עולם אחר: כל מה שחשוב לדעת על מייבש כביסה קונדנסר

אין ספק שמייבש הכביסה מסוג קונדנסר הפך לחביב הלקוחות בשנים האחרונות. הוא מהיר, שקט ובעיקר פוטר אותנו מצינור הפליטה הלבן והגדול. מה זה מייבש קונדנסר, מה היתרונות והחסרונות שלו ואיך מתחזקים אותו נכון כדי להימנע מתקלות מיותרות ויקרות? כל התשובות במדריך הבא.

עוד במדריך
מה זה מייבש כביסה קונדנסר? מה היתרונות של מייבש כביסה קונדנסר? מה החסרונות של מייבש כביסה קונדנסר? מהן התקלות הנפוצות במייבש? איך מתחזקים נכון את מייבש הכביסה? אז איזה מייבש עדיף: רגיל או קונדנסר? כמה עולה לתקן מייבש קונדנסר?

מייבשי כביסה קונדנסר ידועים ביעילותם וביכולתם לייבש כביסה במהירות. הם גם נוחים לשימוש, שכן אין צורך לחבר אותם לתעלת אוורור. יתרון נוסף הוא שהם נוטים להיות שקטים יותר ממייבשי כביסה מסוגים אחרים.

עם זאת, למייבשי כביסה קונדנסר יש גם כמה חסרונות, אחד מהם הוא תחזוקה יחסית מורכבת ביחס למייבשי כביסה רגילים. במדריך זה נסביר מה זה מייבש קונדנסר, מה היתרונות והחסרונות שלו ואילו תקלות הוא עלול לייצר העתיד.

מה זה מייבש כביסה קונדנסר?

מייבש כביסה קונדנסר הוא סוג של מייבש כביסה שאינו דורש צינור פליטה, כמו המייבש הרגיל שאנחנו מכירים. במקום זאת, הוא משתמש במעבה כדי להפוך את האדים מהבגדים למים, שנאספים לאחר מכן במיכל ייעודי שאותו צריך לרוקן באופן קבוע.

מדובר במכשיר נפוץ מאוד והיום רוב הלקוחות רוכשים מייבש קונדנסר ולו על מנת להימנע מהתלות בצינור הפליטה, שאותו צריך להוציא החוצה דרך החלון או פתח ייעודי שחוצבים עבורו בקיר.

מה היתרונות של מייבש כביסה קונדנסר?

נייד ונוח להתקנה: כאמור, מייבש קונדנסר מגיע ללא צינור הפליטה. לכן, תוכלו להציב אותו בכל מקום שתרצו בחדר, ללא קשר למיקום של החלון. היתרון הזה בא לידי ביטוי במיוחד בחללים קטנים שבהם אין חלון, כמו חדר שירות פנימי וכדומה. פשוט מציבים את המייבש היכן שרוצים, מחברים לחשמל ויוצאים לדרך.

שמירה על עיצוב נקי: יצא לכם פעם להשתמש במייבש רגיל? זה לא משנה כמה הוא יהיה איכותי, צינור הפליטה שיוצא מגב המייבש לכיוון החלון הוא פשוט תופעה מכוערת. מעבר לעובדה שמדובר בצינור מכוער, הוא גם נוטה לצבור לא מעט לכלוך ואבק שמתפזריל לחלל החדר וגורמים לתחושה לא נעימה.

מה החסרונות של מייבש כביסה קונדנסר?

תחזוקה מורכבת: לפעמים כל יתרון הופך לחיסרון, וזו בדיוק הדוגמא הטובה לזה. זוכרים שהרטיבות של הבגדים הופכת למים שזורמים לתוך מיכל ניקוז ייעודי? את המיכל הזה תצטרכו לרוקן כל 2 הפעלות בערך. אם לא תעשו זאת, חיישן מיוחד יודע למייבש שהוא צריך להפסיק את העבודה עד שתרוקנו את המיכל. אתם תחזרו מהעבודה ותגלו שהמייבש עצר באמצע ושהבגדים בתוכו יבשים ואולי קצת מסריחים.

תקלות חשמליות: אנחנו נדבר על התקלות הנפוצות בהמשך, אך כבר עכשיו נציין שבניגוד למייש כביסה רגיל, מייבש כביסה קונדנסר מכיל הרבה יותר רכיבים חשמליים עדינים ולכם גם נוטה לייצר יותר תקלות.

מחיר יקר: הקונדנסר הוא רכיב יקר ולכן מייבש הכביסה עצמו יעלה לכם יותר. לכן, מייבש הכביסה יעלה לכם כ- 20% יותר ביחס למייבש כביסה רגיל. בנוסף, קחו בחשבון שהעלות שלו מושפעת גם מהביקוש הרב למייבשי קונדנסר, מה שמקפיץ את המחיר.

מהן התקלות הנפוצות במייבש?

יש שתי תקלות נפוצות שבגינן אולי תצטרכו להזמין טכנאי מייבש כביסה מקצועי.

סתימה במעבה: אם מייבש הכביסה עובד כרגיל אבל הבגדים לא מתייבשים כמו שצריך, רוב הסיכויים שהמעבה סתום. זה קורה בדרך כלל כתוצאה מהצטברות סיבים של הבגדים שנפלטים במהלך הייבוש. רובכם לא יודעים שצריך לנקות את הקונדנסור פעם בחודש כדי שהכביסה תתייבש כמו שצריך, נדבר על כך בהמשך.

מייבש קונדנסר לא מייבש: במידה ומייבש הקונדנסר לא מייבש את הבגדים כמו שצריך, יש לכך כמה גורמים. הגורם הראשון הוא זה שציינו למעלה, סתימה במעבה. גורם נוסף יכול להיות גוף החימום של מייבש הכביסה, שתפקידו להפיק טת הטמפרטורה החמה על מנת לייבש את הבגדים. כמו כן, יתכן מאוד שפילטר מייבש הכביסה לא נקי, כך שהוא יתקשה מאוד לייבש את הבגדים. גורם נוסף יכול להיות תקלה בתרמוסטט, שתפקידו לתזמן את התכנית של מייבש הכביסה.

איך מתחזקים נכון את מייבש הכביסה?

ניקוי הקונדנסר: הקונדנסר ממוקם בחלק התחתון של מייבש הכביסה, ממש בחזית. יש לפתוח את מכסה הקונדנס שמגן עליו, לשלוף אותו ולשטוף תחת מים זורמים בלחץ יחסית גבוה. את הקונדנסר יש להחזיר למקומו רק לאחר ייבוש. מומלץ לחזור על הפעולה הזו אחת לחודש.

ניקוי פילטר: את הפילטר של מייבש הכביסה את הפילטר מומלץ לנקות לאחר כל הפעלה, הוא נמצא בתושבת של דלת המייבש. ניתן לשלוף אותו, להסיר את הסיבים הרבים, לשטוף במים זורמים, לייבש ולהחזיר למקום.

ריקון מיכל המים: את מיכל המים של מייבש הכביסה יש לרוקן לאחר כל הפעלה. המלצה שלנו, הקפידו לעשות זאת גם אם מיכל המים לא מלא עד הסוף, אחרת מייבש הכביסה יעצור את עבודתו כמיכל המים יתמלא.

התקנת צינור ניקוז: אם אתם רוצים לעשות לעצמכם חיים קצת יותר קלים, הטיפ הזה הוא בדיוק עבורכם. במקום לרוקן את מיכל המים של מייבש הכביסה לאחר כל הפעלה, תוכלו להתקין צינור ניקוז ייעודי שדומה מאוד לזה של מכונת הכביסה. הצינור הזה מגיע גם מייבש הכביסה, אותו מחברים לגב המייבש ושולחים ליציאת הביוב של מכונת הכביסה. כך מייבש הכביסה ינקז את המים בצורה שוטפת לניקוז של הביוב ואתם לא תצטרכו להתעסק בכלל עם מיכל המים.

אל תעמיסו: הטיפ הזה נכון לכל מייבש כביסה, אך במיוחד לקונדנסר. במצב כזה מייבש הכביסה יתקשה לייבש את הבגדים בזמן המוגדר של התכנית ואתם מסכנים את תקינות גוף החימום שלו.

אז איזה מייבש עדיף: רגיל או קונדנסר?

האמת שזו שאלת מיליון הדולר, אך הנתונים לא משקרים. כיום רוב הלקוחות רוכשים מייבש קונדנסר ואם תשאלו אותם מה הסיבה, הם פשוט לא רוצים לראות בעיניים את צינור הפליטה שמגיע עם המייבש הרגיל. יחד עם זאת חשוב לציין שכל יתרון יכול להפוך לחיסרון והתשובה לשאלה "מה עדיף" טמונה ברצון שלכם לתחזק באופן שוטף את מייבש הכביסה ולא להזניח אותו.

אם אתם לא בנויים לתחזוקה שוטפת וכל מה שאתם מוכנים לעשות זה ניקוי פילטר, לכו על מייבש הכביסה הרגיל. אם יש לכם את הזמן והרצון לתחזק את מייבש הכביסה, הקונדנסר הוא פתרון מושלם עבורכם.

כמה עולה לתקן מייבש קונדנסר?

ברוב המקרים עלות התיקון תהיה זהה לזו של מייבש הכביסה הרגיל, אלא אם כן מדובר בהחלפה של הקונדנסר עצמו או של משאבת המים.

עלות החלפת קונדנסר במייבש כביסה יכולה להגיע גם ל- 1000 ש"ח, מה שאומר שאולי כדאי לכם כבר להחליף את המייבש. עלות החלפת משאבת מים במייבש קונדנסר נעה בין 600-700 ש"ח.

המחיר של שאר התיקונים זהה לזה של מייבש כביסה רגיל, אנחנו מזמינים אתכם להציץ במחירון תיקון מייבש כביסה.

מייבש הכביסה לא נדלק: כל השלבים בדרך לפתרון

מייבש הכביסה שלכם מסרב להידלק? המקצוענים מלווים אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה התיקון? כל התשובות לפניכם.

מייבש הכביסה מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

מייבש הכביסה מקצר? אלה השלבים בדרך לפתרון. לא הצלחתם לפתור את התקלה? אנחנו נסייע לכם להזמין טכנאי מייבשי כביסה בראש שקט, נכיר לכם את המחירים שמקובל לגבות על תיקון התקלה ועוד.

מייבש הכביסה לא מייבש: כל השלבים בדרך לפתרון

מייבש הכביסה שלכם לא מייבש את הבגדים כמו שצריך? לפני שאתם מזמינים טכנאי, ננסה לסייע לכם לפתור את הבעיה בעצמכם. לא הצלחתם? אנחנו נלווה אתכם על מנת שתוכלו להזמין טכנאי מייבשים בראש שקט.

מכונת הכביסה לא סוחטת: כל השלבים בדרך לפתרון

אם פתחתם את מכונת הכביסה וגיליתם שכל הבגדים סחוטים במים, כנראה שהיא לא סוחטת את המים. איך תוכלו לפתור את הבעיה בעצמכם, איך מתנהלים נכון מול הטכנאי וכמה עולה התיקון? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow