ניקיון יסודי לחגים: לנקות לבד או להזמין חברת ניקיון?

מנקים לחגים? המדריך הבא יעזור לכם להתמודד עם הדילמה האינסופית לגבי ניקיון הבית. האם לנקות בעצמנו או להזמין חברת ניקיון? וגם, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים חברת ניקיון? כל התשובות בפנים.

עוד במדריך
עמידה בלוחות זמנים איכות הניקיון היקף העבודה עלות העבודה הזמנתם חברת ניקיון? כך תתנהלו

החגים כבר כאן והבית שלכם, איך אומרים, עדיין לא הבית הכי מצוחצח בשכונה.

המדריך הבא יעזור לכם להתמודד עם הדילמה האינסופית לגבי ניקיון הבית. האם לנקות בעצמנו או להזמין חברת ניקיון? וגם, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים חברת ניקיון? כל התשובות בפנים.

עמידה בלוחות זמנים

מן הסתם תרצו להספיק לנקות את הבית עד בוא החג ואולי קצת לפני, כדי ליהנות בחג עצמו מבית מטופח.

מדובר בדד ליין צפוף יחסית, שמחייב אתכם להשקיע זמן רב יחסית במלאכת הניקיון או לפחות לנהל אותו כך שתוכלו להספיק הכל בתקופה הקצרה שעומדת לרשותכם. למשל, לתכנן כמה שעות תנקו ביום, איזה מקום בבית וכיצד תשמרו על המראה הנקי עד החג עצמו.

חברת ניקיון לרוב מבצעת את העבודה בפרק זמן קצר יחסית ביום אינטנסיבי אחד, היות והיא מספקת את השירות עם צוות מקצועי ומיומן והציוד המתקדם הנדרש לניקיון אגרסיבי ומהיר במיוחד.

בשורה התחתונה: ניקיון עצמי עשוי לבוא על חשבון מטלות אחרות לחג (כמו בישול) ורוב הסיכויים שאם אין לכם עזרה מבני המשפחה, הוא ייקח לכם יותר זמן בהשוואה לעבודה של חברת ניקיון אותה תוכלו להזמין לתאריך המתאים לכם ביותר, וכך גם לפנות את הזמן לטובת משימות אחרות. 

איכות הניקיון

יש מי שאוהבים את פעולת הניקוי או לפחות, סומכים רק על עצמם שהם יבצעו את הניקיון הדרוש בדרך הטובה ביותר. אחרים, מעדיפים לפנות לחברה מקצועית לצורך ניקיון יסודי לפני החגים, מתוך תפיסה שהיא מתמחה בניקיון ותגיע לתוצאות טובות יותר.

לרוב חברות ניקיון יכולות לפתור בעיות שונות שיצר לכלוך מצטבר וכן להשלים את פעולת הניקוי בפוליש רצפות, לטפל בניקוי של שטיחים וריפוד במקום, ניקוי רובה, ניקוי מקצועי של חלונות ותריסים וכדומה.

כמו כן, חברות ניקיון מצוידות לרוב בתכשירי ניקוי שקשה להשיג בשוק הפרטי הנחשבים לתכשירים עוצמתיים יותר יחד עם ציוד תעשייתי מתקדם.

בנוסף, חברת ניקיון מציעה עובדי ניקיון בעלי מיומנות גבוהה וניסיון עשיר, שיוכלו לספק מענה ייעודי לכל שטח או צורך. מי שמנקה לבד, יאלץ לחפש פתרון בדרכים עקיפות שלא תמיד מבוססים על ידע  ואף עשויים לגרום לנזק במידה ונבחר התכשיר הלא נכון או העבודה לא בוצעה בצורה מדויקת.

בשורה התחתונה: אם החלטתם לנקות את הבית לחג בכוחות עצמכם, תוכלו להכין לוח מסודר של פעולות הניקוי הנחוצות לפי שלבים ולהצטייד בתכשירי ניקוי מומלצים. אם בחרתם בחברת ניקיון, נסו לפקח על התהליך ולוודא שהעבודה מבוצעת לשביעות רצונכם.

היקף העבודה

קשה מאוד להגיע בניקוי עצמי לכל השטחים שדורשים ניקוי יסודי, במיוחד בדירות מרווחות ובבתים גדולים. ניקוי יסודי כולל התייחסות ממוקדת למקומות שלרוב לא מגיעים אליהם בניקוי שטחי או בסיסי בבית.

למשל, ניקוי דלתות ומשקופים, ארונות מטבח ושיש, הברקת כלים סניטריים, ניקוי שטיחים ומערכות ישיבה. הוא לרוב גם מלווה בחיטוי כפעולה משלימה ומניעתית.

בשורה התחתונה: אם החלטתם לנקות את כל הבית על חלליו ורכיביו השונים במו ידיכם, נסו לבנות תכנית ניקוי לכל חלקי הבית, לעבור מחדר אחד לשני ולהעניק לכל משטח או אלמנט את הטיפול המתאים לו ביותר.

במידה ופניתם לחברת ניקוי, יידעו אותה כבר בתהליך הייעוץ בגודל הבית ומה תכלול העבודה. בחרו חברת ניקיון שתוכל להעניק לכם מענה מקצועי לכל צורך מניקוי אבק ועד ניקוי חצרות.

עלות העבודה

כדאי תמיד לבצע ניקוי יסודי תחת תקציב מוגדר, כדי לא להיקלע להוצאות מיותרות, בטח שלא בתקופת החגים.

עקרונית, כשאתם מנקים בעצמכם אינכם משלמים על עלות העבודה עצמה, אבל יש לקחת בחשבון הוצאות נלוות, כמו למשל, הזמן שאתם מקדישים לניקוי (לפעמים על חשבון שעות עבודה), אביזרי ומוצרי הניקוי שעליכם לרכוש לצורך כך.

 כאשר פונים לחברות ניקיון, ניתן לבחור חבילת ניקוי מועדפת על פי תעריף שעתי או סוג השירות. העבודה מגלמת כבר את התכשירים וכמובן את הידע המקצועי שיש לעובדי הניקיון.

בשורה התחתונה: נסו לחשב מבעוד מועד כמה יעלה לכם לנקות לבד את הבית והאם זה יהיה דומה לסטנדרט של חברת ניקיון ולהשוות את העלות להצעות המחיר שקבלתם מחברות ניקיון מקצועיות. בצעו את הבחירה המשתלמת ביותר.

הזמנתם חברת ניקיון? כך תתנהלו

אם בחרתם להזמין חברת ניקיון, יש מספר פרמטרים שמומלץ לתת עליהם את הדגש. ראשית, קחו מספר הצעות מחיר ואל תסתפקו באחת. כך, תשאירו את הכוח בידיים שלכם ותוכלו להתמקח מול חברת הניקיון על עלות העבודה.

אל תסתפקו בהצעת מחיר טלפונית, על מנת שהמחיר לא יקפוץ כשחברת הניקיון תגיעה אליכם הביתה ביום העבודה. דרשו מנציג החברה לבוא אליכם הביתה לביקור מקדים שיסייע לו להעריך את העלות המדוייקת של העבודה.

כמו כן, דרשו לדעת מראש מה כלול במחיר ומה לא. האם העבודה כוללת ניקוי פאנלים? ארונות? חלונות? מכשירי חשמל? בדקו זאת מראש על מנת שלא יהיו הפתעות.

אל תשלמו לה את כל הסכום מראש. במידה ותעשו זאת, הכוח יהיה בידיים של חברת הניקיון ולא יהיה להם שום אינסנטיב לסיים את העבודה כמו שצריך ובזמן.

בתום העבודה, בצעו סריקה בבית וודאו שהעבודה בוצעה לשביעות רצונכם. עברו חדר חדר, בדקו שאין אזורים נסתרים שאליהם חברת הניקיון לא הגיעה ורק לאחר מכן השלימו את יתרת התשלום.

ניקיון אחרי שיפוץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לניקיון אחרי שיפוץ? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה כולל ניקיון אחרי שיפוץ, איך מתנהלים מול חברת הניקיון לפני העבודה ובמהלכה וכמה יעלה הניקיון? כל התשובות לפניכם.

ניקיון דירה לפני אכלוס: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם ניקיון הבית לפני האכלוס? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון לפני אכלוס? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון אחרי שריפה: כל מה שצריך לדעת על שיקום הבית

צריכים עזרה עם ניקיון הבית אחרי שריפה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון אחרי שריפה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון חדר מדרגות: כל מה שצריך לדעת

צריכים ניקיון חדר מדרגות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה חשוב לדעת על ניקיון חדר מדרגות, איך מתנהלים מול חברת הניקיון וכמה העבודה תעלה? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow