מה עושים כשיש נזילה מהדוד?

דוד שמש שהחל לנזול הוא בעיה לא קטנה וטיפול לא מיומן בתקלה עלול גם להיות מסוכן מאוד.

עוד במדריך
מה גורם לנזילה בדוד? איך טכנאי דודים יתקן נזילה בדוד? מה משפיע על מחיר תיקון נזילה בדוד?

ברוב המקרים אפשר לזהות נזילה מדוד השמש רק מעלייה לגג של טכנאי הדודים ולעיתים בכלל לא מדובר בתקלה. 

במדריך הבא נסביר מה גורם לנזילה בדוד, איך ניתן לתקן נזילה בדוד ומה משפיע על מחיר תיקון נזילה בדוד?

מה גורם לנזילה בדוד?

לדוד עם נזילה יכולים להיות מספר גורמים אבל אלו העיקרים שבהם:

שסתום פורק לחץ מקולקל - במקרה שהשסתום מוציא כמויות גדולות מדי של מים, צריך להחליף אותו. עם זאת, חשוב לזכור שזהו תפקידו ולא בטוח שמדובר בתקלה. 

נזילה מהפלאנג' - הפלאנג' הוא מערכת החימום החשמלית בדוד, מין תושבת שעליה נמצאים גוף החימום, התרמוסטט ומאיץ החום. בפלאנג' יש גם גומיית אטם שמתבלה עם השנים ויכולה לגרום לנזילה. במצב כזה מומלץ להחליף את הפלאנג' לחלוטין. 

סדק בגוף הדוד - במקרה שהנזילה יוצאת מחלקו העליון של הדוד, המשמעות היא חור או סדק במיכל עצמו ויש צורך להחליפו.

נזילה מצנרת המים של הדוד - צנרת אחת מכניסה מים לדוד וצנרת נוספת מעבירה את המים לדירה, לעיתים יכולה להיות נזילה מהצנרת או מהחיבורים שלה וצריך להחליף את הבעייתית. 

איך טכנאי דודים יתקן נזילה בדוד?

התיקון של הטכנאי תלוי כמובן בסוג התקלה.

החלפת פלאנג' - נזילה זו נגרמת מהצטברות אבנית סביב גומיית האטם השומרת מהמים לזלוג החוצה או חלודה סביב הברגים שמחזיקים אותו. כאמור, במקרה זה אנחנו ממליצים להחליף את הפלאנג' כולו ולא לתקן.

החלפת צינור בין הדוד לקולט - בעבודה זו הטכנאי ינתק את החשמל ויסגור את הברז הראשי כדי להפסיק את זרימת המים, אח"כ יחליף את הצינור הנוזל ויוודא שאין סתימת אבנית בקולט השמש. ודאו שהטכנאי יתקין צינור עמיד בפני חום, נחושת או PEX, והימנעו מצינור SP שלא עומד בתקן.

החלפת שסתום הביטחון - גם בעבודה זו הטכנאי יסגור את הברז הראשי של הדוד, יפתח את השסתום הישן (מה שיגרום ליציאת מים), יתקין אחד חדש ולבסוף יוודא שאין נזילה בעת הפעלת המים.

מה משפיע על מחיר תיקון נזילה בדוד?

החלפת מיכל דוד - אם נמצא סדק או חור במיכל הדוד או שהדוד ישן וחלוד, סביר להניח שלא תהיה ברירה אלא להחליף אותו.

גישה לא נוחה - דוד שמש שנמצא על גג רעפים מקפיץ את עלות העבודה ב-20 אחוזים לפחות בגלל הקושי והסכנה הפוטנציאלית של להגיע אליו.

שעות עבודה חריגות - הזמנת הטכנאי באמצע הלילה, בשבת או בחג, עשויה להקפיץ את מחיר העבודה פי שניים. עם זאת, נזילה בדוד זו לא תקלה שנחשבת מקרה חירום, אלא אם כן יש לכם פיצוץ בדוד ואין בכלל מים חמים.

מחירון דודי שמש

המחירים כוללים מע”מ

התקנת דוד שמש: כל מה שחשוב לדעת

צריכים להתקין דוד שמש? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. מתי כדאי להחליף דוד שמש, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים טכנאי דודים וכמה עולה התקנת דוד שמש? כל התשובות בפנים.

דוד השמש לא מחמם? כל השלבים בדרך לפתרון

דוד השמש שלכם לא מחמם את המים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לפתרון ולתת לכם שקט נפשי. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות.

נזילה מהדוד: כל השלבים בדרך לפתרון

נזילה בדוד היא אמנם אחת מהתקלות הנפוצות ביותר בדודי שמש, אתם ודאי תופתעו לגלות שלא תמיד מדובר בתקלה. מתי צריך להזמין טכנאי דודים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות.

הדוד מקצר: כל מה שחשוב לדעת

דוד השמש שלכם מקצר? אנחנו כאן על מנת ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. למה הדוד מקצר ומה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מה הנזקים שנגרמים מנזילה בדוד?
נזילה בדוד היא תקלה די נפוצה שיכולה לקרות בכמה אזורים: נזילה מהפלאנג', נזילה בצנרת הדוד, נזילה משסתום הביטחון ונזילה מגוף הדוד. חוץ מבזבוז מים ועלייה בחשבון המים, תקלה זו עלולה לגרום להפחתה ביעילות חימום המים ואף לקצר במקרה שהמים באים במגע עם חוטי חשמל. בנוסף, מים עומדים בגג עלולים לפגוע באיטום.