חורים קטנים, כאב ראש גדול: המדריך המלא לסתימת חורים בקירות

חורים בקיר יכולים להיעשות בצורה יזומה (לצורך תליית תמונה או מדף, למשל) או תוך כדי הזזת רהיטים. לא משנה מהי הסיבה להיווצרותם, סביר להניח שתרצו להסתיר אותם, אם הם גלויים ומכערים את הקיר.

עוד במדריך
שמירה על אסתטיקה ומניעת חדירת מזיקים אל תוך הבית סתימת חורים בקיר: שלב אחר שלב בקיר גבס או בקיר בטון: כך תתאימו את שיטת העבודה לסוג הקיר עשו זאת בעצמכם: החומרים והדגשים שחשוב להכיר לפני שמתחילים איטום חורים בקיר: מה משפיע על המחיר?

איטום חורים הוא תיקון שלא בהכרח מצדיק הזמנה של בעל מקצוע ולכן, ריכזנו לכם את כל מה שצריך לדעת על איטום חורים בקיר כדי שתוכלו לעשות את זה לגמרי בעצמכם.

התעייפתם רק מלקרוא את המדריך? הזמינו הנדימן או שיפוצניק, בהתאם להיקף העבודה הנדרש.

שמירה על אסתטיקה ומניעת חדירת מזיקים אל תוך הבית

כניסה לבית חדש, תגרום לנו לסרוק ביסודיות את כל הקירות בבית במטרה למצוא פגמים וחורים. ובכן, ברוב המקרים נוכל לגלות לא מעט חורים שנשארו בקירות אחרי הורדה של מדפים או תמונות ישנות.

במקרים כאלה ובעיקר על מנת לשמור על האסתטיקה של הבית, חשוב לסתום את החורים כבר עם הכניסה לבית.

מקרים נוספים שיובילו לחורים בקיר יהיו בגלל חדירה של מזיקים שונים הביתה כדוגמת הנמלים, הטרמיטים והעכברים. איטום הרמטי של החורים ימנע את חזרתם לבית וישמור על סביבה נקייה.

סתימת חורים בקיר: שלב אחר שלב

ככלל, איטום חורים בקיר כולל בתוכו ארבעה שלבים שחייבים להיעשות על פי הסדר הבא: הכנת הקיר, מילוי החור, שיוף הקיר וצביעתו. את הפעולות חשוב להתאים לסוג הקיר ולהבדיל בין קיר גבס לקיר בטון, ובין חור גדול לבין חורים קטנים יותר.

אז איך מכינים את הקיר? תחילה, חשוב לנקות אותו היטב עם מטלית לחה כדי להסיר ממנו אבק, לכלוך או קילופי צבע. רק אחרי שהקיר יהיה נקי וחלק, ניתן יהיה להמשיך לשלב הבא.

בשלב השני, אוטמים את החור. וכאן, חשוב לשים לב לגודל החור ולסוג הקיר. לדוגמה, עבור חורים קטנים (שגודלם עד 20 מ"מ) מומלץ להשתמש בגבס. אולם, אם מדובר על חורים שטחיים שאינם עמוקים מידי, ניתן להסתפק בשפכטל.

בשלב השלישי, ולאחר ייבוש מלא של חומר האיטום, משייפים את הקיר עד שהוא חלק ולבסוף, צובעים את הקיר מחדש.

בקיר גבס או בקיר בטון: כך תתאימו את שיטת העבודה לסוג הקיר

אם אתם צריכים לאטום חורים בקיר בטון, השיטה הנכונה והיעילה ביותר לעשות זאת היא בעזרת גבס או מלט (המכונה גם שפכטל).

אם תרצו להבטיח איטום חזק יותר שיחזיק לאורך זמן, תוכלו להוסיף גם חומר בשם קלסימו המיועד לסתימת חורים בקירות.

בשונה מקיר הבטון, כדי לאטום חורים בקיר גבס תצטרכו להשתמש בלוח גבס. כיוון שקיר הגבס הוא קיר חלול, השיטה המתאימה לו תכלול חתיכה של לוח גבס (המותאמת לגודל החור) שיוצמד לחתיכת עץ או מסילת ברזל תומכת.

עשו זאת בעצמכם: החומרים והדגשים שחשוב להכיר לפני שמתחילים

כאמור, אם מדובר בחורים קטנים ושטחיים יחסית בקיר בטון, תוכלו לסתום אותם לגמרי בעצמכם ללא צורך בהזמנת הנדימן מקצועי. שלבי העבודה קלים ובעזרת החומרים המתאימים תוכלו לאטום את החורים במקצועיות ובמהירות.

בהנחה שיש לכם חורים גדולים בקיר, תוכלו להשתמש גם בקצף פוליאוריטן שבעת היישום שלו על הקיר הוא מתנפח ומתקשה. החומר מתאים לתיקון חורים שנקדחו עבור פתחי אוורור או חורים גדולים אחרים שנפערו בקיר. 

אולם, במקרים של סתימת חורים בקיר גבס, ייתכן שתצטרכו להיעזר בהנדימן. הסיבה לכך, טמונה בלוח הגבס ובחיבורי העץ או הברזל שתצטרכו להוסיף לקיר כדי לקבל עבודה מקצועית ויסודית.

אפשרות נוספת המיועדת לקירות הגבס היא שימוש בטיח גבס. חומר זה, מתאים לתיקון של חורים בקיר גבס וקירות בלוקים.

כך או כך, חשוב לשים לב למצבו של הקיר לפני שמתחילים לעבוד. בקירות שבהן זיהיתם רטיבות או נקודות חשמל רבות, חשוב לעבוד בזהירות המתבקשת על מנת שלא לפגוע בחשמל או להסב נזק רב לקיר.

איטום חורים בקיר: מה משפיע על המחיר?

הגורמים שמשפיעים על המחיר הסופי יהיו לרוב סוג הקיר (בטון או גבס), מספר החורים, גודל החורים וכמות החומר הנדרשת לאיטום.

ככלל, ככל שמדובר בחור גדול יותר, כך המחיר יהיה גבוה יותר, שכן מורכבות העבודה וכמות החומר שיידרש יהיו גדולים יותר.

אם יש לכם רק מספר חורים קטנים בקיר, בהחלט תוכלו לאטום אותם בעצמכם. אם אלו חורים גדולים בקיר גבס או בטון, מוטב להשאיר את העבודה לבעל מקצוע (הנדימן במקרים רגילים וקבלן איטום במקרים מורכבים יותר).

דאגו שהצעת המחיר תכלול את סוג החומרים הנדרשים, כמות החומר, מורכבות העבודה ומע"מ.

זקוקים לשיפוץ הבית? לבעלי מקצוע בפיקוח שלנו לחצו כאן

למדריכים נוספים בתחום שיפוצים לחצו כאן

מחירון הנדימן

המחירים כוללים מע”מ

תליית תמונה: כל המידע והשלבים להתקנה

צריכים עזרה עם תליית תמונה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול ההנדימן, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תליית תמונה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תליית מדף: כל המידע והשלבים להתקנה

צריכים עזרה עם תליית מדף? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול ההנדימן, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תליית מדף? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תליית וילון: כל השלבים והמידע

צריכים עזרה עם תליית וילון? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול ההנדימן, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תליית וילון? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תליית טלוויזיה: כל מה שצריך לדעת כשמזמינים הנדימן

אתם צריכים לתלות טלוויזיה? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים עד שתשבו מרווחים בסלון ותצפו במסך. מה צריך לעשות לפני שמזמינים הנדימן, איך מתנהלים מולו וכמה תליית טלוויזיה עולה? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow