התקנת פלאנג' בדוד שמש

הפלאנג' הוא הלב של הדוד, מעין פלטה שעליה מותקנים גוף החימום, המאיץ והתרמוסטט. אם הדוד לא מחמם את המים או מקצר, סביר מאוד להניח שיש תקלה באחד הרכיבים של הפלאנג'. מתי צריך להחליף פלאנג', כמה זה עולה ואיך מתנהלים מול הטכנאי? קבלו טיפים של מקצוענים.

מחיר התקנת פלאנג' בדוד שמש המחירים כוללים מע”מ

המחיר כולל את הפלאנג' עצמו (פלטה, גוף חימום ומאיץ). החלפת פלאנג' של כרומגן יתייקר את המחיר בכ- 20%. המחיר אינו כולל התקנת תרמוסטט חדש.

מחיר ממוצע ₪666
₪600 - ₪750 טווח המחירים של
80% מהעבודות
המחירון המומלץ מעודכן ל 01/12/2023

מתי צריך להחליף פלאנג'?

נתחיל בזה שיש לכם שתי אפשרויות, או להחליף רכיב ספציפי בפלאנג' (גוף חימום למשל), או להחליף את הפלאנג' קומפלט. כלומר, גם אם הדוד לא מחמם את המים, תוכלו להסתפק בהחלפה של גוף החימום בלבד. מה שהטכנאי יגיד לכם זה ש"אם אני כבר פותח את הדוד, אני ממליץ לך להחליף את כל הפלאנג' קומפלט". האמת? הוא צודק, אין טעם להתקין גוף חימום חדש על פלאנג' ישן.

מה כוללת החלפת פלאנג'?

הטכנאי אמור להגיע אליכם עם פלאנג' חדש שכולל את הפלטה עצמה, גוף החימום והמאיץ. זוכרים שהזכרנו את התרמוסטט? אז זהו, האריזה המקורית של הפלאנג' לא מכילה תרמוסטט, אבל יש בעלי מקצוע שיחליפו לכם אותו על הדרך בחינם, או מקסימום בתוספת של עוד 80 ש"ח. שימו לב, החלפת פלאנג' כוללת ניקוי אבנית מהדוד ולא מקובל לגבות על כך תשלום נוסף.

כמה עולה להחליף פלאנג'?

תציצו פה למעלה, זה טווח המחירים להחלפת פלאנג' ואין שום סיבה שהטכנאי יגבה מכם יותר. למרות זאת, אם במהלך העבודה הוא יצטרך לטפס על גג רעפים או להשתחל דרך מסתור כביסה צפוף (בקיצור, גישה לא נוחה), עלות העבודה תתייקר ב-20%. שימו לב, פלאנג' של כרומגן הוא פלאנג' יקר יותר ואם יש לכם דוד של כרומגן, אתם צפויים לשלם 20% יותר.

טיפ של מקצוענים: על החלפת פלאנג' מקובל לתת שנת אחריות אחת. אם הדוד שלכם ישן מאוד, יש מצב שהטכנאי יסרב לתת אחריות על העבודה וזה בסדר. מה שכן, הוא צריך להודיע על כך לפני שהוא מבצע את העבודה.

טיפ חשוב נוסף: החלפת פלאנג' כוללת בתוכה גם החלפה של גוף החימום. אם הטכנאי אומר לכם שהוא החליף גם פלאנג' וגם גוף חימום ודורש יותר כסף, זה הזמן לחשוד בו.

המגשימים דודי שמש וחשמל רמי שמואל
הצדיק במרכז
4.76
star star star star star
2079
חוות דעת
הצדיק במרכז יריב רוקני
הרקולס
4.91
star star star star star
548
חוות דעת
הרקולס רשיד מדוך

טיפים

1
לפני שהטכנאי מתקין, ודאו שיש תו תקן על הפלאנג', על התרמוסטט ועל גוף החימום.
2
הדוד עדיין באחריות? התקינו פלאנג' של אותה החברה כדי לא לפגוע באחריות.
3
דרשו מהטכנאי להראות לכם את הפלאנג' הישן, כך תוודאו שהוא באמת החליף אותו.

התפלגות עבודות לפי מחיר המחירים כוללים מע”מ

9%
₪450-₪530
19%
₪531-₪610
37%
₪611-₪690
17%
₪691-₪770
19%
₪771-₪850

התפלגות עבודות לפי מחיר המחירים כוללים מע”מ

₪450-₪530
9%
₪531-₪610
19%
₪611-₪690
37%
₪691-₪770
17%
₪771-₪850
19%

התפלגות עבודות לפי עיר

19%
ראשון לציון
18%
רמת גן
16%
חיפה
13%
אשדוד
13%
נהריה
10%
פתח תקווה
9%
תל אביב

התפלגות עבודות לפי עיר

ראשון לציון
19%
רמת גן
18%
חיפה
16%
אשדוד
13%
נהריה
13%
פתח תקווה
10%
תל אביב
9%

מחיר ממוצע לפי חודשים המחירים כוללים מע”מ

₪626 דצמבר 22 ₪636 ינואר 23 ₪642 פברואר 23 ₪640 מרץ 23 ₪641 אפריל 23 ₪641 מאי 23 ₪647 יוני 23 ₪648 יולי 23 ₪658 ספטמבר 23 ₪657 אוקטובר 23 ₪661 נובמבר 23 ₪666 דצמבר 23

מחיר ממוצע לפי חודשים המחירים כוללים מע”מ

₪636 ינואר 23 ₪640 מרץ 23 ₪641 מאי 23 ₪648 יולי 23 ₪657 אוקטובר 23 ₪666 דצמבר 23

שאלות ותשובות בנושא דודי שמש

האם פלאנג' חדש מגיע עם תרמוסטט?

לפני מספר ימים היה אצלי טכנאי דודי שמש שהחליף את הפלאנג'. לטענתו, התרמוסטט לא כלול במחיר והוא דרש עליו 200 ש"ח. האם זה בסדר?

אלכס 20.02.2021

לתשובה המלאה

מתי צריך להחליף פלאנג' בדוד?

לאחרונה החלה נזילה קטנה מתחתית הדוד וטכנאי הדוודים החליף לי את הפלאנג'. האם בכל מקרה של נזילה מהדוד צריך להחליף את הפלאנג'?

גדי 15.01.2019

לתשובה המלאה

מה ההבדל בין גוף חימום לפלאנג' בדוד?

לפני מספר ימים הזמנתי טכנאי דוודים מכיוון שלא היו לי מים חמים. בעל המקצוע אמר שלא החליף את גוף החימום בלבד, אלא את כל הפלאנג'. מה ההבדלן בניהם?

יגאל 04.09.2018

לתשובה המלאה

בואו ותראו איך זה נראה

התקנת דוד שמש: כל מה שחשוב לדעת

צריכים להתקין דוד שמש? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. מתי כדאי להחליף דוד שמש, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים טכנאי דודים וכמה עולה התקנת דוד שמש? כל התשובות בפנים.

דוד השמש לא מחמם? כל השלבים בדרך לפתרון

דוד השמש שלכם לא מחמם את המים? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לפתרון ולתת לכם שקט נפשי. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות.

נזילה מהדוד: כל השלבים בדרך לפתרון

נזילה בדוד היא אמנם אחת מהתקלות הנפוצות ביותר בדודי שמש, אתם ודאי תופתעו לגלות שלא תמיד מדובר בתקלה. מתי צריך להזמין טכנאי דודים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות.

הדוד מקצר: כל מה שחשוב לדעת

דוד השמש שלכם מקצר? אנחנו כאן על מנת ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. למה הדוד מקצר ומה עושים לפני שמזמינים טכנאי דודי שמש? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

מדריכים בנושא דודי שמש

תנו לשמש לעלות: המדריך המלא על דודי שמש

אם אתם צריכים להחליף דוד שמש או שסתם בא לכם לדעת איך כל הדבר הזה עובד כדי שלכם יהיו מים חמים, המדריך הזה הוא עבורכם. מה זה דוד שמש, כמה עולה דוד שמש חדש, כמה עולה להתקין דוד שמש ואילו תקלות נפוצות עלולות לגרום לכם להזמין טכנאי? הנה כל מה שחשוב לדעת על דודי שמש.

רגע לפני החורף: לא נשארים בלי מים חמים

הדוד מקרטע? מקדימים תרופה למכה. רגע לפני שהחורף מגיע אלינו לטובה, קבלו את כל הטיפים שיסייעו לכם להבטיח מים חמים לימים הקרים.

כן עניין של מה בכך: כך תפעלו במקרה שדוד השמש מקצר

בדומה למכשירים חשמליים אחרים שבהם קצרים חשמליים יכולים להיות מסוכנים, כך גם בדוד השמש. אם זיהיתם שדוד השמש שלכם מקצר, חשוב שתתפנו לטפל בתקלה מהר ככל הניתן וכך, תוכלו למנוע סכנה ממשית.

מה עושים כשמצטברת חלודה בדוד והאם ניתן להיפטר ממנה?

גם במדינה חמה כמו ישראל, הרי שמערכת הדוד החשמלי (אשר לרוב משולבת עם דוד שמש), ממלאת תפקיד מרכזי ביומיום שלנו. גם אם יש קולטי שמש, הרי שבמשפחות מרובות ילדים, גם בקיץ לא תמיד אנרגיית השמש אינה מספיקה. בעונת החורף, מערכת זו בשימוש מדי יום, ולעתים מופעלת יותר מפעם אחת ביום.

מחירון דודי שמש

המחירים כוללים מע”מ

איך נקבעים המחירים במחירון

מחירון המקצוענים מבוסס על נתוני אמת של מאות אלפי עבודות שבוצעו ודווחו על ידי לקוחותינו. אחת לחודש טווח המחיר המומלץ לכל עבודה מתעדכן לאחר השלמת 3 השלבים הבאים:

שלב 1

איסוף נתוני האמת של כל סוגי העבודות שבוצעו והמחירים שנגבו בפועל מלקוחות המקצוענים

שלב 2

הצלבת הנתונים שנתקבלו מלקוחותינו וניתוחם על ידי מומחי התוכן המקצועי

שלב 3

עדכון המחירים המומלצים של כל סוגי העבודות בתחום בעלי המקצוע לבית ויצירת המחירון המוביל, המדוייק והמקיף בישראל

שאלות נפוצות

מתי צריך להחליף פלאנג' בדוד? 
כאשר נאתר תקלה בגוף החימום בדוד, יהיה צורך בהחלפתו. לרוב, ניתן יהיה להחליף רק את גוף החימום אך, ההמלצה היא להחליף את הפלאנג כולו (התושבת של גוף החימום). הסיבה לכך, היא שבמידה והוחלף חלק בגוף החימום, כדאי שכל החלקים יהיו חדשים ושלא תבוצע התקנה של חלק חדש על גבי חלק ישן. בנוסף, ההחלפה מומלצת כיוון ועם הזמן, מצטברת אבנית שעלולה לקלקל את החלק החדש.   
כמה עולה להחליף פלאנג'? 
החלפת פלאנג' בדוד עולה כ-₪640 בממוצע. המחיר מתייחס לעבודה סטנדרטית שהגישה אל הדוד נוחה ושהמיקום שלו בולט. עם זאת. במידה ועל מנת להחליף את הפלאנג' יהיה צורך בטיפוס על גג רעפים או כניסה דרך מסתור כביסה צר, העבודה תהפוך למורכבת יותר ויקרה יותר. בנוסף, חשוב לשים לב שהחלפת פלאנג' עבור דוד מסוג כרומגן תהיה יקרה יותר בכ-20%.