התקנת פלאנג` בדוד שמש

הפלאנג' הוא הלב של הדוד, מעין פלטה שעליה מותקנים גוף החימום, המאיץ או התרמוסטט. אם הדוד לא מחמם את המים או מקצר, סביר מאד להניח שיש תקלה באחד הרכיבים של הפלאנג'. מתי צריך להחליף פלאנג', כמה זה עולה ואיך מתנהלים מול הטכנאי? קבלו טיפים של מקצוענים.

מחיר התקנת פלאנג` בדוד שמש המחירים כוללים מע”מ

המחיר אינו מתייחס לפלאנג` תוצרת כרומגן

מחיר ממוצע ₪655
טווח תחתון ₪580
טווח עליון ₪730

מתי צריך להחליף פלאנג'?

נתחיל בזה שיש לכם שתי אפשרויות, או להחליף רכיב ספציפי בפלאנג' (גוף חימום למשל), או להחליף את הפלאנג' קומפלט. כלומר, גם אם הדוד לא מחמם את המים, תוכלו להסתפק בהחלפה של גוף החימום בלבד. מה שהטכנאי יגיד לכם זה ש"אם אני כבר פותח את הדוד, אני ממליץ לך להחליף את כל הפלאנג' קומפלט". האמת? הוא צודק, אין טעם להתקין גוף חימום חדש על פלאנג' ישן.

מה כוללת החלפת פלאנג'?

הטכנאי אמור להגיע אליכם עם פלאנג' חדש שכולל את הפלטה עצמה, גוף החימום והמאיץ. זוכרים שהזכרנו את התרמוסטט? אז זהו, האריזה המקורית של הפלאנג' לא מכילה תרמוסטט, אבל יש בעלי מקצוע שיחליפו לכם אותו על הדרך בחינם, או מקסימום בתוספת של עוד 80 ש"ח. שימו לב, החלפת פלאנג` כוללת ניקוי אבנית מהדוד ולא מקובל לגבות על כך תשלום נוסף.

כמה עולה להחליף פלאנג'?

תציצו פה למעלה, זה טווח המחירים להחלפת פלאנג' ואין שום סיבה שהטכנאי יגבה מכם יותר. עממה, אם במהלך העבודה הוא יצטרך לטפס על גג רעפים או להשתחל דרך מסתור כביסה צפוף (בקיצור, גישה לא נוחה), עלות העבודה תתייקר ב- 20%. שימו לב, פלאנג' של כרומגן הוא פלאנג' יקר יותר ואם יש לכם דוד של כרומגן, אתם צפויים לשלם יותר.

טיפ של מקצוענים: על החלפת פלאנג` מקובל לתת שנת אחריות אחת. אם הדוד שלכם ישן מאד, יש מצב שהטכנאי יסרב לתת אחריות על העבודה וזה בסדר. מה שכן, הוא צריך להודיע על כך לפני שהוא מבצע את העבודה.

טיפ חשוב נוסף: החלפת פלאנג' כוללת בתוכה גם החלפה של גוף החימום. אם הטכנאי אומר לכם שהוא החליף גם פלאנג' וגם גוך חימום ודורש יותר כסף, זה הזמן לחשוד בו.

דודי שמש
בתל אביב שנה עיר

המגשימים דודי שמש וחשמל רמי שמואל
אופיר דודי שמש וחשמל אופיר חגואל
עוצמת האנרגיה - דודי שמש וחשמל יוסף אבו נסר

טיפים

1
לפני שהטכנאי מתקין, וודאו שיש תו תקן על הפלאנג`, על התרמוסטט ועל גוף החימום.
2
הדוד עדיין באחריות? התקינו פלאנג` של אותה החברה כדי לא לפגוע באחריות.
3
דרשו מהטכנאי להראות לכם את הפלאנג` הישן, כך תדעו שהוא באמת החליף אותו.

שאלות ותשובות בנושא דודי שמש

האם פלאנג` חדש מגיע עם תרמוסטט?

לפני מספר ימים היה אצלי טכנאי דודי שמש שהחליף את הפלאנג'. לטענתו, התרמוסטט לא כלול במחיר והוא דרש עליו 200 ש"ח. האם זה בסדר?

אלכס 20.02.2021

לתשובה המלאה

arrow
האם צריך להחליף את הפלאנג` כשיש נזילה בדוד?

לאחרונה החלה נזילה קטנה מתחתית הדוד וטכנאי הדוודים החליף לי את הפלאנג'. האם בכל מקרה של נזילה מהדוד צריך להחליף את הפלאנג'?

גדי 15.01.2019

לתשובה המלאה

arrow
מה ההבדל בין גוף חימום לפלאנג` בדוד?

לפני מספר ימים הזמנתי טכנאי דוודים מכיוון שלא היו לי מים חמים. בעל המקצוע אמר שלא החליף את גוף החימום בלבד, אלא את כל הפלאנג'. מה ההבדלן בניהם?

יגאל 04.09.2018

לתשובה המלאה

arrow

בואו ותראו איך זה נראה

מדריכים בנושא דודי שמש

בדיור הציבורי עדיין מחכים לדודי השמש

גרים בדיור ציבורי ורוצים להתקין או לתקן דוד שמש, אבל נתקלים בקשיים ובבירוקרטיה? יש מה לעשות. הכל במדריך הבא.

דוד שמש במקום מערכת חימום מרכזית

באירופה ובארה"ב ישנה מגמת מעבר ממערכות חימום מים מרכזיות למערכות סולאריות כמו דודי שמש. בישראל המגמה הזו עדיין לא מפותחת, בין השאר בגלל המורכבות הבירוקרטית

מתי כדאי להחליף את דוד השמש?

לא כל נזילה בדוד מעידה בהכרח על צורך להחליף אותו. במדריך זה, נסביר באילו מקרים מדובר בתקלה פשוטה יחסית, באילו מקרים אין מנוס אלא להחליף את הדוד, ובמה יש להתחשב כשרוכשים דוד חדש.

כל מה שחשוב לדעת על דוד שמש

בישראל שטופת השמש, דודי שמש הם חלק בלתי נפרד מהנוף, אבל לא כל דוד שמש מתאים לכל אחד. במדריך הבא נבין איזה דוד שמש יכול להתאים לך, וכיצד לבחור.

מחירון דודי שמש

המחירים כוללים מע”מ

למחירון המלא

arrow

איך נקבעים המחירים במחירון

כבר מעל 15 שנים שמחירון המקצוענים קובע את מחירי השוק. בניית המחירון מתבצעת ב 3 שלבים:
שלב 1
שלב 1
איסוף המחירים של מאות אלפי העבודות שבוצעו בפועל
שלב 2
שלב 2
הצלבת נתוני המחירים עם בעלי המקצוע ומומחי התוכן שלנו
שלב 3
שלב 3
שיקלול סטטיסטי של כלל הנתונים וממוצעי המחירים ויצירת המחירון המומלץ
אפליקציית המקצוענים
arrow-icon