התקנת שערים ומחסומים חשמליים: מדריך מלא

שערים ומחסומים חשמליים מהווים פתרון יעיל למניעת מעבר לרכבים והולכי רגל בכניסה לבית פרטי או לחניה בבניין משותף. במדריך הבא נפרט אלו סוגי שערים ומחסומים חשמליים קיימים, איך מתנהלים מול מתקין השערים וכמה עולה התקנת מחסומים ושערים?

עוד במדריך
אלו סוגי שערים ומחסומים חשמליים קיימים? איך מתנהלים מול מתקין השערים? כמה עולה התקנת מחסומים ושערים?

רציתם לחנות ליד הבית ושוב המקום נתפס? זה הזמן להתקין מחסום או שער חשמלי שימנע מעבר של כלי רכב או הולכי רגל.

במדריך הבא נפרט אלו סוגי שערים ומחסומים חשמליים קיימים, איך מתנהלים מול מתקין שערים מקצועי וכמה עולה התקנת מחסומים ושערים?

אלו סוגי שערים ומחסומים חשמליים קיימים?

שערים חשמליים

שערים חשמליים מגיעים בכל מיני סוגים, גדלים וחומרים (ברזל או אלומיניום) ומשתמשים בהם לכניסה ראשית לבית פרטי או לכניסה בחניון בבניין משותף. יש מגוון שערים חשמליים: חד-כנפי או דו-כנפי, מתקפל, נגרר, מתרומם, פאנלים או גלילה. היתרון המובהק של שער על-פני מחסום הוא חסימת המעבר להולכי רגל וכלי תחבורה דו-גלגלי.

את השערים ניתן לפתוח דרך שלט ייעודי או דרך הטלפון, מה שמאפשר ניהול ומעקב על הרשאות הכניסה ופתיחה מרחוק. יש אופציה נוספת ויקרה יותר – פתיחה באמצעות מצלמות שסורקות את לוחית הרישוי של הרכב.

מחסומים חשמליים

בניגוד לשערים, מחסום חשמלי מונע מעבר של כלי רכב בלבד, אבל נחשב לזול יותר, בעל התקנה פשוטה יותר, מותאם לכניסות ויציאות בקצב גבוה ומספק פתרון בשטחים קטנים.

מבחינת סוגים, יש מחסום זרוע סטנדרטי שנפתח ב-90 מעלות והוא הנפוץ ביותר, מחסום זרוע מתקפל שמיועד לאזורים עם הגבלת גובה ומחסום זרוע מעוגל שמיועד לסגירת פתחים רחבים. אפשרויות הפתיחה דומות לשער החשמלי וכוללות גם קורא כרטיסים, אפשרות שמתאימה יותר לחניונים עירוניים או חניוני עבודה.

איך מתנהלים מול מתקין השערים?

בדקו אם יש צורך בהיתר בנייה – התקנת שער חשמלי מחייבת לעיתים היתר בנייה מהרשות המקומית, בעיקר כשהוא נפתח לכיוון המדרכה. לכן חשוב לברר מראש עם הרשות המקומית מהם חוקי העזר העירוניים בעניין, ובמקרה הצורך להגיש בקשה להיתר בנייה. אם אין עיכובים יוצאי דופן, ההיתר אמור להגיע תוך מספר שבועות.

דרשו ביקור מקדים – כדי שמתקין השערים יוכל למדוד את השער או המחסום ולהעריך את מורכבות העבודה, הוא צריך להגיע לביקור מקדים. במקרה שאתם מתלבטים בין סוגי שערים או מחסומים, היעזרו במתקין שיש לו ניסיון רב ויודע להתאים לפי תוואי השטח.

ודאו שיש תשתית חשמל – לא במפתיע, שער או מחסום חשמלי דורשים גם תשתית חשמל כדי לתפעל אותו. בזמן הביקור המקדים, מתקין השערים יבהיר לכם אם אתם צריכים התקנה של תשתית או נקודת חשמל. במקרה שכן, הזמינו חשמלאי מורשה שיבצע את העבודה.

ודאו שהברזל מגולוון – במקרה שאתם בוחרים שער חשמלי מברזל, ודאו שהוא עבר תהליך של גילוון – ציפוי אבץ נגד חלודה ששומר עליו למשך שנים. לאחר מכן, נהוג לצבוע את הברזל בתנור.

כמה עולה התקנת מחסומים ושערים?

מחיר התקנת שער חשמלי – מחיר התקנת שער חשמלי תלוי בסוג השער, גודל השער ומורכבות העבודה, כמו יציקת בסיס בטון שתייקר ב-1,000 שקלים לפחות. טווח מחיר ההתקנה הוא גבוה ונע בין 5,000 ל-10,000 שקלים ואפילו יותר במקרים מסוימים.

המחיר כולל כמובן את ההתקנה, השער עצמו (גילוון וצביעה אם מדובר בברזל) והשלטים. האחריות על השער מטעם היצרן נעה בין שנה לשלוש שנים, ודאו זאת מראש ודרשו שזה יצוין על החשבונית.

מחיר התקנת מחסום חשמלי – מחיר התקנת מחסום חשמלי נע בין 3,500 ל-6,000 שקלים וכולל את ההתקנה, המחסום, עיניים אלקטרוניות בשביל הבטיחות וזוג שלטים.

זה כמובן תלוי בסוג המחסום ומורכבות העבודה. בדומה לשער החשמלי, האחריות שתקבלו על מחסום חשמלי נעה בין שנה לשלוש שנים.

התקנת שער חשמלי לחניה: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת שער חשמלי לחניה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל הצעדים. איך בוחרים שער חשמלי לחניה, איך מתנהלים מול מתקין השערים וכמה עולה העבודה? התשובות לפניכם.

התקנת מחסום חשמלי לחניה: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת מחסום חשמלי לחניה? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים. איך בוחרים מחסום חשמלי לחניה, איך מתנהלים מול מתקין השערים וכמה עולה העבודה? התשובות לפניכם.

שער חשמלי שלא נפתח: כל השלבים בדרך לפתרון

השער החשמלי לא נפתח? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים רגע לפני שמזמינים מתקין שערים, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה התיקון? כל התשובות לפניכם.

תיקון שלט לשער חשמלי: כל מה שצריך לדעת

השער החשמלי לא מגיב לשלט? אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מתקין שערים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow