גוף החימום של מכונת הכביסה שלכם נהרס? כך תפעלו

מכונת הכביסה סיימה לעבוד והבגדים קרים או מלוכלכים, זה בהחלט סימן מחשיד לכך שיש תקלה בגוף החימום. מה כדאי לעשות וכמה אמור לעלות התיקון? לפניכם התשובות

עוד במדריך
לפני הכל: מהו גוף החימום של מכונת הכביסה ומה תפקידו? מהם הגורמים לתקלות בגוף החימום של מכונת הכביסה? איך יודעים אם התקלה היא בגוף החימום או ברכיב אחר של מכונת הכביסה? כיצד מתבצעת החלפת גוף החימום על-ידי טכנאי? כיצד למנוע מראש תקלה בגוף החימום?

מהן הסיבות לתקלות בגוף החימום? האם זה מסוג התיקונים שמשתלם להשקיע בהם ומה לבדוק עם הטכנאי לפני שממהרים להזמין אותו?

בדקנו עם טכנאים שלנו את המידע וחזרנו עם ההמלצות שלהם.

לפני הכל: מהו גוף החימום של מכונת הכביסה ומה תפקידו?

ממש כמו בדוד החשמל, כך גם במכונת הכביסה יש גוף חימום שתפקדו לחמם את המים. אנו מכוונים את הטמפרטורה הרצויה לנו בזמן שאנו בוחרים תכנית הפעלה, וגוף החימום מחמם את המים לטמפרטורה שקבענו.

מהם הגורמים לתקלות בגוף החימום של מכונת הכביסה?

לרוב, תקלות בגוף החימום מתרחשות רק לאחר שנתיים של שימוש במכונה. ממש כמו בדוד השמש, זהו רכיב שיש לו בלאי ומחייב החלפה. זאת, בשונה מרכיבים אחרים במכונה שיכולים להחזיק מעמד גם 10 שנים. הסיבה העיקרית לבעיות בגופי חימום בישראל היא כמות האבנית שבמים.

אם לא הקפדתם להתקין מסנני אבנית בשיבר (הברז הראשי של הבית שלכם) ולהחליף את הפילטרים שלו בקביעות, סביר להניח שמכשירי החשמל בביתכם יתבלו מהר יותר (בר המים, הקומקום, דוד החשמל וכן הלאה). גם למיקום הגיאוגרפי יש השפעה על הבלאי של גוף החימום, בשל כמות האבנית השונה ממקום למקום בארץ. ברשויות מקומיות מסוימות הצנרת ישנה במיוחד, וכמות האבנית במים גדולה יותר. גם לקצב השימוש במכונה יש השפעה על מידת הבלאי של גוף החימום.

ברגע שאבנית מצטברת על גבי הסליל של גוף החימום, היא למעשה יוצרת שכבת בידוד שלו מהמים. ואז, גוף החימום מתאמץ יותר לחמם את המים, עד שהוא נשרף. לכן, אם מכונת הכביסה שלכם גורמת לקצר בחשמל בזמן שאתם מפעילים אותה, סיכוי גדול שהסיבה היא תקלה בגוף החימום. סיבה נוספת היא חדירת מים למערכת החשמלית של המכונה, אך זו כבר תקלה אחרת.

איך יודעים אם התקלה היא בגוף החימום או ברכיב אחר של מכונת הכביסה?

פשוט מאוד: מפעילים את מכונת הכביסה על תוכנית הרתחה. אם הבגדים עדיין קרים בסיום ההפעלה, סביר להניח שגוף החימום לא נכנס לפעולה.

האם החלפת גוף חימום במכונת הכביסה היא תיקון פשוט ומשתלם או שמוטב להחליף מכונה?

גוף חימום הוא רכיב שמתבלה ממילא כעבור כמה שנים, והתיקון שלו אכן משתלם. אין מה למהר להחליף מכונת כביסה, שכן החלפת גוף חימום על-ידי בעל מקצוע מנוסה ומיומן תאפשר לכם ליהנות מהמכונה עוד שנים ארוכות (בהנחה שזו התקלה היחידה ושאתם משתמשים במכונה נכון ומקפידים על תחזוקה שלה).

כיצד מתבצעת החלפת גוף החימום על-ידי טכנאי?

החלפת גוף החימום זהה ברוב הדגמים של מכונות הכביסה. תחילה, על הטכנאי לנתק את המכונה מהחשמל ולפתוח את המכסה (העליון או האחורי). לאחר מכן, הוא ינתק את חיבורי החשמל של גוף החימום ושל התרמוסטט. בשלב זה הוא יפרק את גוף החימום הפגום ויתקין חדש במקומו. מוטב להימנע מהתקנת גופי חימום מתוצרת זולה וירודה, שכן פערי המחיר ממילא אינם גדולים וחבל על עלות ההתקנה לטכנאי. לא תרצו לחזור על תיקון זה כעבור שנה, נכון?

בסיום העבודה, על הטכנאי להדק היטב את גוף החימום, בכדי שלא תסבלו מנזילות מים בהמשך. נזילות מים לא רק יכולות להרוס את מכונת הכביסה, אלא גם לגרום להתחשמלות. לכן, אל תקלו ראש בבחירת טכנאי והתעקשו על גוף חימום איכותי ובטוח לשימוש לאורך זמן.

שימו לב שהחלפת גוף החימום כוללת את גוף החימום עצמו, והמחיר משתנה בהתאם לדגם המכונה ומורכבות העבודה. כדי לוודא שאתם משלמים מחיר הוגן בדקו תחילה את המחירים הנהוגים בשוק, שאלו בטלפון את הטכנאי מה המחיר הצפוי ומהן התוספות המפתיעות שיכולות לצוץ בזמן הגעתו. כך, לא תהיו מופתעים ולא תמצאו את עצמכם במצב לא נעים בשלב התשלום.

כיצד למנוע מראש תקלה בגוף החימום?

ובכן, כפי שפירטנו במדריך זה, הרי שגוף חימום הוא רכיב שיש לו נטייה להתבלות כעבור שנתיים של שימוש במכונה. ועדיין, תוכלו לשמור עליו תקין למשך תקופה ארוכה יותר אם אחת לחודשיים תפעילו את המכונה כשהיא נקייה מבגדים, עם חומר המיועד להסרת אבנית. חומר זה יעבור דרך הצנרת של המכונה וישמור עליה נקייה יותר. אגב, מלח לימון וחומץ הם תחליפים טבעיים שבהחלט ימנעו לא רק את האבנית אלא גם ריחות עובש לא נעימים מתוך המכונה.

מכונת הכביסה לא סוחטת: כל השלבים בדרך לפתרון

אם פתחתם את מכונת הכביסה וגיליתם שכל הבגדים סחוטים במים, כנראה שהיא לא סוחטת את המים. איך תוכלו לפתור את הבעיה בעצמכם, איך מתנהלים נכון מול הטכנאי וכמה עולה התיקון? כל התשובות.

נזילה ממכונת הכביסה: כל השלבים בדרך לפיתרון

יש לכם נזילה ממכונת הכביסה? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה וכמה יעלה לכם התיקון? קבלו את כל הטיפים של המקצוענים.

מכונת הכביסה מרעישה: כל השלבים בדרך לפיתרון

נמאס לכם שמכונת הכביסה מרעישה? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

מכונת הכביסה לא נדלקת: כל השלבים בדרך לפתרון

מכונת הכביסה שלכם לא נדלקת? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow