איך מתקינים שערי אלומיניום חשמליים?

שערי אלומיניום חשמליים הם קלים לתחזוקה, גמישים לעיצוב ונותנים פתרון הולם לכניסה לביתכם או לשמירה על החניה הפרטית. קבלו כל מה שאתם צריכים לדעת על שערי אלומיניום חשמליים - במדריך הבא

עוד במדריך
מה התפקיד של שערי האלומיניום? אלו סוגי שערי אלומיניום חשמליים קיימים? איך מפעילים שערי אלומיניום חשמליים? איך מתנהלים מול מתקין השערים?

שער חשמלי עשוי אלומיניום הוא לא רק בטיחותי ואסתטי, אלא גם כזה שניתן לעצב במגוון דרכים. הטכנולוגיה המודרנית מאפשרת ליצור מספר סוגים של שערים עם סוגי פתיחה שונים. בנוסף, האלומיניום הוא לא יקר ולכן אפשר להתקין שערים וגדרים במחירים נמוכים יחסית.

במדריך הבא נסביר מה התפקיד של שערי האלומיניום, אלו סוגי שערי אלומיניום חשמליים קיימים ואיך מפעילים שערי אלומיניום חשמליים?

מה התפקיד של שערי האלומיניום?

שערי כניסה לבית – הצבת שער חשמלי בכניסה לביתכם ייתן כמובן מענה ראוי כמכשול לכניסה לביתכם, וחשוב לא פחות, עלות התחזוקה שלו נמוכה משערי ברזל.

זאת מאחר ואלומיניום הוא חומר שאינו מחליד, ואם הוא נצבע בשיטה צביעה בתנור, הצבע שלו יחזיק מעמד במשך שנים רבות.

שערים לחניה פרטית – המעבר משערי חשמל מברזל לשערי אלומיניום הוזיל משמעותית את מחירם. בין אם אתם מתכננים להתקין שער כניסה, ובין אם שער לחניה הפרטית, תוכלו לעצב את השער לפי טעמכם.

אחת התכונות שנותנות לחומר האלומיניום את יתרונו על פני מתכת או עץ היא הגמישות שלו. בזכות תכונה זו תוכלו לעצב את השער בצורה שמרנית או מודרנית, ותוכלו גם לשלב אלמנטים נוספים כמו זכוכית או עץ בשער.

אלו סוגי שערי אלומיניום חשמליים קיימים?

בין אם אתם מתכוונים להתקין שער בכניסה לבית או בחניה, כדאי שתדעו שישנם סוגי שערים רבים: שער מתקפל, שער כנף, שער כניסה בהזזה הצידה, שער שנפתח בהזזה כלפי מעלה ועוד.

הסוגים הנפוצים ביותר הם שערי הזזה, שערי הרמה ושערי כנף:

שער הזזה – שער הזזה חשמלי הוא חסכוני במקום ואינו נגרר אל תוך מתחם חנייה, אלא נשאר לאורך מסילה עליונה או תחתונה, עליה הוא מותקן.

שער הרמה – שער ההרמה בנוי בעצם מדלת שמתרוממת כלפי מעלה בעת הפתיחה. שער זה יכול להיפתח כלפי חוץ או פנים, לפי בחירה, והוא מתרומם עד למצב של 90 מעלות.

שער כנף – מדובר בשער חשמלי בעל כנף אחת או שתיים, שנפתחות ונסגרות על גבי ציר. במצב של שער דו-כנפי, דלתות השער יותקנו על צירים. 

בשער חד-כנפי מדובר בדלת אחת שמותקנת על ציר ומדמה פתיחה של דלת רגילה. את השערים הללו ניתן להתקין כך שדלתותיהן יפתחו פנימה או החוצה.

איך מפעילים שערי אלומיניום חשמליים?

מנגנוני ההפעלה מתחלקים לכאלה שמופעלים באמצעות שלט רחוק, באמצעות קוד, או באמצעות חיוג למספר טלפון מסוים.

רוב חברות ייצור השערים עובדות עם שלושת המנגנונים האלה, כך שאתם יכולים לבחור את האופציה הנוחה לכם.

איך מתנהלים מול מתקין השערים?

בדקו אם יש צורך בהיתר בנייה – התקנת שער חשמלי מחייבת היתר בנייה מהרשות המקומית כשהוא נפתח לכיוון המדרכה.

לכן חשוב לברר עם הרשות המקומית לגבי התקנות וחוקי העזר העירוניים בעניין. אם הוגשה בקשה ואין עיכובים יוצאי דופן, ההיתר אמור להגיע תוך כמה שבועות.

דרשו ביקור מקדים – כדי שמתקין השערים יוכל למדוד את השער או המחסום ולהעריך את מורכבות העבודה, צריך שיגיע לביקור מקדים. במקרה שיש התלבטות בין סוגי השערים, היעזרו במתקין שיש לו ניסיון רב ויודע להתאים את השער לתוואי השטח.

ודאו שיש תשתית חשמל – שער חשמלי מצריך גם תשתית חשמל כדי לתפעל אותו. בזמן הביקור המקדים, מתקין השערים יבהיר לכם אם אתם צריכים התקנה של תשתית או נקודת חשמל. במקרה שכן, הזמינו חשמלאי מורשה שיבצע את העבודה.

התקנת שער חשמלי לחניה: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת שער חשמלי לחניה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל הצעדים. איך בוחרים שער חשמלי לחניה, איך מתנהלים מול מתקין השערים וכמה עולה העבודה? התשובות לפניכם.

התקנת מחסום חשמלי לחניה: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת מחסום חשמלי לחניה? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים. איך בוחרים מחסום חשמלי לחניה, איך מתנהלים מול מתקין השערים וכמה עולה העבודה? התשובות לפניכם.

שער חשמלי שלא נפתח: כל השלבים בדרך לפתרון

השער החשמלי לא נפתח? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים רגע לפני שמזמינים מתקין שערים, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה התיקון? כל התשובות לפניכם.

תיקון שלט לשער חשמלי: כל מה שצריך לדעת

השער החשמלי לא מגיב לשלט? אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מתקין שערים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

האם יש אחריות על התקנת שער חשמלי?
האחריות על שער חשמלי נעה לרוב בין שנה לשלוש שנים והיא מול מתקין השערים או החברה. האחריות על השער אינה מכסה נזקים שנגרמו בשל שימוש לא נכון או חפצים זרים שחסמו את תנועת השער וגרמו לתקלות במנוע, במסילות או באלומיניום.