פוליש בחדר מדרגות: המדריך המלא

שטיפה שבועית ויסודית של חדר המדרגות היא חיונית אך לא תוביל לשינוי משמעותי במראה הכולל של חדר המדרגות. לעומת זאת, ליטוש ופוליש יצליחו להחיות את חדר המדרגות שלכם. הכל במדריך הבא.

עוד במדריך
ליטוש הרצפה בחדר המדרגות מהו פוליש וקס? מהו פוליש קריסטלי? מהו פוליש סילר? כמה זמן אורך חידוש חדר המדרגות? האם יש אחריות ומה היא כוללת?

הכניסה לבניין המגורים היא כרטיס הביקור. חשבו על הכניסה לחדר המדרגות כעל הרושם הראשוני שהבניין משאיר. לחדר המדרגות תפקיד חשוב בנראות המבנה, בחווית המחייה והוא יכול להשפיע גם על שווי הנכס כולו.

חידוש חדר המדרגות מתקיים בבניינים חדשים וישנים כאחד. השקעה בחידוש המדרגות נשמרת לתקופה הנעה בין 3-4 שנים ומעניקה מראה צעיר ומודרני יותר לבניין. אז מה חשוב לדעת? מיד.

ליטוש הרצפה בחדר המדרגות

במידה ותבחרו ללטש את הרצפה שבחדר המדרגות, עומדות לפניכן מספר שיטות שונות (כל שיטה בהתאם לסוג הריצוף). יש בעלי מקצוע שיטענו שאפשר ללטש את כל סוגי הרצפות ויש שיבדילו את הרצפות מסוג שיש ומוזאיקה. כל משטח דורש עבודה שמותאמת אליו ולכן, במדרגות מסוג ברזל ופח לא ניתן לעשות לישוט אלא קירצוף ומריחת חומר איטום בלבד. 

מרבית חדרי המדרגות מורכבים ממשטחי שיש או מוזאיקה אותם ניתן ללטש ולחדש בקלות יחסית. ליטוש חדר המדרגות נעשה באמצעות מכונה ידנית שמסירה כ-2 מילימטרים מהשכבה העליונה של הרצפה וחושפת שכבה חדשה ונקייה לחלוטין במדרגה. לאחר ליטוש הרצפה, חברת ניקיון  מקצועית תיישם שכבת מגן אקרילית על גבי המשטח (ניתן גם שכבה של סילר). 

מהו פוליש וקס?

שיטת הפוליש וקס מכילה שימוש בשעווה, חומר זול יחסית שנוטה לשריטות בחלל בו יש תנועה מרובה. במידה ובחדר המדרגות מותקנים אריחי קרמיקה, פעולת הפוליש וקס תהפוך לפחות יעילה מאחר והחומר לא יצליח לחדור אל תוך המשטח, הלכלוך יצטבר ועם הזמן הרצפה בחדר המדרגות תהפוך לשחורה. 

פוליש וקס מכיל שעווה, שהוא חומר זול יחסית שנוטה להישרט בחלל עם תנועה רבה. במידה ובחדר המדרגות מותקנים אריחי קרמיקה כל המהות של פעולת הפוליש וקס תאבד מהמשמעות שלה, מאחר והחומר לא יוכל לחדור אל תוך המשטח.

כדאי לדעת: כדי למנוע החלקה וכדי לייצר מראה חדש ויוקרתי, ניתן לעשות יישום וקס ללא הברקה.

מהו פוליש קריסטלי?

שיטת הפוליש קריסטלי היא השיטה הנפוצה ביותר כיום, בעיקר בבתים פרטיים. ייחודו של הפוליש הקריסטלי הוא בהחדרת חומר הברקה לשכבה העליונה של הריצוף וכך, הופך לעמיד יותר וחלק יותר מסוגי פוליש אחרים. בשיטה זו, מתחילים עם קרצוף הרצפה ולאחר מכן מיישמים חומר סילר על החלק המבריק ברצפה. חשוב לשים לב, שפוליש קריסטלי לא מתאים למשטחי קרמיקה או גרניט פורצלן מאחר והוא לא יצליח לחדור לריצוף. 

כדאי לדעת: הדעות על הפוליש הקריסטלי חלוקות ויש הטוענים שהוא הופך את משטח המדרגה לחלק מידי והוא לא בטיחותי לחדר מדרגות. במידה ואכן נלקחה החלטה לעשות פוליש וקס על ועד הבית לקחת נתון זה בחשבון.

מהו פוליש סילר?

שיטת הפוליש סילר יעילה במיוחד באיזורים חשופים מאחר ומדובר על חומר איטום עמיד מאד שמונע ספיגה של שומנים ולכלוכים קשים על הרצפה. הסילר האקרילי בעל עמידות גבוהה מאד ומשמש משטחים חשופים בעוד הסילר ווקס מתאים יותר כחומר ציפוי לאחר פעולת ליטוש האבן.

כדאי לדעת: ישנה חשיבות לבחירת החומר בו משתמשים כאשר מדובר על רצפה מסוג גרניט פורצלן. 

כמה זמן אורך חידוש חדר המדרגות?

בין אם בחרתם בחידוש חדר המדרגות על ידי ליטוש ובין אם בחרתם בחידוש על ידי פוליש, חשוב שתמנעו משימוש במדרגות למספר שעות ועד ליממה שלמה (בהתאם לסוג החומר שיושם על המשטח). בנוסף, פוליט או ליטוש אבן בחדר מדרגות לוקח זמן וחשוב מאד שלא להרטיב את המשטח שלושה ימים לפחות. 

האם יש אחריות ומה היא כוללת?

עבור עבודת ליטוש של חדר מדרגות נהוג לתת אחריות של שנה שכוללת בתוכה גם תיקונים נקודתיים באיזורים בהם הליטוש ו/או הפוליש לא צלחו. תנאי חשוב מאד לאחריות שאחרי פעולת ליטוש ופוליש היא ניקוי המדרגות עם חומרים ייעודים כמו "משמר קריסטלי" ולא בחומרים שעלולים לפגוע בשכבת הפוליש שיושם ברצפה. הקפידו על שימוש בחומרים אלו כדי להימנע מפגיעה בעבודה (שעלולה להשאיר אתכם לבסוף גם ללא אחריות). 

ניקיון אחרי שיפוץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לניקיון אחרי שיפוץ? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה כולל ניקיון אחרי שיפוץ, איך מתנהלים מול חברת הניקיון לפני העבודה ובמהלכה וכמה יעלה הניקיון? כל התשובות לפניכם.

ניקיון דירה לפני אכלוס: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם ניקיון הבית לפני האכלוס? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון לפני אכלוס? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון אחרי שריפה: כל מה שצריך לדעת על שיקום הבית

צריכים עזרה עם ניקיון הבית אחרי שריפה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון אחרי שריפה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון משרדים: כל מה שחשוב לדעת

צריכים להזמין חברת ניקיון למשרד? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים בתהליך. איך מתנהלים מול חברת הניקיון לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה ניקיון משרדים? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow