים בהתאם לצריכה בלבד (מפתיחה ועד סגירת הברז), זאת בניגוד להדלקת הדוד לשעות ארוכות.   
האם מקבלים אחריות על מחמם מים בגז?
האחריות על מחמם מים בגז מטעם היצרן נעה בין שנה לשלוש שנים, זאת בתנאי שההתקנה התבצעה ע"י טכנאי גז מורשה. האחריות על מחמם המים אינה מכסה הצטברות קורוזיה ואבנית ונזק שנגרם מקפיאת המים במכשיר.