מכונת הכביסה מקצרת? כך תפעלו

אין טיימינג טוב לתקלה במכונת הכביסה, אך אם היא כבר מתרחשת, אז לפחות שיהיה לנו את הידע המינימלי לתפעל אותה. מה עושים כשמכונת הכביסה מקצרת והאם צריך להזמין חשמלאי או טכנאי? כל התשובות בפנים

עוד במדריך
האם להזמין חשמלאי או טכנאי מכונות כביסה? איך בודקים אם מדובר בתקלת חשמל כללית? איך טכנאי יתקן מכונת כביסה מקצרת? איך נמנעים מתקלות בגוף החימום?

את המדריך הזה אין צורך לפתח עם הבשורות השליליות - מכונת הכביסה שלכם מקצרת וזה ודאי. בלשון המעטה, לא תענוג גדול.

החדשות הטובות הן שתקלה במכונת הכביסה עצמה אינה מצריכה לרוב תיקון יקר או מסובך.

במדריך הבא נסביר מה עושים כשמכונת הכביסה מקצרת, האם צריך להזמין חשמלאי או טכנאי מכונות כביסה ואיך טכנאי מקצועי יטפל בבעיה?

האם להזמין חשמלאי או טכנאי מכונות כביסה?

לפני שאתם ממהרים להזמין טכנאי מכונות כביסה, עליכם לוודא קודם שלא מדובר בתקלה חשמלית. אין טעם להזמין טכנאי מכונות כביסה שיגבה תשלום על הביקור ויגיד לכם להזמין חשמלאי.

בדקו אם שקע מכונת הכביסה שרוף או רופף. במידה וכן, ייתכן שחוטי החשמל הרופפים שבשקע גורמים לקצר ועליכם להזמין חשמלאי שיבדוק את השקע.

בנוסף, ייתכן שמכונת הכביסה שלכם מחוברת לשקע דרך מגן ברקים. במידה והוא לא תקין, זה יגרום לקצר כשמכונת הכביסה תנסה להיכנס לעבודה.

במידה ומכונת הכביסה מחוברת למפצל חשמל, ייתכן שהוא גורם לקצר בעקבות עומס או תקלה במפצל עצמו.

איך בודקים אם מדובר בתקלת חשמל כללית?

במידה ולא איתרתם משהו יוצא דופן, זה הזמן לשנס מותניים ולגשת ללוח החשמל.

מפסק ראשי קפץ - הביטו על המפסק הראשי (המפסק הכי ימני). אם הוא למטה, סימן שמדובר בקצר שנובע כתוצאה מעומס על לוח החשמל.

במקרה כזה, תצטרכו להזמין חשמלאי מוסמך שיבדוק ממה נובע העומס על הלוח. ייתכן שתצטרכו לשדרג את לוח החשמל שלכם מ-25 אמפר ל-40 אמפר או להתקין חיבור תלת-פאזי.

פקק מכונת כביסה קפץ - הביטו על הפקק בלוח השייך למכונת הכביסה, במידה ורק הוא קפץ (או הפקק שאחראי על האזור בו נמצאת מכונת הכביסה), סביר להניח שמדובר בעומס חשמל על האזור הספציפי הזה. גם במקרה כזה, תצטרכו להזמין חשמלאי מוסמך שיבדוק ממה נובע העומס על הלוח. 

פקק ממסר פחת קפץ - ממסר הפחת נמצא ליד המפסק הראשי ותפקידו הוא להקפיץ את החשמל בכל הבית, כאשר יש סכנת התחשמלות שנובעת מתקלה במכשיר חשמלי כל שהוא.

מדובר בדרך כלל במכשירי חשמל גדולים שבאים במגע עם מים, כמו מכונת הכביסה שלכם. אז ברגע שיש תקלה באחד מהרכיבים הפנימיים שבאים במגע עם מים, ממסר הפחת יקפוץ. במקרה כזה, תצטרכו להזמין טכנאי מכונות כביסה שיחליף את הרכיב הבעייתי.

איך טכנאי יתקן מכונת כביסה מקצרת?

לפני שטכנאי מכונות הכביסה יבדוק את מכונת הכביסה, הוא יוודא שאין תקלה חשמלית שאינה קשורה למכונה.

הוא יוציא את מכונת הכביסה מהחשמל, ייגש ללוח החשמל וינסה להרים את המפסק הרלוונטי (או את ממסר הפחת). אם המפסק לא נופל, הוא יחבר את מכונת הכביסה לחשמל. במידה ויש קצר, מדובר בתקלה במכונת הכביסה.

במידה ומכונת הכביסה מקצרת, רוב הסיכויים שצריך להחליף את גוף החימום.

תפקידו של גוף החימום במכונת הכביסה הוא לחמם את המים. עם הזמן האבנית עוטפת את גוף החימום ומונעת ממנו את המגע הישיר עם המים.

כתוצאה מכך, גוף החימום מתאמץ יתר על המידה על מנת לחמם את המים שבמכונת הכביסה, עד שהוא נשרף ומקצר.

לפני שהטכנאי ניגש לעבודה, דרשו ממנו להתקין גוף חימום איכותי תוצרת איטליה והימנעו מגופי חימום תוצרת סין. ודאו שעל גבי גוף החימום מוטבע הכיתוב - Made in Italy.

איך נמנעים מתקלות בגוף החימום?

על מנת להימנע מתקלות בגוף החימום של מכונת הכביסה בפרט, ובגופי חימום של מכשירי חשמל אחרים בכלל, מומלץ להתקין מסנן אבנית בשיבר הראשי של הבית.

מסנן האבנית יאט את קצב הצטברות האבנית במים, אך חשוב לציין שהוא לא ימנע אותה לחלוטין.

מכונת הכביסה לא סוחטת: כל השלבים בדרך לפתרון

אם פתחתם את מכונת הכביסה וגיליתם שכל הבגדים סחוטים במים, כנראה שהיא לא סוחטת את המים. איך תוכלו לפתור את הבעיה בעצמכם, איך מתנהלים נכון מול הטכנאי וכמה עולה התיקון? כל התשובות.

נזילה ממכונת הכביסה: כל השלבים בדרך לפיתרון

יש לכם נזילה ממכונת הכביסה? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה וכמה יעלה לכם התיקון? קבלו את כל הטיפים של המקצוענים.

מכונת הכביסה מרעישה: כל השלבים בדרך לפיתרון

נמאס לכם שמכונת הכביסה מרעישה? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

מכונת הכביסה לא נדלקת: כל השלבים בדרך לפתרון

מכונת הכביסה שלכם לא נדלקת? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

למה מכונת הכביסה מקצרת?
מכונת הכביסה עלולה לקצר כשיש תקלה חשמלית הקשורה לשקע או לעומס חשמלי או כשגוף החימום של המכשיר מתחמם יתר על המידה, נשרף ומקצר. 
איך בודקים אם השקע של מכונת הכביסה מקצר?
כדי לבדוק אם צריך להזמין חשמלאי או טכנאי מכונות כביסה כשיש קצר, בדקו את השקע של המכשיר. במקרה שהוא רוף או שרוף, סימן שמדובר בתקלה חשמלית. אם לא, הכניסו מכשיר חשמלי אחר לשקע, כמו פן, ובדקו אם הוא עובד כהלכה. אם הוא עובד, סימן שמדובר בתקלה במכונת הכביסה ויש להזמין טכנאי.