ויהי אור: הכל על החלפת מתג תאורה בבית

תקלות במפסק התאורה הן בדרך כלל תקלות נדירות, אך אם כבר מתרחשת תקלה, סביר להניח שתאלצו לבלות לא מעט זמן בעלטה. מתי צריך להחליף מפסק תאורה, למה חשוב לשים לב בעת העבודה וכמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

עוד במדריך
באילו מקרים צריך להחליף מתג תאורה? איך חשמלאי מקצועי יחליף את מתג התאורה? למה חשוב לשים לב כשמחליפים מתג תאורה בבית? כמה עולה להחליף מתג תאורה?

אם אתם מדליקים את האור ושום דבר לא קורה, אנחנו מניחים שהצעד הראשון שעשיתם זה להחליף את הנורה ה"שרופה". לחצתם על המפסק, אבל האור לא נדלק? מפסק התאורה מרגיש רופף או חם? ייתכן שהגיע הזמן להחליף את המפסק.

במדריך הבא נסביר באילו מקרים צריך להחליף מפסק תאורה, למה חשוב לשים לב בעת העבודה וכמה עולה להחליף מפסק כזה?

באילו מקרים צריך להחליף מתג תאורה?

למי מאיתנו זה לא קרה? אנחנו מחליפים נורה בבית, מדליקים את האור ושום דבר לא קורה. זה בדיוק השלב שבו אנחנו מתחילים לחשוד במתג התאורה, כי סביר להניח שהנורה בסדר.

מתג התאורה הוא רכיב עמיד מאוד, אך גם המתג העמיד הזה מתבלה עם הזמן. אם תחשבו על כמות הפעמים שבה אנחנו עושים שימוש במתג הזה, יש בזה היגיון.

אז מה קורה למתג מבפנים? ברוב המקרים הפלסטיק של מתג התאורה מתעוות, הברגים שלו מתבלים ומשתחררים, המגעים שלו הופכים לרופפים, הקפיץ שלו יוצא מכלל עבודה ועוד.

אז במקרה הטוב המתג שלנו לא יעשה את העבודה כמו שצריך ולא ידליק את האור. יחד עם זאת, יש מקרים מורכבים יותר שבהם כל הפעלה של המתגר תגרום לו להתחמם ולקצר.

אז אם מתג התאורה לא עובד כמו שצריך או גורם לקצר בבית, אין לכם ברירה אלא להזמין חשמלאי מורשה שיאתר את התקלה ויחליף את מתג התאורה.

איך חשמלאי מקצועי יחליף את מתג התאורה?

בשלב הראשון החשמלאי יפרק את מתג התאורה ויבדוק מה קורה בפנים. האם החיבורים של החוטים רופפים? האם החוטים עצמם שרופים? האם המתג שרוף, עקום או סדוק? זה כבר השלב שבו הוא יחליט האם כדאי להחליף את המתג ולגמור את הסיפור.

בשלב הבא החשמלאי המורשה יבצע בדיקת מתח למתג התאורה, על מנת לבדוק אם הוא תקין. את הבדיקה הזו הוא יבצע כאשר הוא יבין שלפחות מבחינה ויזואלית המתגר נראה תקין.

אם המתח הוא תקין, החשמלאי יגיע למסקנה שהמתג תקין ויעבור לבדוק רכיבים אחרים בבית, כמו קופסת החיבורים למשל. אז כבר עכשיו חשוב לנו להרגיע אתכם, ברוב המקרים הבעיה תהיה במתג התאורה עצמו והתקלה תיפתר לאחר החלפה שלו.

למה חשוב לשים לב כשמחליפים מתג תאורה בבית?

בשלב הזה נציג בפניכם טיפים שיעזרו לכם להתנהל מול החשמלאי שאתם מתכוונים להזמין הביתה.

בשלב הראשון, שלחו לחשמלאי תמונה של המתג התקול, זה יעזור לו להבין האם יש בעיה במתג עצמו או שהוא מגיע לעבודה קצת יותר מורכבת. בנוסף, זכרו שהוא צריך להחליף את מתג התאורה במתג זהה, כך שבאמצעות התמונה הוא יוכל לאתר מתג מתאים.

לגבי האחריות, רוב החשמלאים האמינים נותנים שנה אחריות על החלפה של מתג תאורה. כן, גם אם התקלה חוזרת מיד אחרי שהחשמלאי עזב את הבית שלכם, אנחנו מצפים ממנו לחזור ולאתר את התקלה.

חשוב לציין: במידה ויש לכם מתג כפול שרק אחד מהם התקלקל, החשמלאי לא צריך לפרק את שניהם. חשמלאי מקצועי יוכל להחליף לכם רק את המתג המקולקל.

כמה עולה להחליף מתג תאורה?

אם יש תקלה במתג התאורה עצמו והחשמלאי לא זיהה אף בעיה אחרת, אתם לא אמורים לשלם יותר מעלות של ביקור חשמלאי. המחיר הזה כולל כמובן את העלות של המתג עצמו.

במידה והחשמלאי יצטרך להחליף מתג נוסף, אנחנו מצפים ממנו לגבות מכם רק את העלות שלו. רוב המתגים עולים כ- 20 ש"ח, אלא אם כן אתם רוצים להתקין מתג מעוצב או מתג חכם.

במצב כזה, דרשו מהחשמלאי לספק לכם קבלה על המתג עצמו, גם כדי שתדעו כמה הוא באמת עלה לו וגם שתהיה לכם אחריות עליו.

מעבר לעלות הזו, קחו בחשבון שכל תקלה מורכבת יותר שהחשמלאי יאתר עשוייה לייקר את עלות התיקון, אנחנו מדברים במיוחד על הזמן שיקח לחשמלאי לבצע איתור תקלה חשמלית.

אם אתם לא בטוחים בהצעת המחיר שקיבלתם מהחשמלאי, אנחנו ממליצים לכם להיכנס למחירון חשמלאים ולבדוק מה העלות המקובלת להחלפת מתג תאורה בבית.

מחירון חשמלאים

המחירים כוללים מע”מ

תיקון קצר חשמלי: כל השלבים עד לפתרון

החשמל בבית קפץ? אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים חשמלאי מורשה, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? כל התשובות לפניכם.

התקנת נקודות חשמל: כל מה שצריך לדעת

זקוקים להתקנת נקודות חשמל? אנחנו כאן בשבילכם. איך מתנהלים מול החשמלאי לפני העבודה ובמהלכה וכמה תעלה לכם התקנת נקודת חשמל? קבלו את כל הטיפים של המקצוענים.

תיקון שקע חשמלי: כל השלבים בדרך לפתרון

השקע שרוף או מקצר וצריך תיקון? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם עד לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים חשמלאי, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם החלפת שקע? כל התשובות לפניכם.

תיקון מפסק של דוד שמש: כל השלבים בדרך לפתרון

מפסק הדוד הפסיק לעבוד? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים כשמפסק הדוד לא עובד, איך מתנהלים מול החשמלאי וכמה עולה החלפת מפסק לדוד? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow