עושים רוח: כל מה שצריך לדעת על התקנת מאוורר תקרה במרפסת ובחצר

התקנת מאוורר תקרה חיצוני היא דרך נהדרת לשפר את הנוחות בחצר, במרפסת או בפרגולה. המאוורר מספק משב רוח מרענן, עוזר להפחית את הטמפרטורה ויוצר תחושה נעימה יותר.

עוד במדריך
במקום המתאים: מהו המיקום הנכון למאוורר תקרה חיצוני? ישר כפלס: על מה חשוב להקפיד בזמן ההתקנה? מבטיח תקינות ושימוש בטוח: חשיבותו של הבידוד החשמלי שיקולי תקציב: מה ישפיע על מחיר המאוורר ועל מחיר ההתקנה? בדיקות תקינות: מה חשוב לבדוק בסיום ההתקנה? תחזוקה שוטפת: כך תשמרו על מאוורר התקרה לאורך זמן

יתרונו הגדול של מאוורר התקרה הוא התקנתו הפשוטה יחסית. אולם, כדי לוודא שהמאוורר הותקן בצורה מקצועית ובטיחותית יש להיעזר בחשמלאי מורשה.

מהו המיקום המתאים למאוורר התקרה, מה כולל תהליך ההתקנה, אילו בדיקות תקינות חשוב לערוך ואיך תשמרו עליו לאורך זמן? כל התשובות במדריך שלפניכם.

במקום המתאים: מהו המיקום הנכון למאוורר תקרה חיצוני?

בהתקנת מאוורר תקרה ובפרט בהתקנה של מאוורר תקרה חיצוני, חשוב לבחור נכון את המיקום, כיוון שהיא תשפיע ישירות על ביצועי המאוורר ועל בטיחות המשתמש.

בשונה ממאוורר התקרה הפנימי, שמותקן ישירות על התקרה וללא תלות בגורמים מסביב, מאוורר התקרה החיצוני דורש התאמה לסוג הפרגולה שיש לכם במרפסת או בגינה.

בנוסף, חשוב להתאים את ההתקנה גם למרחק שבין הקירות החיצוניים, לבדוק את הנגישות למאוורר במקרים של תקלות ולקחת בחשבון גם את השאר האלמנטים שיש לכם בחוץ שעלולים להפריע לפעילות השוטפת. 

ישר כפלס: על מה חשוב להקפיד בזמן ההתקנה?

דרך נוספת שתבטיח התקנה בטוחה, היא באמצעות בדיקה שמטרתה לוודא שגוף המאוורר מותקן בצורה ישרה ובנקודה מרכזית. הסיבות לכך, יהיו בעיקר תפעול נוח וחלוקה שווה של האוויר בכל החלל.

בנוסף, חשוב לוודא שהמנוע מחוזק היטב לתקרה ושהכנפיים שלו יכולות להסתובב בחופשיות, מבלי שיתקעו בחפצים או בקירות הצמודים אליו. וכך, תוכלו להבטיח שנים ארוכות של שימוש ללא תקלות.

מבטיח תקינות ושימוש בטוח: חשיבותו של הבידוד החשמלי

מלבד ההקפדה על התקנה נכונה, חשוב להקפיד על בידוד חשמלי תקין. בידוד נכון, ימנע חשיפה של חוטי החשמל, ויקטין את הסיכון לקצרים חשמליים ולהתחשמלות. 

החשיבות של הבידוד החשמלי גדולה יותר כשמדובר בהתקנות חוץ. זאת, משום שחוטי החשמל והשקע שאליו מתחבר המאוורר חשופים לשמש, ללחות ולרטיבות. 

שיקולי תקציב: מה ישפיע על מחיר המאוורר ועל מחיר ההתקנה?

ברוב המקרים, מאוורר תקרה חיצוני יהיה יקר יותר ממאוורר תקרה פנימי. זאת, בעיקר בגלל החומרים שמהם עשויות כנפי המאוורר.

בשונה ממאוורר תקרה שמותקן בבית, על הכנפיים של מאוורר התקרה שבחוץ להיות חזקות יותר ועמידות בפני מים ותנאי מזג האוויר המשתנים.

מלבד העלות של מאוורר התקרה, גם עלויות ההתקנה יהיו יקרות יותר וידרשו התאמות שונות ולעיתים גם חיזוקים בתקרה אליה יחובר המאוורר.

בדיקות תקינות: מה חשוב לבדוק בסיום ההתקנה?

בסיום תהליך ההתקנה, מומלץ להפעיל את המאוורר כדי לוודא את תקינותו. בנוסף, חשוב לבדוק את יציבות המנוע ואת החיבורים השונים שלו.

במקרים שבהם מאוורר התקרה מתנדנד, יש לבצע חיזוק לתקרה על מנת למנוע ממנו להתנתק ממנה אחרי שימוש ממושך. במקרה שזיהיתם סדק או מכה בכנפי המאוורר – בקשו להחליפם על מנת להבטיח שימוש בטוח.

לבסוף, בדקו את חיבורי החשמל ואת השקע אליו מחובר המאוורר וודאו שהוא שקע מוגן ממים ושכלל החיבורים בטוחים ואינם חשופים לתנאי מזג האוויר.

תחזוקה שוטפת: כך תשמרו על מאוורר התקרה לאורך זמן

מאוורר תקרה חיצוני, יכול להישמר לטווח ארוך במיוחד בעיקר באמצעות תחזוקה שוטפת. הקפידו על ניקיון תדיר של כנפי המאוורר והמנוע מאבק ולכלוכים שונים בעזרת מברשת מתאימה או מטלית לחה.

ניקיון המאוורר מסייע גם לזרימת האוויר ומונע מצבים שבהם מאוורר התקרה נתקע או לא מצליח להסתובב. את ניקיון המאוורר ובדיקת הכנפיים חשוב לערוך בזהירות רבה. הישענות על המאוורר או משיכתו בכוח עלולים להוביל לנדנוד או להתנתקותו מהתקרה.

פעולה נוספת שתאריך את פעילות המאוורר לאורך זמן, היא שימון המנוע וחיזוק הברגים שמחברים אותו לתקרה. את הפעולות הללו כדאי לעשות לפני עונת החורף והרוחות החזקות שמגיעות איתה.

מחירון חשמלאים

המחירים כוללים מע”מ

תיקון קצר חשמלי: כל השלבים עד לפתרון

החשמל בבית קפץ? אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים חשמלאי מורשה, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? כל התשובות לפניכם.

התקנת נקודות חשמל: כל מה שצריך לדעת

זקוקים להתקנת נקודות חשמל? אנחנו כאן בשבילכם. איך מתנהלים מול החשמלאי לפני העבודה ובמהלכה וכמה תעלה לכם התקנת נקודת חשמל? קבלו את כל הטיפים של המקצוענים.

תיקון שקע חשמלי: כל השלבים בדרך לפתרון

השקע שרוף או מקצר וצריך תיקון? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם עד לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים חשמלאי, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם החלפת שקע? כל התשובות לפניכם.

תיקון מפסק של דוד שמש: כל השלבים בדרך לפתרון

מפסק הדוד הפסיק לעבוד? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים כשמפסק הדוד לא עובד, איך מתנהלים מול החשמלאי וכמה עולה החלפת מפסק לדוד? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow