הזמנת עוזרת בית: מדריך מלא

חיפוש אחר עוזרת בית יכול להיות ארוך, מפרך ומלא בפשרות. במדריך הבא נסביר איך מתנהלים מול עוזרת הבית, מה חשוב לבדוק בזמן עבודת הניקיון וכמה עולה שירותי עוזרת בית?

עוד במדריך
איך מתנהלים מול עוזרת הבית? מה צריך לבדוק בזמן עבודת הניקיון? כמה עולה שירותי עוזרת בית?

עוזרת בית היא מצרך מבוקש מאוד, וחיפושים אחרי עוזרת בית שתתאים לכם עשויים לגזול מכם זמן רב ולא מעט משאבים ואנרגיות. יש דברים עליהם תוכלו להתפשר, אבל יש דברים עליהם בשום אופן לא תרצו לוותר. 

במדריך הבא נסביר איך מתנהלים מול עוזרת הבית, מה חשוב לבדוק בזמן עבודת הניקיון וכמה עולה שירותי עוזרת בית?

איך מתנהלים מול עוזרת הבית?

פירוט מרכיבי העבודה – יש עוזרות בית שלא יסכימו לכבס לכם את הבגדים, ויש עוזרות בית שיהיו מוכנות אפילו לבשל עבורכם. כל עוזרת בית רואה את גבולות הגזרה של העבודה שלה בדרך אחרת, ולכל מעסיק את עבודות הבית שהוא רוצה שיתבצעו ושעליהם הוא לא מוכן להתפשר.

קביעת סדר עדיפויות – קחו בחשבון שלעוזרת הבית אין כוחות על, כך שהיא לא תוכל לעשות את כל מה שאתם רוצים שהיא תעשה בשלוש או ארבע שעות, והיא בטח לא תוכל לקרוא את המחשבות שלכם ולהבין מה חשוב לכם יותר ומה פחות. הסבירו לה מה חשוב ביותר: ניקוי כלים סניטריים או חלונות וארונות מטבח ובגדים. 

סידור הבית לפני הניקיון – זה אולי נשמע לכם אבסורדי, אבל מומלץ מאוד לסדר את הבית לפני שהעוזרת מגיעה. כדי לנקות בצורה מקצועית כדאי שהצעצועים או חפצים אחרים יהיו במקום, שהשולחנות יהיו פנויים, שלא יהיו בגדים על המיטות וכו'. זה יחסוך זמן ומאמץ מהעוזרת והיא תוכל להתרכז בניקיון ולא בסדר.

נסיעות – במידה ועוזרת הבית שלכם צריכה להגיע אליכם בתחבורה ציבורית, היא זכאית להחזר נסיעות מכם. יש מקרים בהם עוזרת הבית תבקש מכם הסעה, דבר אליו אתם לא מחויבים כמובן אך יכול להיות שמשתלם לסייע לה. 

מה צריך לבדוק בזמן עבודת הניקיון?

ודאו שיש את החומרים והציוד המתאים – כשעוזרת הבית מגיעה לדירה, חשוב לוודא שיש לה את חומרי הניקוי והציוד המתאימים לעבודה. שימו לב שלא נעשה שימוש מופרז במים במקרה שיש פרקט או חומרים כימיים בעלי ריכוז גבוה במשטחים מסוימים.

ודאו שלא נעשה נזק לשכנים – ודאו שהעוזרת לא חורגת מגבולות הדירה בזמן הניקיון ומשתמשת ביותר מדי מים או בחומרים אחרים באזור המרפסת. חבל להסתכסך עם השכנים בעקבות נזקים מיותרים. 

ערכו סיור בתום העבודה – בסוף עבודת הניקיון חשוב לעשות סיור מסודר בדירה יחד עם העוזרת ולבדוק שהכל נוקה כפי שסוכם בחוזה מול חברת הניקיון, לא פחות ולא יותר. כך תימנעו ממצב בו תצטרכו לבקש עוזרת אחרת או לבטל את הסכם העבודה. 

כמה עולה שירותי עוזרת בית?

לא כל בית זקוק לשש שעות שבועיות של עבודות ניקיון, לא כל בעל בית רוצה לשלם על כמות כזו של שעות עבודה, ומנגד לא כל עוזרת בית תהיה מוכנה להגיע אליכם בשביל פחות מארבע שעות.

סכמו מול עוזרת הבית לגבי שעות העבודה הנחוצות לביצוע משימות הניקיון, וקבעו מחיר מוסכם מראש על הניקיון. סגרתם על 200 שקלים לארבע שעות (50 שקל לשעה)? הבהירו לעוזרת הבית שלא תהיה תוספת תשלום והיא צריכה להספיק לנקות בזמן שסוכם. 

באופן כללי, שירותי עוזרת בית עולים לפי שעה ומתייחסים לשעות העבודה המקובלות, לא סופ"ש, חגים ולילות. על כך תצטרכו לשלם תוספת. 

במקרה שאתם רוצים להעסיק עוזרת בית באופן עצמאי ולא דרך חברת ניקיון מקצועית, תצטרכו לספק לה תנאים סוציאליים, תשלומי פנסיה, ביטוח לאומי ועוד. כמובן שאנחנו לא ממליצים על תשלום בשחור, זה לא חוקי. 

ניקיון אחרי שיפוץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לניקיון אחרי שיפוץ? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה כולל ניקיון אחרי שיפוץ, איך מתנהלים מול חברת הניקיון לפני העבודה ובמהלכה וכמה יעלה הניקיון? כל התשובות לפניכם.

ניקיון דירה לפני אכלוס: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם ניקיון הבית לפני האכלוס? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון לפני אכלוס? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון אחרי שריפה: כל מה שצריך לדעת על שיקום הבית

צריכים עזרה עם ניקיון הבית אחרי שריפה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון אחרי שריפה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון חדר מדרגות: כל מה שצריך לדעת

צריכים ניקיון חדר מדרגות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה חשוב לדעת על ניקיון חדר מדרגות, איך מתנהלים מול חברת הניקיון וכמה העבודה תעלה? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מתי מומלץ להזמין חברת ניקיון?
הזמנת חברת ניקיון מיועדת לא רק במקרים שצריך עוזרת בית קבועה אחת לשבוע או שבועיים, אלא גם במקרים מיוחדים: לפני כניסה לדירה חדשה מקבלן (מוריד מעומס המעבר), אחרי שיפוץ הדירה (ניקוי אינטנסיבי שכולל שאריות חצץ, צבע ואבק), ואחרי שריפה בדירה (ניקוי באמצעות ציוד ייעודי בשל הצטברות פיח וריח חזק). 
מה כוללת העבודה של עוזרת הבית?
באופן כללי, צריך לסכם מראש עם עוזרת הבית מה הניקיון כולל, לרוב זה שאיבה ושטיפת רצפה, חיטוי כלים סניטריים ומקלחונים, ניקוי כללי של משטחים, ארונות המטבח והרהיטים. ההמלצה היא לתת לעוזרת הבית משימה שונה או פרויקט בכל פעם, למשל ניקוי מקרר ומקפיא, הוצאת הבגדים מהארונות וניקוי משטחים, שטיפת המרפסת ועוד.