בגינה או בכניסה: כל מה שצריך לדעת על התקנת דלת ברזל

דלת הברזל כבר מזמן לא שייכת רק לשערים חיצוניים או למקלטים והשילוב שלהם בבתים הפרטיים מצליח לייצר אלמנט עיצובי ייחודי שמעניק אלגנטיות מצד אחד וחוזק ועמידות לאורך זמן מהצד השני.

עוד במדריך
עמידה בפני מכות, חום וקור: יתרונות דלת הברזל שילוב הברזל עם חומרים נוספים: כך תהפכו את הדלת הברזל לייחודית ידיות לא סטנדרטיות: אפשרויות הפרזול בדלתות הברזל קר או חם: תהליך הגלוון שמגן על הדלת לאורך זמן כמה עולה התקנת דלת ברזל ומה משפיע על המחיר?

דלתות הכניסה ברוב הבתים עשויות מפלדה בעיצובים משתנים. אולם, יש מי שהרחיב את החזון העיצוב בבית והתקין דלת ברזל. 

דלתות הברזל תפסו את מקומן גם בכניסה לבית. הדלתות אלגנטיות, חזקות ועמידות ואם תרצו לעצב אותן תגלו עיצובים מרהיבים. מהם יתרונות דלת הברזל, איך מתקינים אותה וכמה זה עולה? המדריך המלא לפניכם.

עמידה בפני מכות, חום וקור: יתרונות דלת הברזל

התקנת דלת ברזל בכניסה לבית תעניק לו עיצוב ייחודי, חוזק ועמידות והיא תבודד בצורה מצויינת קור וחום. את הדלת ניתן לעצב לפי הטעם האישי ולהתאים אותו לסגנונות העיצוב השונים.

הברזל הוא חומר שניתן לכיפוף ולעיצוב ולכן, אפשרויות העיצוב שיפתחו בפניכם בדלת הברזל הן רבות ומגוונות. תוכלו לעצב אותה בצבעים (ולא רק באפור), להוסיף עיטורים מיוחדים ואלמנטים שונים שיהפכו אותה למרשימה ומיוחדת.

הדלת מכילה בתוכה צמר סלעים וזה מה שעוזר לה להקנות בידוד אקוסטי והתרמי מעולה. בהתקנה של דלת ברזל תוכלו לקבל בידוד מקור, חום ורעש והכל בדלת אחת. 

יתרון נוסף וחשוב שיש לברזל, הוא העמידות החזקה מפני מכות ופגישות. כך, שתוכלו להיות בטוחים שמדובר על דלת בטיחותית שקשה מאוד לפגוע בה. ובמקרים שהדלת קיבלה מכה שגרמה לנזק, התיקון שלה יהיה קל יותר מדלתות אחרות. 

דלת הברזל עוברת תהליך של גלוון וזה שומר עליה מפני הצטברות של חלודה (במקרים של שמש חזקה או גשמים חזקים) ולכן, אין סיבה לדאוג גם כשמדובר על דלת כניסה לבית.

שילוב הברזל עם חומרים נוספים: כך תהפכו את הדלת הברזל לייחודית

מלבד אפשרויות העיצוב המגוונות שתוכלו לשלב בדלת עצמה, תפגשו גם אפשרויות עיצוב ייחודיות לאורך כל הדלת וחלקיה השונים:

משקוף הדלת: אם תחליטו להתקין דלת ברזל בכניסה לבית, תוכלו לבחור בשינוי המשקוף הסטנדרטי למשקוף בצורה שונה (ולא ישרה) שתקנה מראה ייחודי.

דלת משולבת: דלת הברזל יכולה להשתלב בקלות יחסית עם חומרים נוספים שיהפכו אותה ליותר יוקרתית. לדוגמה, שילוב של ברזל עם זכוכית או עץ או אפילו אלומיניום ופלסטיק. 

סגנון הדלת: בשונה מדלתות אחרות, בדלתות ברזל שתרצו לעצב באופן אישי, תצטרכו להיעזר במסגר. את הדלת תבחרו מתוך קטלוג מוצרים שיוצג בפניכם ותוכלו להתאים אותה אליכם ולצרכים שלכם החל מגודלה, רוחבה, אורכה וסוג הפתיחה המתאים לכם. בנוסף, במקרים שבהם מדובר על כניסה לבית גדול במיוחד, תוכלו לעצב דלת ברזל בגובה של עד 3 מטרים.

ידיות לא סטנדרטיות: אפשרויות הפרזול בדלתות הברזל

יתרון בולט שקיים בדלתות הברזל בלבד הוא הפרזול הייחודי. בשונה מדלתות פלדה או עץ, בדלתות הברזל ניתן לבחור בצירים ובידיות ייחודיות. העיצוב בא לידי ביטוי החל מגודל הידית שיכול להיות קטן או גדול מהידית הסטנדרטית. 

בנוסף לזה, תוכלו לבחור בין ידית קפיצית לידית משיכה או ידית קבועה, הכל לפי הנוחות והנראות שתרצו להשיג. את הידיות ניתן לצבוע בכל צבע שתרצו ולשלב בהם עיטורים ודוגמאות משתנות שיעניקו לדלת מראה אחר ואלגנטי.

קר או חם: תהליך הגלוון שמגן על הדלת לאורך זמן

דלת הברזל היא דלת שנשמרת לאורך זמן. הסיבה לכך, טמונה בתהליך הגלוון שעובר הברזל. הגלוון הוא בעצם שיטת צביעה מיוחדת שתפקידה להגן על שכבת הברזל של הדלת לזמן ארוך. הגלוון הוא תהליך שיכול להיות גם חם וגם קר.

הגלוון החם, מתאים יותר לדלתות חוץ. התהליך הופך את הדלת לעמידה יותר בפני תנאי מזג האוויר המשתנים ולעמידה בפני לחות שעלולה לפגוע בברזל לאורך זמן ולייצר בו קורוזיה. תהליך זה, יהיה יקר יותר מתהליך הגלוון הקר אך, הוא יהפוך את הדלת לחזקה ואיכותית. 

הגלוון הקר, הוא תהליך שמתאים לדלתות הפנים או למדרגות הברזל. התהליך דומה לתהליך הגלוון החם אך, הוא יהיה עמיד פחות לתנאי מזג אוויר ולכן, לא יתאים לדלתות חוץ. 

דלת הברזל עוברת גם תהליך של צביעה בתנור. תהליך זה, שומר על הצבע ועל העמידות שלה. תהליכים אלו חשובים מאוד בדלתות הברזל במיוחד והם מפחיתים משמעותית את הצורך בתחזוקה שוטפת וצביעה חוזרת אחרי מספר שנים.

כמה עולה התקנת דלת ברזל ומה משפיע על המחיר?

התקנת דלת ברזל היא התקנה שמתומחרת בעיקר לפי המידות. כלומר, לגודל הדלת, האורך והרוחב השפעה ישירה על המחיר הסופי של העבודה. 

מעבר למידות הדלת, יש גורמים נוספים שישתלבו במחיר הסופי וישפיעו עליו כמו: מורכבות העבודה, סוג העיצוב וסגנון הפרזול. בנוסף, אם בחרתם בדלת ברזל שמשלבת בתוכה חומרים נוספים כמו עץ או זכוכית, גם הם ישפיעו על המחיר.

פרמטר נוסף שישפיע על המחיר (ועל עמידות הדלת) הוא סוג הגלוון שהדלת תעבור, גלוון חם או גלוון קר. לרוב, הגלוון החם יהיה יקר יותר מהגלוון הקר אך, הוא גם יהפוך את הדלת ליותר חסינה.

התקנת דלת ברזל סטנדרטית, בגודל של עד 2 מטרים עם עיצובים בסיסיים תעלה 4,500- 5,000 ש"ח בממוצע ועל ההתקנה תקבלו לרוב כ-3 שנים של אחריות. 

מחירון דלתות

המחירים כוללים מע”מ

התקנת דלת פנים מעץ: כל המידע בדרך להתקנה

צריכים עזרה עם התקנת דלת פנים מעץ? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין דלתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של דלת פנים מעץ? ריכזנו עבורכם את כל התשובות.

התקנת דלת פלדלת: כל השלבים להתקנה נכונה

צריכים עזרה עם התקנת דלת פלדלת? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין דלתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של דלת פלדלת? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תיקון דלתות: כל מה שחשוב לדעת לפני שמתקנים

צריכים עזרה בתיקון הדלת? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקן דלתות, איך תתנהלו נכון מולו וכמה עולה לתקן את הדלת? ריכזנו עבורכם את כל השלבים והמידע.

התקנת דלת חוץ מעץ: כל השלבים להתקנה נכונה

צריכים עזרה עם התקנת דלת כניסה מעץ? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין דלתות, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של דלת כניסה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

לכל התקלות ועבודות

arrow