איזו מערכת אזעקה ומיגון כדאי להתקין בבית קרקע?

אם בעבר שער סגור וגדר גבוהה היו מספיקים כדי להרתיע פורצים, כיום נדרשות מערכות קצת יותר משוכללות. ומה עם דירות שכורות? היכן עובר הקו הדק בין שמירה על הביטחון לשמירה על הפרטיות?

עוד במדריך
מהם סוגי מערכות האזעקה? אלו סוגי גלאים ישנם? כיצד נשתמש בצופרים ותאורה? מה משפיע על מחיר מערכת אזעקה ומיגון?

הפיתוי, אפשרויות הבריחה הרבות ותחושת המסוגלות שבמרחק פסיעה אפשר להיכנס לבית, הופכים את דירות הקרקע "ליעדם המועדף" של פורצים רבים.

מערכות האזעקה והמיגון אכן מרתיעות חלק מן הפורצים ומונעות את הפריצה לביתכם. אם מדובר בפורץ מנוסה או כנופיית פורצים שפרצו לביתכם, מערכות אלו עוזרות לתפוס אותם לאחר מעשה ובמקרים מסוימים אף להחזיר לכם את הרכוש שנגנב. 

מהם סוגי מערכות האזעקה?

ישנם שני סוגים של מערכות אזעקה ומיגון:

הראשון, מערכת קווית המחברת את הרכזת והגלאים בכבלי תקשורת. השני, מערכת אלחוטית המאפשרת את חיבור הרכזת אל הגלאים באמצעות חיבור RF.

עבור דירות קרקע ובתים פרטיים ההמלצה היא לרכוש מערכת מתקדמת שיודעת לזהות מקרים של נפילת מתח ו/או ניתוק קווי הטלפון אם מדובר במערכת אלחוטית.

בשנים האחרונות פורצים מחכים לרגע בו הבית יהיה ריק ויודעים כיצד לנתק את מערכות החשמל והטלפוניה של הבית במדויק.

אלו סוגי גלאים ישנם?

הגלאים הם אלו המשדרים למערכת על כל שינוי שנעשה לפי הגדרתם.

הזולים ביותר הם מגנטיים ובעיקר מתאימים להתראה של פתיחה או סגירה של חלון, הנפוצים ביותר הם גלאי הנפח והתנועה הניתנים להתקנה חיצונית או פנימית.

כדי לאבטח בצורה מיטבית את דירת הקרקע שלכם עליכם לשלב בין הגנה חיצונית של גלאים אקטיביים לבין הגנה פנימית של גלאי נפח ווילון במוקדים שונים.

מכיוון שישנה גישה קלה אל חצר דירת הקרקע ומשם אל פתחי הבית, חשוב להתקין גלאי נפח חיצוניים וכן גם גלאים אקטיביים בפתחי החלונות.

מערכת אקטיבית היא מערכת המותקנת חיצונית בפתחי חלונות או ויטרינות.

היא מורכבת משני אביזרי קלט ופלט המשדרים בינם קרן אינפרה אדום, אם נקטעת הקרן על ידי שליחת יד לחלון לדוגמה, המערכת מופעלת באופן מיידי. 

כיצד נשתמש בצופרים ותאורה?

מערכת מיגון לעולם לא תהה שלמה ללא אזעקה, זהו שמה ויחד עם התאורה המחוברת אליו, מהווה הצופר גורם מרתיע מפני הפריצה.

עבור דירות קרקע תוכלו להוסיף צופר חיצוני חזק הכולל תאורה מהבהבת שגם תאיר את החצר והאזור ושניהם ביחד אולי יפריעו את מנוחת השכנים.

מה משפיע על מחיר מערכת אזעקה ומיגון?

הגורם העיקרי שמשפיע על מחיר מערכת האזעקה והמיגון הוא סוג המערכת, כלומר, האם מדובר במערכת קווית או אלחוטית. ההתקנה של מערכת אלחוטית היא פשוטה יותר אך גם יקרה ממערכת קווית.

כדאי לקחת בחשבון שלצד העלות היקרה יותר, המערכת האלחוטית קלה לניוד, כך שאם החלטתם לשפץ או להזיז רהיטים לאחר ההתקנה, אפשר לנייד אותה בקלות.

התקנת מערכת אזעקה: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת מערכת אזעקה? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לדעת על התקנת מערכת אזעקה, איך מתנהלים מול הטכנאי ומה המחיר של התקנת מערכת אזעקה? כל התשובות.

מערכת האזעקה לא עובדת: כל השלבים עד לפתרון

מערכת האזעקה לא עובדת? אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מערכות אזעקה ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות לפניכם.

אזעקות שווא במערכת אזעקה: כל השלבים עד לפתרון

יש לכם אזעקות שווא במערכת אזעקה? אל דאגה, אתם נמצאים במקום הנכון. מה עושים כשיש אזעקת שווא, איך מתנהלים מול טכנאי מערכות האזעקה וכמה עולה התיקון? כל התשובות לפניכם.

לוח המקשים במערכת האזעקה לא מגיב: כל המידע והשלבים לפתרון

לוח המקשים במערכת האזעקה לא מגיב? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. מה חשוב לדעת על לוח המקשים שבמערכת האזעקה, איך מתנהלים מול טכנאי מערכות אזעקה וכמה זה יעלה? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow