אל תחכו: המקרים בהם תזמינו חשמלאי באופן מיידי

הנטייה שלנו לדחות דברים, פוגשת אותנו דווקא בצמתים הכי חשובים של החיים. אך בכל הקשור לתקלות חשמל, עלינו לשנות את כללי המשחק. באילו מקרים מומלץ להזמין חשמלאי באופן מיידי?

עוד במדריך
ממה נוצרים רעשים או ריח שרוף מארון החשמל? למה יש ריח שרוף משקע חשמל? למה מתרחשת התחשמלות קלה ממכשיר חשמלי? מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חשמלאי?

מדוע עכשיו אם אפשר אחר כך? למי מאיתנו זה לא קרה, אנחנו מגלים תקלה ודוחים את הטיפול בה ימים, חודשים ולעיתים גם שנים.

אך בכל מה שקשור לתקלות חשמל, עלינו לשים גבולות לעצמנו ולשנות את כללי המשחק. אז אם אתם חווים את אחת מהתקלות הבאות, אל תחכו, הזמינו חשמלאי מוסמך שיטפל בבעיה.

ממה נוצרים רעשים או ריח שרוף מארון החשמל?

רעש מלוח החשמל יכול לנבוע ממגעים רופפים, מגעים לא תקינים או תפוסים. כאשר קיים מגע רופף בלוח החשמל, נוכל לשמוע רעש של זמזום, בליווי ניצוצות וריח שרוף.

במידה ומדובר במגע רופף, צריך לטפל בבעיה בדחיפות, שכן הדבר יכול לגרום להתחממות ולשריפה. הורידו מהר את המתג הראשי והזמינו בדחיפות חשמלאי.

גם אם אתם מרגישים שאתם בטוחים שמדובר רק בבורג רופף או סתם מגע שתוכלו לחזק בעצמכם, אל תעשו זאת.

התעסקות עם לוח החשמל עלולה לגרום להתחשמלות, הזמינו חשמלאי מוסמך בעל רישיון בתוקף, על מנת שיבדוק את לוח החשמל ויבצע את התיקון שצריך.

למה יש ריח שרוף משקע חשמל?

חוטי חשמל רופפים – אם חוטי החשמל שבשקע רופפים או לא מהודקים מספיק, המכשיר החשמלי שחיברתם לשקע גורם לחימום החוטים ולהרס של הבידוד.

חיבור מכשיר חשמלי לא מתאים – מכשירים שצורכים חשמל רב, כמו מזגן או מכונת כביסה, לא יכולים להיות מחוברים לשקע חשמל רגיל.

חשמלאי מקצועי יבחן את השקע ואת מצב הכיסוי העליון שלו. במידה והוא שרוף, החשמלאי יחליף את הכיסוי.

במידה וחלקו הפנימי של השקע שרוף גם כן, החשמלאי יחליף את כל השקע.

החשמלאי יבצע בדיקה של חוטי החשמל המחוברים לשקע שנשרף. במידה והם שרופים גם כן, הוא יאלץ להסיר מהם את הבידוד, לחתוך אותם ולחברם לשקע החדש.

למה מתרחשת התחשמלות קלה ממכשיר חשמלי?

אם בעת שחיברתם מכשיר חשמלי לשקע החשמל והרגשתם התחשמלות קלה, זה הזמן לקרוא לחשמלאי מוסמך.

התחשמלות זו מעידה על כך שממסר הפחת שלכם לא פועל כראוי. תפקידו של ממסר הפחת הוא להגן ממקרים של התחשמלות ולמנוע אותה.

בנוסף, יתכן ומערכת ההארקה, שתפקידה לנתק את זרם החשמל ממכשיר חשמלי שעדוי לגרום להתחשמלות, לא תקינה.

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חשמלאי?

הדבר שהכי חשוב לבדוק לפני שמזמינים חשמלאי זה הרישיון שלו. אם לחשמלאי את הרישיון המתאים פשוט אסור לו לבצע את העבודה. לכן, דרשו ממנו לשלוח לכם מראש תמונה של הרישיון שלו ובדקו שהוא בתוקף ושכל הפרטים מופיעים עליו. רק לאחר מכן בדקו שמדובר בחשמלאי שיש עליו המלצות וחוות דעת טובות.

מחירון חשמלאים

המחירים כוללים מע”מ

תיקון קצר חשמלי: כל השלבים עד לפתרון

החשמל בבית קפץ? אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים חשמלאי מורשה, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? כל התשובות לפניכם.

התקנת נקודות חשמל: כל מה שצריך לדעת

זקוקים להתקנת נקודות חשמל? אנחנו כאן בשבילכם. איך מתנהלים מול החשמלאי לפני העבודה ובמהלכה וכמה תעלה לכם התקנת נקודת חשמל? קבלו את כל הטיפים של המקצוענים.

תיקון שקע חשמלי: כל השלבים בדרך לפתרון

השקע שרוף או מקצר וצריך תיקון? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם עד לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים חשמלאי, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם החלפת שקע? כל התשובות לפניכם.

תיקון מפסק של דוד שמש: כל השלבים בדרך לפתרון

מפסק הדוד הפסיק לעבוד? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים כשמפסק הדוד לא עובד, איך מתנהלים מול החשמלאי וכמה עולה החלפת מפסק לדוד? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מה צריך לבדוק לפני שמזמינים חשמלאי?
חשוב לבדוק שלחשמלאי יש רישיון בתוקף כי אחרת אסור לו לבצע את העבודה, מעבר לעובדה שזה פשוט לא בטיחותי. דרשו מהחשמלאי לשלוח לכם תמונה של הרישיון וודאו שכל הפרטים שלו מופיעים ושאכן מדובר בו ושהוא לא שולח מישהו בשמו.
מה גורם לריח שרוף בלוח החשמל?
ריח שרוף בלוח החשמל יכול להיגרם ממספר גורמים: 1. עומס יתר של מעגלים - כאשר יותר מדי מכשירים או מכשירים מחוברים למעגל, זה עלול לגרום להתחממות החוטים ולפלוט ריח שרוף. 2. חיווט רופף או פגום – אם החיווט בלוח החשמל שלכם רופף או פגום, הוא עלול ליצור ניצוצות ולהוביל לריח שרוף. 3. ציוד חשמלי תקול – ציוד חשמלי מקולקל, תקול או תקלה עלול לגרום גם לריח שרוף בלוח החשמל. 4. קצר חשמלי - קצר חשמלי מתרחש כאשר חוט חי בא במגע עם חוט ניטרלי. זה יוצר זרימת זרם גבוהה שעלולה לגרום לחוטים להתחמם יתר על המידה, להמיס את הבידוד ולפלוט ריח שרוף. אם הבחנתם בריח שרוף בלוח החשמל שלכם, חשוב לכבות מיד את החשמל ולהיעזר בחשמלאי מורשה. החשמלאי יוכל לאבחן את הבעיה, לתקן כל בעיה ולוודא שמערכת החשמל שלכם בטוחה לשימוש.