אתם המקצוענים: כך תתקנו תקלות במייבש הכביסה

הכביסה מצטברת אבל מייבש הכביסה שלכם מפקשש? במדריך הבא נסקור את התקלות הנפוצות במייבשי כביסה ונסביר איך טכנאי מייבשי כביסה מקצועי יתקן את המייבש.

עוד במדריך
התוף לא מסתובב הבגדים נשארים לחים המייבש מייצר אוויר קר מייבש הכביסה לא נדלק מייבש הכביסה מקצר

כמויות הכביסה בבית ישראלי ממוצע מאתגרות את יכולותיה של השמש לייבש את הבגדים בזמן, מה שהופך את מייבש הכביסה למוצר צריכה בסיסי (במיוחד בבית עם ילדים קטנים).

במדריך הבא נסביר אילו תקלות יכולות לצוץ במייבש הכביסה, מה עומד מאחורי על תקלה ותקלה, איך תוכלו לזהות את מהות התקלה, ואיך טכנאי מייבשי כביסה מקצועי יתקן את התקלה.

התוף לא מסתובב

בעיית עומס – אחת הבעיות הנפוצות ביותר שפוגעות בעבודת התוף של המייבש היא העמסת יתר. בדרך כלל התופעה הזו מתרחשת כשאין סנכרון בין גודל המייבש לגודל מכונת הכביסה.

מספיקה פעם אחת בה הכנסתם כמות גדולה מדי של בגדים למייבש, ורצועת התוף עשויה להיקרע.

תקלה במנוע – לא בכל מצב בו התוף לא מסתובב תצטרכו מיד להחליף מנוע. אי שימוש במייבש למשך תקופה ארוכה או אפילו קבל מנוע שהתקלקל, עשויים להיות הגורמים לתקלה במנוע. ברוב המקרים מקור התקלה אכן יהיה קבל המנוע.

הבגדים נשארים לחים

פליטת אוויר לא תקינה – הסיבה העיקרית לפליטה לא תקינה של אוויר מהמייבש היא תקלה בצינור יציאת האוויר של המייבש.

האוויר החם שנשאר בקרבת התרמוסטט ולא נפלט החוצה, משבש את פעולתו, מה שגורם לבגדים לצאת לחים מהייבוש.

חיישני לחות תקולים – תפקיד חיישני הלחות הוא בעצם להחליט מתי התרמוסטט נכנס לפעולה. פילטר המייבש מתמלא בסיבי הבגדים, ובמידה ולא תרוקנו אותו חיישני הלחות עשויים להיפגע, ובנוסף לבגדים לחים המייבש שלכם אף עשוי לקצר.

המייבש מייצר אוויר קר

גוף חימום תקול – גוף תקול הוא הרכיב בעל הנטייה הגדולה ביותר להתקלקל מבין רכיבי מייבש הכביסה. תקלה בגוף החימום עשויה לגרום למייבש לייצר אוויר קר ולא לייבש את הבגדים.

הגורם העיקרי לתקלות בגוף החימום הוא פילטר לא נקי. בדומה לפגיעה בחיישני הלחות, פילטר מלא בסיבים שהצטברו מהבגדים עשוי לגרום לתקלה שתוציא את גוף החימום משימוש.

תרמוסטט תקול – מדובר התקלה נדירה במייבשי כביסה, אך כזו שיכולה להתרחש כתוצאה מבלאי טבעי או כתוצאה מבעיה בפליטת האוויר.

ברוב המקרים גוף החימום יתקלקל לפני התרמוסטט, אך לעיתים לכלוך שמצטבר במעברי המייבש עשוי לגרום לתקלות ויצריך החלפה של התרמוסטט.

כרטיס אלקטרוני תקול – תקלה אף יותר נדירה מכשל בתרמוסטט היא תקלה בכרטיס האלקטרוני.

תקלה בכרטיס אלקטרוני שתגרום למייבש לייצר אוויר קר, צריכה להיות מאוד ספציפית, והכשל צריך להיות בשליחת פקודת הפעולה מהכרטיס לגוף החימום בלבד.

החלפת כרטיס אלקטרוני במייבש הכביסה הוא הליך יקר יחסית, ולא תמיד ישתלם לכם להחליף אותו. במייבשי כביסה ישנים יחסית, כדאי לשקול רכישת מייבש כביסה חדש.

מייבש הכביסה לא נדלק

מייבש הכביסה, כמו כל מכשיר אלקטרוני חדש, מכיל כרטיס פיקוד אלקטרוני. הרכיב הזה הוא בעצם המוח של המכשיר, כלומר, הוא זה ששולח את הפקודות לחלקי מייבש הכביסה השונים בהתאם לפקודות שאתם העברתם לו.

קצר חשמלי עשוי לגרום לכרטיס להישרף ולהוציא את מייבש הכביסה משימוש. אם יש לכם מגן ברקים, זה לא אמור לקרות.

במידה וכרטיס המייבש אכן נשרף, טכנאי מייבשי כביסה מקצועי יוכל להחליף לכם אותו בכרטיס משופץ או בכרטיס חדש.

לא בכל מצב ישתלם לכם להחליף את כרטיס הפיקוד, שכן עלותו יכולה להיות גבוהה ביחס לעלות המייבש עצמו.

מייבש הכביסה מקצר

כאמור, גוף חימום תקול יכול לגרום לקצר במייבש הכביסה. התקלה בגוף החימום יכולה להיגרם מבלאי לפני שאתם מזמינים טכנאי מייבשי כביסה, וודאו שמקור הבעיה הוא לא משקע החשמל אליו מחובר המייבש. 

חברו את מייבש הכביסה לשקע אחר ובדקו אם הוא עדיין מקצר. במידה והוא אכן מקצר, הבעיה היא במכשיר עצמו ולא בשקע, אך במידה והוא לא מקצר, תצטרכו להזמין חשמלאי מקצועי שיתקן את השקע המקצר.

מייבש הכביסה לא נדלק: כל השלבים בדרך לפתרון

מייבש הכביסה שלכם מסרב להידלק? המקצוענים מלווים אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה התיקון? כל התשובות לפניכם.

מייבש הכביסה מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

מייבש הכביסה מקצר? אלה השלבים בדרך לפתרון. לא הצלחתם לפתור את התקלה? אנחנו נסייע לכם להזמין טכנאי מייבשי כביסה בראש שקט, נכיר לכם את המחירים שמקובל לגבות על תיקון התקלה ועוד.

מייבש הכביסה לא מייבש: כל השלבים בדרך לפתרון

מייבש הכביסה שלכם לא מייבש את הבגדים כמו שצריך? לפני שאתם מזמינים טכנאי, ננסה לסייע לכם לפתור את הבעיה בעצמכם. לא הצלחתם? אנחנו נלווה אתכם על מנת שתוכלו להזמין טכנאי מייבשים בראש שקט.

מכונת הכביסה לא סוחטת: כל השלבים בדרך לפתרון

אם פתחתם את מכונת הכביסה וגיליתם שכל הבגדים סחוטים במים, כנראה שהיא לא סוחטת את המים. איך תוכלו לפתור את הבעיה בעצמכם, איך מתנהלים נכון מול הטכנאי וכמה עולה התיקון? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

איך בוחרים טכנאי מייבשי כביסה?
לפני שאתם בוחרים טכנאי מייבשי כביסה קראו את כל ההמלצות וחוות הדעת עליו. בנוסף, בדקו אם הוא מעניק אחריות על העבודה שלו. את האחריות דרשו לקבל בכתב על מנת שלא תצטרכו לרדוף אחריו במקרה הצורך.
איך מתקנים מייבש כביסה?
יש מגוון רחב של תקלות שאת חלקם תוכלו לתקן בעצמכם. למשל, אם המייבש לא מייבש את הבגדים כמו שצריך, תוכלו לנקות את הפילטר או לבדוק שצינור המייבש לא מקופל או סתום. מעבר לזה, סביר להניח שתצטרכו להזמין טכנאי מקצועי שיאתר את התקלה ויתקן אותה.