בית חכם - מתאים לכולם או לעשירים בלבד?

בתים חכמים הם הטרנד החם הנוכחי, אבל האם מדובר בפינוק לעשירים בלבד או שלפנינו הסמארטפון החדש? אלו היתרונות של בית חכם

עוד במדריך
מה בית חכם כולל? איך הבית החכם משדרג את אבטחת הבית ורמת הבטיחות? איך הבית החכם חוסך כסף?

בית חכם הוא הדיבור החם ביותר של העת האחרונה. נדמה כי בכל מקום שאליו נפנה מבטיחים לנו בית כזה, מתגאים בחיבור של מכשירי חשמל לאינטרנט, ומספרים לנו שאנחנו כבר חיים בסרט מדע בדיוני. 

בית חכם מתייחס לבקרה ושליטה ממוחשבת על כל המכשירים בבית, חשמליים או כאלה שיכולים להתחבר לרשת האינטרנט. במדריך הבא נסביר מה בית חכם כולל, איך בית חכם תורם לביטחון הבית ואיך בית חכם חוסך כסף?

מה בית חכם כולל?

דמיינו שבכל יום בשעה קבועה התריסים נפתחים מעצמם ומזמנים את השמש למיטתכם, הרדיו נדלק בדיוק על השיר שאתם רוצים לשמוע בשעה זו, ואתם מתעוררים לחדר נעים עם בקרת טמפרטורה מתמדת.

אתם הולכים למקלחת, שם המים כבר חמים, כי הדוד כיוון את עצמו מבעוד מועד. בא לכם לחמם משהו בתנור? הוא יכול לחמם את עצמו מראש.

אם במים קרים חשקה נפשכם, הקרח כבר מצטבר לו במקפיא, מבלי שבדקתם מתי מילאתם לאחרונה את התבנית.

אתם פורשים לחדר הטלוויזיה, ובמקום לחפש את השלט הרחוק אתם משתמשים בסמארטפון כדי להדליק אותה, ולמצוא בקלות את התכנית שרציתם לראות - גם אם היא על המחשב או הסלולרי.

בערב, אם מתחשק לכם לראות סרט באווירה מיוחדת, הבית כבר יידע, יכבה את האורות ויסגור את התריסים בעצמו. הסלון שלכם כעת הוא סוג של קולנוע ביתי, ולא הייתם צריכים אפילו לנקוף אצבע.

איך הבית החכם משדרג את אבטחת הבית ורמת הבטיחות?

ניתן לחבר את האזעקה למערכת הבית החכם. המערכת מתקשרת עם בעלי הבית דרך הסמארטפון ושולחת התראות במקרה הצורך.

אפשר גם להציב בבית מצלמות רשת, לחבר אותן דרך אפליקציה לסמארטפון, לצפות במתרחש בבית, ולקבל התראות אם יש פעילות חשודה.

כמה פעמים קרה לכם שנבהלתם באמצע היום מכך שאולי השארתם מכשיר חשמלי דולק? בעזרת מערכת הבית החכם, תוכלו לכבות אותו גם כשאתם רחוקים, או לכל הפחות לצפות במצלמה ולראות אם אכן המזגן עובד לשווא.

איך הבית החכם חוסך כסף?

בבית חכם אפשר להכניס חיישנים שמרגישים איפה אנחנו נמצאים. במעבר במסדרון, אורות קטנים יכולים להידלק בכל צעד שלנו.

בכניסה לחדר יודלק האור, ביציאה ממנו הוא יכבה - ולעת לילה, כל האורות יכבו על פי תכנית שנקבעה מראש, או בלחיצה שלנו במערכת הבקרה.

החיסכון כאן הוא ראשית בטרטור שלנו מחדר לחדר - כבר לא צריך לעשות מסעות כדי לכבות מנורות, נוכל לנוח במיטתנו ולדעת שהכל מתנהל כשורה.

ומעבר לשקט הנפשי, חסכנו לא מעט מחשבון החשמל, וצרכנו פחות אנרגיה - מה שמיטיב עם הסביבה.

מים הם משאב נוסף שאפשר לחסוך בעזרת טכנולוגיה מתקדמת. אפשר לתכנת מערכת השקיה מבוקרת המשקה את הצמחים בכמות מדודה ולפי הצורך - כך שלא נשפוך מים לחינם.

בבית חכם, גם המזגן או תנור החימום חוסכים אנרגיה, בכך שהם מקטינים את עוצמתם כאשר החדר מתרוקן.

התקנת מערכת אזעקה: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת מערכת אזעקה? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לדעת על התקנת מערכת אזעקה, איך מתנהלים מול הטכנאי ומה המחיר של התקנת מערכת אזעקה? כל התשובות.

מערכת האזעקה לא עובדת: כל השלבים עד לפתרון

מערכת האזעקה לא עובדת? אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מערכות אזעקה ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות לפניכם.

אזעקות שווא במערכת אזעקה: כל השלבים עד לפתרון

יש לכם אזעקות שווא במערכת אזעקה? אל דאגה, אתם נמצאים במקום הנכון. מה עושים כשיש אזעקת שווא, איך מתנהלים מול טכנאי מערכות האזעקה וכמה עולה התיקון? כל התשובות לפניכם.

לוח המקשים במערכת האזעקה לא מגיב: כל המידע והשלבים לפתרון

לוח המקשים במערכת האזעקה לא מגיב? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. מה חשוב לדעת על לוח המקשים שבמערכת האזעקה, איך מתנהלים מול טכנאי מערכות אזעקה וכמה זה יעלה? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

על מה בית חכם יכול לשלוט?
בית חכם מסוגל לשלוט על כל מערכות הבית: תאורה, תריסים ווילונות, חימום ומיזוג האוויר, דלתות ושערים לבית ולחניה, מערכות אזעקה, תקשורת ובידור, מערכת השקיה, מכשירי חשמל (מכונת כביסה, דוד שמש, תנור, מדיח ועוד). 
אלו סוגי בית חכם קיימים?
יש שני סוגים של בית חכם: אלחוטי או קווי. התקנת בית חכם אלחוטי נחשבת לפשוטה, זולה וקלה לתפעול, אך גם תלויה ברשת האינטרנט וברוחב הפס. התקנת בית חכם קווי מחייבת הקמת תשתית מתאימה והמחיר גבוה יותר, אבל נחשבת ליעילה, אמינה ויציבה ואין תלות בווי-פיי.