ניסור וקידוח בטון בחדר הממ"ד

חדר הממ"ד הוא חדר ביטחון אך, הוא לא חייב להיות אפרורי ובעל עיצוב סטנדרטי. ניתן לשפץ את חדר הממ"ד ולהפוך אותו למקום הרבה יותר נעים לשהייה גם במצבי חירום. כל המידע במדריך הבא.

עוד במדריך
מי יכול לגשת לשיפוץ ממ"ד? איך מתקינים מזגן ושקעים בממ"ד? למי עוד מתאימה שיטת ניסור הבטון?

על פי החוק בישראל, על כל בית להכיל חדר המשמש כמרחב מוגן למצבי חירום ומלחמה או בשמו המוכר, ממ"ד (חדר ביטחון מבטון מזוין).

העיצוב בחדר הממ"ד לא חייב להיות רגיל וכזה שמורה על אופי החדר אלא דווקא נכון יהיה לעצב אותו בצורה רכה ועדינה יותר שהשהות בו תהיה נעימה יותר.

מי יכול לגשת לשיפוץ ממ"ד?

כדי שחדר הממ"ד ישמש כמרחב מוגן עליו להיות עשוי מקירות בטון מזוין בעובי של 20 ס"מ לפחות. מסיבה זו, הרבה מבעלי המקצוע השונים לא מוסמכים לגשת בקירות או לעצב אותם מחדש כיוון ויש צורך בכלים מותאמים כמו מקדחה עם כוס יהלום בגדלים שונים. 

הניסיון והמקצועיות בתחום חדרי הביטחון חשובים מאד ולכן, לצורך שיפוץ או תיקון של חדר זה, יהיה עליכם להזמין בעל מקצוע מתאים ומיומן. טעויות או "הקטנת ראש" מצד בעל מקצוע לא מורשה יכולה לעלות לכם בירידת ערך הדירה בעת מכירה כי הממ"ד יהפוך להיות לא מורשה ולא בטיחותי. 

איך מתקינים מזגן ושקעים בממ"ד?

התקנת מזגן מפוצל עם תריס לא מאפשרת שימוש במזגן במצבי חירום (שלצערנו מתרחשים כמעט כל שנה). ואילו מזגן מיני מרכזי איננו יכול להחדיר אוויר אל פנים הממד מכיוון שיש לאטום אותו למניעת כניסה של אוויר מבחוץ.

רוחב הפתח התקני שיש לקדוח בקיר מסוג זה, הוא 10 ס"מ (בין 4-8 אינץ`) וזאת בכדי להחדיר את החיווט הרצוי וכן צינור ניקוז בעל שסתום. רבים מבעלי המקצוע בתחום המיזוג אינם עובדים בשיטה זו כדי לחסוך עלויות ולכן עליכם לדאוג כי קבלן קידוח וניסור בטון מנוסה יבצע עבורכם את פתיחת הפתח. כמו כן, תוכלו לזמן את קבלן הבטון עבור ניסור הבטון לטובת התקנת שקע חשמל נוסף בממ"ד בצורה אסתטית כשהחוטים אינם גלויים או מכוסים בתעלת פלסטיק לבנה.

למי עוד מתאימה שיטת ניסור הבטון?

עבור שבירת קירות בבתים ישנים, כל מה שצריך הוא פטישון פשוט או פטיש כבד ואזמל כדי לבצע את העבודה. מעבר לכך, נדרשת התייחסות לזעזועים הנגרמים לקירות הסמוכים, דבר המוביל להיחלשות החומרים בקיר, תזוזת האדמה והיבקעות הקיר בצורה שתסב לו נזק כד כדי שבירה. קידוח פתח שחרור עשן בחדרי מדרגות – פתח שחרור עשן מחייב בבנייני מגורים קיימים וחדשים על מנת למזער את הנזק שבשאיפת עשן בזמן שריפה בבניין מגורים.

כל מה שצריך לדעת על קידוח חור למייבש הכביסה או המזגן

צריכים עזרה עם קידוח חור למזגן, למייבש ולקמין? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול קבלו הבטון, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לקדוח חור עבור המזגן? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

שיפוץ כולל של הבית: כל השלבים והמידע 

צריכים עזרה עם שיפוץ בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שיפוצניק, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה שיפוץ כללי של הבית? כל מה שחשוב לדעת.

שיפוץ חלקי בבית: כל השלבים והמידע בדרך לשיפוץ

צריכים עזרה עם שיפוץ בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שיפוצניק, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה שיפוץ חלקי בבית? כל מה שחשוב לדעת.

חברת ניהול ואחזקה: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לחברת ניהול ואחזקה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מהם השירותים הנפוצים, איך מתנהלים מול חברת הניהול והאחזקה לפני העבודה ובמהלכה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מדוע קידוח וניסור בטון דורשים מיומנות?
עבור שינוי או עיצוב מחדש של קירות הממ"ד יש צורך בבעל מקצוע מנוסה ומיומן כיוון וחומרי הבטון עבים יותר ומסיבה זו, קשים יותר לקדיחה ושינוי. בעל המקצוע שיגיע לצורך הקידוח, צריך להצטייד במקדחה ייעודית שתהיה יעילה לקירות אלו. טעויות בקידוח או חוסר מיומנות מצד בעל מקצוע שהוא לא מורשה יכולים להוביל לירידת ערך הדירה בעת מכירה ולהפיכת הממ"ד לחדר שלא עומד בתקן ולא בטיחותי מספיק. 
האם ניתן להתקין מיזוג בממ"ד?
התקנות של מזגנים שונים בממ"ד הופכים ליותר מורכבים לביצוע בשל התנאים וסוגי החומרים שמרכיבים את החדר. מזגן מפוצל לדוגמה, עם תריס לא ניתן לשימוש בחדר זה ואילו מזגן מיני מרכזי לא יכול להחדיר אוויר אל הממ"ד כיוון ועליו להיות אטום לחלוטין לכניסת אוויר מבחוץ. בעל מקצוע מנוסה ומיומן בקידוח בטון וחדרי ממ"ד יוכל לעזור עם הרחבת הפתח לטובת התקנה של מיזוג.