הטעויות שהורסות לכם את מאוורר התקרה

כולנו מרגישים את הימים החמים שבאים עלינו לטובה וזה בדיוק הזמן להכניס את אמצעי הקירור השונים שבבית לפעולה.

עוד במדריך
התקנה מרושלת חוסר התאמה בין התקרה לבין המאוורר המאוורר לא מאוזן החיבור החשמלי לא תקין המאוורר פועל במהירות גבוהה מדי ולא תואם לעונה התעלמות מרעשים בזמן ההפעלה היעדר ניקיון ותחזוקה שוטפת

שימוש נכון במאוורר התקרה יכול לחסוך לכם כסף, לשפר את הנוחות בבית ולהעניק לכם אווירה נעימה ובריאה.

התקנת מאוורר התקרה נחשבת להתקנה קלה יותר מהתקנת המזגן בחדר אך, היא במקרים שההתקנה תעשה בצורה לא מקצועית היא עלולה לגרום לתקלות מסכנות חיים. איך תהפכו את השימוש במאוורר התקרה לנכון ויעיל? כל התשובות במדריך שלפניכם.

התקנה מרושלת

הטעות הראשונה והנפוצה ביותר היא התקנה מרושלת. ברוב המקרים, התקנת מאוורר התקרה תעשה על ידי גורם שאינו מוסמך ומכאן, שהיא עלולה להיות לא תקינה ואף מסוכנת.

כדי להימנע ממצב שבו מאוורר התקרה יהפוך למסוכן לשימוש ועל מנת להימנע מתקלות עתידיות, העדיפו להתקין את מאוורר התקרה החדש בעזרת חשמלאי מורשה בלבד.

התקנה מרושלת תבוא לידי ביטוי בתזוזות ורעידות של מאוורר התקרה בזמן ההפעלה שלו או ברעשים שמקורן במנוע או בחלקי המאוורר השונים.

חוסר התאמה בין התקרה לבין המאוורר

טעות נוספת שמקורה בסביבת ההתקנה. מלבד הצורך בהתקנה מקצועית ונכונה, חשוב לבדוק גם את סוג התקרה ואת העומס של מאוורר התקרה.

תחילה, הבדילו בין מאוורר תקרה פנימי לבין מאוורר תקרה חיצוני. בעוד שמאוורר תקרה פנימי יהיה קל משקל, מאוורר התקרה החיצוני יהיה כבד יותר ולכן, יש צורך בחיזוקים והתאמות בתקרה.

במקרים שבהם התקרה עשויה מחומרים חלשים כמו גבס, ייתכן שתצטרכו להתקין מסגרת תמיכה. לכן, כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע ולעדכן אותו בסוג התקרה שעליה תרצו לבצע את התקנת המאוורר.

המאוורר לא מאוזן

בעת רכישה של מאוורר תקרה חדש ולפני ההתקנה, פתחו את האריזה ופרסו את תכולתה. בזמן הזה, עברו על החלקים השונים ובדקו שכל הכנפיים באותו הגודל ושכלל החלקים נמצאים.

בסיום ההתקנה, וודאו שמאוורר התקרה מאוזן ושאין רעידות חזקות או רעשים חזקים שעלולים לנבוע מחוסר איזון של הכנפיים או המנוע שהותקו בתקרה.

אם אחת הכנפיים לא מאוזנת, דרשו את התיקון שלה מיד בסיום ההתקנה.

החיבור החשמלי לא תקין

עוד לפני שאתם ניגשים להתקנת מאוורר התקרה החדש, וודאו שהשקע החשמלי אליו עתיד להתחבר המאוורר תקין.

אם זהו שקע ישן, שלא הפעלתם זמן רב, הזמינו חשמלאי מורשה שיגיע לבדוק את התקינות שלו. במידה שהשקע לא תקין, החליפו אותו ורק לאחר מכן, בצעו את התקנת המאוורר.

המאוורר פועל במהירות גבוהה מדי ולא תואם לעונה

הפעלת מאוורר התקרה במהירות גבוהה לאורך זמן, עלול לגרום לשחיקה של הכנפיים ושל המנוע. לכן, עוד בשלב בחירת המאוורר החדש, וודאו שהוא מתאים לגודל החדר ושתוכלו להרגיש את האוויר גם בעוצמה נמוכה יותר. 

במקרים שבהם מאוורר התקרה יעבוד שעות רבות במהירות גבוהה, הוא יהרס ויוביל אתכם להחלפה של המנוע או אפילו של המאוורר כולו.

היתרון המרכזי של מאוורר התקרה, בא לידי ביטוי ביעילות השימוש שלו הן בעונת הקיץ והן בעונת החורף. אולם, שימוש לא נכון במאוורר ואי התאמתו לעונה (באמצעות כיוון הסיבוב של הכנפיים) תהפוך את המאוורר ללא יעיל.

כדי להימנע ממצב שבו מאוורר התקרה לא יקרר בעונת הקיץ או ישרה אווירה נעימה בעונת החורף, בדקו בהוראות הדגם את סוג הסיבוב הנכון והתאימו אותו מבעוד מועד.

התעלמות מרעשים בזמן ההפעלה

הפעלתם את מאוורר התקרה ולפתע נשמעים ממנו רעשים חזקים? אל תתעלמו. רעשים שמופיעים בזמן ההפעלה של המאוורר יכולים לנבוע משחיקה של הכנפיים או המנוע ומעומס.

כדי להימנע ממצבים שבהם תצטרכו להחליף את חלקי המאוורר המרכזיים או אפילו להתקין אחד חדש, הקפידו להאזין לפעולת המאוורר כמה שניות אחרי ההפעלה ובשמיעת רעש לא תקין – הזמינו חשמלאי לבדיקה ותיקון במידת הצורך.

היעדר ניקיון ותחזוקה שוטפת

על מנת לשמור על מאוורר התקרה תקין ובטיחותי לאורך זמן, תהיו חייבים לתחזק אותו ולדאוג לניקיון תדיר. עם זאת, שימוש בחומרי ניקוי חזקים מידי, עלולים לפגוע בחומרי המאוורר, להוביל לקילופי הצבע ולפגיעה בחיבורים החשמליים.

לכן, כדי לדאוג למאוורר בצורה נכונה, הקפידו לנקות את המאוורר אחת לשבוע עם מטלית לחה וללא חומרים חזקים. בנוסף, הקפידו על שימון המנוע ושל חיבורי הכנפיים שעלולים לחרוק אחרי שימוש רציף.

ולבסוף, הימנעו מהתקנה של מאוורר תקרה בחדרים רטובים או בחדרים שחשופים ללחות גבוהה על מנת שלא לגרום לקורוזיה ותקלות חוזרות במאוורר.

מחירון חשמלאים

המחירים כוללים מע”מ

תיקון קצר חשמלי: כל השלבים עד לפתרון

החשמל בבית קפץ? אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים חשמלאי מורשה, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? כל התשובות לפניכם.

התקנת נקודות חשמל: כל מה שצריך לדעת

זקוקים להתקנת נקודות חשמל? אנחנו כאן בשבילכם. איך מתנהלים מול החשמלאי לפני העבודה ובמהלכה וכמה תעלה לכם התקנת נקודת חשמל? קבלו את כל הטיפים של המקצוענים.

תיקון שקע חשמלי: כל השלבים בדרך לפתרון

השקע שרוף או מקצר וצריך תיקון? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם עד לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים חשמלאי, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם החלפת שקע? כל התשובות לפניכם.

תיקון מפסק של דוד שמש: כל השלבים בדרך לפתרון

מפסק הדוד הפסיק לעבוד? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים כשמפסק הדוד לא עובד, איך מתנהלים מול החשמלאי וכמה עולה החלפת מפסק לדוד? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow