אין חשמל בשקע: מה הגורמים ואיך מתמודדים?

אם אתם מחברים את המטען של הטלפון לשקע ושום דבר לא קורה, יש מצב שהשקע שלכם כבר עשה את שלו. למה אין חשמל בשקע, איך חשמלאי מורשה יתקן את התקלה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות במדריך הבא.

עוד במדריך
תקלה מספר 1: נתק בין השקע ללוח החשמל תקלה מספר 2: חיווט לא תקין תקלה מספר 3: נתק בקופסת ההסתעפות תקלה מספר 4: מפסק לא תקין בלוח השקע לא מגיב: מה עושים? כמה עולה תיקון שקע חשמלי? הכי חשוב: אל תשכחו לבדוק רישיון חשמלאי

אם שקע החשמל בבית לא מגיב ומכשירי החשמל שאתם מחברים אליו לא עובדים, אין לכם אלא להזמין חשמלאי מוסמך לתיקון שקע חשמלי.

עד שהחשמלאי מגיע, אנחנו ממליצים לכם לא לנסות לתקן את התקלה בעצמכם, המתינו עד שהתקלה תתוקן ואל תשימו את עצמכם במצב של סכנה מיידית להתחשמלות.

במדריך הבא נסביר מה הגורמים לכך שאין חשמל בשקע, איך חשמלאי מקצועי יאתר את התקלה ויתקן אותה וכמה זה יעלה לכם.

תקלה מספר 1: נתק בין השקע ללוח החשמל

תשתית החשמל של הבית עוברת בתוך הקירות. מה זה אומר? שבין השקע ללוח החשמל עובר חוט חשמל שתפקידו לספק את המתח החשמלי לשקע. לעיתים קורה שיש נתק בקו החשמל שבין הלוח לשקע ובמצב כזה לא משנה מה תחברו לשקע, המכשיר החשמלי פשוט לא יעבוד.

הנתק הזה נוצר ברוב המקרים כתוצאה מעומס חשמל על הקו והתחממות של חוט החשמל. במצב כזה, אתם צריכים להזמין חשמלאי מורשה שיבדוק שאכן קיים נתק בקו ופשוט יחליף אותו בחוט חדש.

תקלה מספר 2: חיווט לא תקין

גורם נוסף יכול להיות תקלה בשקע החשמל עצמו, כנראה שאחד מחטוי החשמל שבתוך השקע רופף או מנותק וגם במצב כזה, כל מכשיר שתחברו לשקע פשוט לא יעבוד. לא מדובר בתקלה נפוצה מאוד, אך זה אכן יכול להיות אחד הגורמים.

החשמלאי שיגיע אליכם תקן את החיווט של שקע החשמל, אנחנו ממליצים לכם לנצל את ההזדמנות ולהחליף את השקע הישן אם הוא כבר פותח אותו.

תקלה מספר 3: נתק בקופסת ההסתעפות

קופסת הסתעפות, הידועה גם בשם קופסת חיבורים, היא רכיב חשמלי המשמש לחיבור של חוטי חשמל זה לזה. קופסאות אלו חיוניות לצורך יצירת מעגלים חשמליים וניתן למצוא אותן בכל מקום שבו יש תשתית חשמל – החל מבתים ומשרדים ועד למפעלי תעשייה.

סביר מאוד לבניח שאחד מהחוטים השתחרר מהחיבור שלו בתוך הקופסא, חשמלאי מוסמך יאתר את התקלה מהר מאוד לאור העובדה שברוב המקרים זו אכן התקלה.

תקלה מספר 4: מפסק לא תקין בלוח

יש מקרים שבהם הפקק בלוח לא תקין. מה זה אומר? שהפקק אמנם נמצא למעלה, אך בפועל הוא לא מעביר מתח חשמלי לשקע. מדובר בתקלה לא מאוד נפוצה, כך שסביר להניח שזה לא התרחיש הראשון שהחשמלאי יבדוק כשהוא יגיע אליכם הביתה.

החשמלאי שלכם יאתר את הפקק המקולקל בלוח ויחליף אותו בחדש. כאן תוכלו לראות כמה עולה החלפת פקק בלוח החשמל.

השקע לא מגיב: מה עושים?

בשורה התחתונה, כששקע החשמל לא מגיב אתם חייבים להזמין חשמלאי מוסמך כמה שיותר מהר. חשוב לציין, אל תנסו לתקן את הבעיה בעצמכם, עבודה עם חשמל עלולה להיות מסוכנת, ומומלץ להשאיר אותה לחשמלאי מוסמך. כמובן שבכל מקרה של שקע רופף או שרוף, אל תגעו בו ואל תנסו להחזיר אותו למקומו, אתם נתונים לסכנת התחשמלות מיידית.

כמה עולה תיקון שקע חשמלי?

לפני שאתם מזמינים את החשמלאי מומלץ לבדוק מה העלות המקובלת של תיקון התקלה הזו. כמובן שהעלות הסופית תלויה בסוג התקלה ובסוג התיקון שהחשמלאי יבצע אצלכם בבית. יתכן והוא יצטרף להחליף שקע, אך יתכן שהוא יצטרך לבצע איתור תקלה חשמלית כדי לבדוק היכן יש נתק בחוטי החשמל.

אם אתם רוצים לדעת כמה עולה תיקון או החלפה של שקע חשמלי בבית, אנחנו ממליצים לכם להיכנס למחירון חשמלאים ולמגוון עבודות החשמל שהוא מציג.

הכי חשוב: אל תשכחו לבדוק רישיון חשמלאי

אם אתם מזמינים חשמלאי, אנחנו ממליצים לכם לדרוש ממנו להציג לכם מראש את הרישיון שלו. בדקו שהרישיון בתוקף ושכל הפרטים שמופיעים עליו הם אמיתיים ושלא מגיע אליכם בעל מקצוע אחר.

תוכלו לבקש מחשמלאי לשלוח לכם בוואטסאפ את התמונה של הרישיון, כך תוכלו לדעת שאתם נמצאים בידיים טובות ושלא מגיע אליכם חאפר.

כאן למעלה תוכלו לראות דוגמא של רישיון חשמלאי, זה יעזור לכם להתנהל מולו לפני שאתם סוגרים איתו את העבודה.

מחירון חשמלאים

המחירים כוללים מע”מ

תיקון קצר חשמלי: כל השלבים עד לפתרון

החשמל בבית קפץ? אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים חשמלאי מורשה, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? כל התשובות לפניכם.

התקנת נקודות חשמל: כל מה שצריך לדעת

זקוקים להתקנת נקודות חשמל? אנחנו כאן בשבילכם. איך מתנהלים מול החשמלאי לפני העבודה ובמהלכה וכמה תעלה לכם התקנת נקודת חשמל? קבלו את כל הטיפים של המקצוענים.

תיקון שקע חשמלי: כל השלבים בדרך לפתרון

השקע שרוף או מקצר וצריך תיקון? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם עד לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים חשמלאי, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם החלפת שקע? כל התשובות לפניכם.

תיקון מפסק של דוד שמש: כל השלבים בדרך לפתרון

מפסק הדוד הפסיק לעבוד? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים כשמפסק הדוד לא עובד, איך מתנהלים מול החשמלאי וכמה עולה החלפת מפסק לדוד? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow