נזילות וחשבון מים מנופח: מה גורם לנזק שמחייב החלפת צינורות בדוד שמש?

דוד השמש גורם לקצר חשמלי? חשבון המים מנופח באופן חריג? ייתכן שיש לכם נזילת מים מהדוד. מקורה יכול להיות מתקלה באחד מצינורות המערכת. מהם הסימנים המקדימים, מה הנזק שיכול להיגרם ומה כדאי לבדוק מול טכנאי הדוודים? לפניכם המדריך המפורט

עוד במדריך
קרים וחמים: מהם סוגי הצינורות בדוד השמש? כך תאתרו תקלה בצינורות הדוד או בקולטי השמש סתימה בקולטי השמש או סתימה בצינורות הדוד: מה ההבדל? מה משפיע על המחיר וכמה זה עולה?

דוד השמש מכיל מערכת צינורות שאחראים על הזרמת המים מהקולטים ישירות אל המיכל. תקלות שונות בדוד, ביניהן: הצטברות של אבנית, קורוזיה או נזילות מים, יחייבו את החלפת הצינור של הדוד.

נזילה מסביב לצינור הדוד, תיתכן גם בעקבות בלאי טבעי ולכן, לפני שמחליפים את הצינור חשוב לאתר את התקלה והסיבה להחלפה.

אילו סוגי צינורות קיימים בדוד השמש, אילו בדיקות חשוב לערוך לדוד ולקולטי השמש ומתי ניתן להסתפק בתיקון במקום החלפה? המדריך המלא, לפניכם.

קרים וחמים: מהם סוגי הצינורות בדוד השמש?

כאמור, לדוד השמש מערכת צינורות המונה 4 צינורות. שניים מהם למים חמים קרים, ושניים למים חמים.

הצינור הראשון, הוא צינור כניסת המים הקרים לדוד שתפקידו להזרים מים קרים שנאספים מתחתית הדוד במטרה לחמם אותם בהמשך. צינור זה הינו צינור ארוך המאפשר את זרימת המים בתוכו.

הצינור השני, הוא צינור מים קרים קצר יותר. הוא מחובר בין קולטי השמש לדוד, ותפקידו להזרים את המים הקרים לחלק התחתון של קולטי השמש.

הצינור השלישי, הוא צינור מים חמים קצר המקשר בין חלקו העליון של קולטי השמש לחלקו העליון של הדוד.

הצינור הרביעי, הוא צינור מים חמים ארוך, שתפקידו להעביר את המים החמים אל מיכל הדוד הביתי.

חלק חשוב נוסף שמחובר לכל אחד מהצינורות הוא ה"מחבר" שתפקידו לאטום את חיבורי הצינורות ולמנוע נזילות מים.

כך תאתרו תקלה בצינורות הדוד או בקולטי השמש

פעילות חריגה של שעון המים וחשבון מים מנופח? ככל שתקדימו לאתר את מקור התקלה, כך תקטינו את הנזק.

בדרך כלל, הסימן הראשון שיאותת לנו על תקלה בדוד יהיה חשבון מים חריג. כדי לדעת אם יש נזילת מים סמויה, כל שעליכם לעשות הוא לסגור את כל הברזים בבית, ולבדוק האם השעון הראשי של המים (השיבר) ממשיך להסתובב. אם כן, סביר להניח שמקור הנזילה יהיה בצינור המים של הדוד או בקולטי המים עצמם.

עוד סימן, שלרוב מתגלה כשכבר מאוחר מדי, הוא זיהוי סימני רטיבות, שמעידים על נזילת מים. אלו, יכולים להיגרם בשל בלאי טבעי של אחד מצינורות הדוד. צינורות אלו, עשויים מפלסטיק, חשופים לשמש ולזרימה קבועה של מים חמים. במשך הזמן, יש להם נטייה להתייבש ולהיסדק. כשהצנרת במצב זה, תסבלו מנזילות מים. ברגע שיהיה מגע בין מים לחשמל, סביר להניח שגם תבחינו שבכל פעם שאתם מדליקים את הדוד, נגרם קצר חשמלי.

הבלאי מהיר יותר דווקא בדודי שמש קטנים יחסית. שם, אמנם המיכל קטן יותר, אך תחלופת המים שבו גדולה יותר, מה שגורם להצטברות מהירה יותר של אבנית בצינורות.

לעיתים, לא תימצא נזילה בצינור עצמו, אך ניתן יהיה לראות שינוי בצורתו, מה שיוביל לניתוק הצינור מהמחבר ולנזילה באזור החיבורים. במידה שהצינור התנפח ושינה את צורתו, ההמלצה היא להחליפו ולא לתקנו היות ושינוי הצורה שלו לא תאפשר זרימה וחיבור תקינים למחבר.

סתימה בקולטי השמש או סתימה בצינורות הדוד: מה ההבדל?

סתימה בקולטים תגרום להצטברות קיטור בתוך הצינור שמחבר בין הקולט לדוד השמש ועלולה להוביל לפיצוץ הדוד.

בשונה מכך, סתימה בצינור היא דווקא לא נפוצה במיוחד ומקורה בצנרות נחושת. הסתימה עלולה להיווצר בשל הצטברות של אבנית בצינורות, שגורמת לחסימת מעבר המים המים.

מה משפיע על המחיר וכמה זה עולה?

מחיר החלפת צינור בדוד השמש ייקבע על פי מורכבות העבודה והנגישות לדוד. במקרים שבהם נדרש לבצע החלפה על גג רעפים, או על גג שהנגישות אליו קשה ויהיה צורך בעזרים כמו סנפלינג או מנוף, העבודה תתייקר באופן משמעותי.

עבודה נוספת שעלולה לייקר את העבודה היא חציבה בקיר לצורך יצירת פתח חדש עבור הצינורות. במקרה כזה, תצטרכו להוסיף כמה מאות שקלים למחיר הכללי.

השפעה נוספת על המחיר היא סוג הצינור ואורכו. החלפת צינור מים קצר תהיה זולה יותר מהחלפת צינור מים ארוך (שדורשת עבודה של שניים).

לפני התיקון או ההחלפה, על טכנאי הדוודים לאתר את מקור הנזילה. אם האיתור מורכב, ייתכן שתצטרכו לשלם תוספת מחיר על האיתור, בנוסף לעלות התיקון.

תקלה בדוד? לבעל מקצוע מתחום דודי שמש בפיקוח שלנו לחצו כאן

תוהים כמה אמור לעלות התיקון? למחירון בתחום דודי שמש לחצו כאן

מחירון דודי שמש

המחירים כוללים מע”מ

התקנת דוד שמש: כל מה שחשוב לדעת

צריכים להתקין דוד שמש? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. מתי כדאי להחליף דוד שמש, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים טכנאי דודים וכמה עולה התקנת דוד שמש? כל התשובות בפנים.

דוד השמש לא מחמם? כל השלבים בדרך לפתרון

דוד השמש שלכם לא מחמם את המים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לפתרון ולתת לכם שקט נפשי. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות.

נזילה מהדוד: כל השלבים בדרך לפתרון

נזילה בדוד היא אמנם אחת מהתקלות הנפוצות ביותר בדודי שמש, אתם ודאי תופתעו לגלות שלא תמיד מדובר בתקלה. מתי צריך להזמין טכנאי דודים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות.

הדוד מקצר: כל מה שחשוב לדעת

דוד השמש שלכם מקצר? אנחנו כאן על מנת ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. למה הדוד מקצר ומה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow