המדריך השלם לניקוי חלונות

מנקים את החלונות? כך תימנעו מעבודה כפולה, תשתמשו בחומרי ניקוי מתאימים, תייבשו את החלון מבלי להשאיר כתמים, תתמודדו עם ניקוי המסילות והתריסים, ותגלו איך שומרים על החלון בזמן הניקיון. כל המידע שאתם צריכים על ניקוי חלונות - במדריך הבא

עוד במדריך
1. בחירת חומר הניקוי 2. איך מנקים את החלון? 3. איך מנקים את מסילות החלון? 4. איך מנקים את התריסים?

מלאכת ניקוי החלונות היא אחת מעבודות הניקיון המורכבות ביותר בבית. מעבר לעובדה שניקוי לא נכון של החלון יעשה לכם עבודה כפולה ויותיר כתמים, לעתים הוא גם עלול לגרום לנזק של ממש לשמשה ולמסגרת החלון.

אז איך בכל זאת לעבור את ניקוי חלונות הבית בשלום? ריכזנו עבורכם את כל התשובות במדריך הבא.

1. בחירת חומר הניקוי

חומר ניקוי על בסיס סיליקון הוא היעיל ביותר לניקוי החלון, כאשר לכל סוג פרופיל יש את החומר המתאים לו. רק לפני הרכישה בדקו שחומר הניקוי אכן מתאים למסגרת הספציפית, כמו פרופיל מעץ.

תוכלו גם להשתמש בחומר ניקוי מאולתר שמורכב מתערובת של מים, סבון ומעט חומץ. היזהרו עם כמות החומץ כדי לא לפגוע בשכבת האיטום של החלון.

למרות שניתן להשתמש בחומרים מסירי אבנית, חשוב לדעת כי בשום מצב לא מומלץ למרוח על הזכוכית חומרי ניקוי חומצתיים, כמו חומצת מלח. חומרים אלה עלולים להותיר כתמים שאינם ניתנים להסרה.

אם אתם צריכים להסיר אבנית מהחלון, עשו זאת עם חומרים מסירי אבנית לא חומצתיים בכמות קטנה, על מנת שלא לפגוע בזגוגית. אגב, מי הגשם הם מזוקקים ולכן אינם גורמים להצטברות אבנית.

2. איך מנקים את החלון?

במידה וניתן, הוציאו את החלון ממסילתו. רוב הלכלוך נמצא בין החלון למסילה, וכדי לבצע את עבודת הניקיון בצורה היעילה ביותר, מומלץ לשלוף את החלון החוצה ולבצע את הניקוי במקלחת או בחצר.

כמובן שמדובר בלוגיסטיקה שאינה מתאימה לכל אחד, כאשר לא תמיד קיימת היכולת או האפשרות לעשות זאת.

כך או כך, הדבר הראשון שתרצו לעשות הוא לנקות את הכתמים הקשים כמו פיח, הפרשות בעלי חיים, חלקי בטון שדבקו בחלון כתוצאה משיפוץ אצל השכנים, ועוד.

עשו זאת בעזרת מטלית לחה. במידה והלכלוך עיקש, תוכלו להשתמש גם בסכין מקצועי לניקוי חלונות, אך עשו זאת בזהירות על מנת שלא לגרום לשריטות ופגיעות בצבע פרופיל המסגרת.

לא משנה באיזה חומר ניקוי בחרתם, חשוב שתדעו שמריחתו על הזגוגית בעזרת נייר עיתון אמנם תיתן לחלון מראה מבריק, אך בפעולה זו אתם בעצם שורטים את הזגוגית. העבירו מטלית מלמעלה למטה על מנת שלא לייצר כתמי ייבוש לאחר מכן.

לאחר שעברתם על החלון כולו, נגבו אותו במנגב חלונות מקצועי שניתן לרכוש בחנויות לחומרי ניקוי. רצוי לבחור מנגב חלונות בעל ידית, מסילה וגומי חלק וגמיש.

מומלץ להימנע מניקוי החלון בזמן שהשמש מאירה את חזית הבניין. במצב כזה, קרני השמש יגרמו לטיפות המים להתייבש במהירות על החלון, כך שייווצרו עליו כתמים.

3. איך מנקים את מסילות החלון?

מסילות החלון צוברות לכלוך ואבק בכמויות גדולות. ראשית, מומלץ לנקות את המסילה לאחר שהסרתם ממנה את החלון.

ישנן מסילות מקובעות ומסילות נשלפות. במידה ובחלון מותקנות מסילות נשלפות, תוכלו להוציא אותן ממקומן ולנקות אותן בקלות במים וסבון. רק שימו לב איזו מסילה הוצאתם מאיזה חלון, כך שלא תסתבכו עם חלון שלא נסגר כמו שצריך לאחר הרכבתו מחדש.

כדי להימנע מלכלוך שנכנס אל תוך הבית או חשוב יותר, לא לטנף את מרפסת השכנים, תוכלו להיפטר מהלכלוך והאבק בעזרת שואב אבק בעל פיה צרה. 

כעת, אומנם נפטרתם מהלכלוך המאסיבי, אך המסילה עדיין רחוקה מלהיות נקייה. כדי להשלים את ניקיון המסילה השתמשו במטלית לחה ועברו על כל אורך המסילה, גם בצדדים ובחלקה העליון.

עברו שוב עם מטלית יבשה כדי לנקות את הלכלוך הבוצי שנוצר כתוצאה מהניקוי עצמו. לניקוי יסודי יותר, תוכלו להשתמש בחומרי ניקוי יעודיים או במעט חומץ.

למיטיבי לכת שמעוניינים במסילות מבריקות לחלוטין, ניתן לנקות את הפינות הקשות בעזרת קיסמי אוזניים טבולים בחומץ.

4. איך מנקים את התריסים?

תריסי הזזה - מאחר והאבק נוטה ליפול למטה, וכדי למנוע עבודה כפולה, יש להתחיל בניקוי תריסי ההזזה מלמעלה, בעזרת מטלית יבשה. מלבד התריסים עצמם, נקו גם את נקודות החיבור ואת המסילה. סיימתם? עברו על הפעולה שוב באמצעות חומרי ניקוי יעודיים או מטלית לחה.

בעת ניקיון התריסים, ובמידה ומזג האוויר מאפשר זאת, השאירו את החלונות ואת שלבי התריסים פתוחים, ותנו לתריסים להתייבש.

ניקוי תריסי גלילה - במידה והלכלוך שהצטבר על תריסי הגלילה אינו קשה לניקוי, ניתן להשתמש במטלית לחה בלבד על מנת לנקות אותו. כאשר מדובר בלכלוך עיקש יותר, יש להתאים את חומר הניקוי לתריס.

אם מדובר בתריס עץ מצופה לכה ולא בתריס מתכת, יש להשתמש בחומר מיוחד לניקוי משטחי עץ מוגנים על פי הוראות היצרן. את תריסי הגלילה יש לנקות משני הצדדים, הפנימי והחיצוני.

ניקוי יסודי של תריס הגלילה מצריך יציאה אל מחוץ למבנה וניקוי מבחוץ. כאשר מדובר בדירות בקומות גבוהות, ניקוי התריסים מבחוץ בצורה בטוחה יתאפשר באמצעות חבלי סנפלינג או מתקנים אחרים המיועדים לכך, במסגרת שירותי ניקוי חלונות בגובה.

את המסילות מומלץ לנקות באמצעות שאיבה, על ידי ראש מיוחד שמתיישב על צינור שואב האבק. לאחר מכן, יש לנקות את שארית הלכלוך ואת הלכלוך העיקש שעל המסילה בעזרת מטלית לחה.

ניקיון אחרי שיפוץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לניקיון אחרי שיפוץ? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה כולל ניקיון אחרי שיפוץ, איך מתנהלים מול חברת הניקיון לפני העבודה ובמהלכה וכמה יעלה הניקיון? כל התשובות לפניכם.

ניקיון דירה לפני אכלוס: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם ניקיון הבית לפני האכלוס? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון לפני אכלוס? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון אחרי שריפה: כל מה שצריך לדעת על שיקום הבית

צריכים עזרה עם ניקיון הבית אחרי שריפה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון אחרי שריפה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון משרדים: כל מה שחשוב לדעת

צריכים להזמין חברת ניקיון למשרד? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים בתהליך. איך מתנהלים מול חברת הניקיון לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה ניקיון משרדים? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

באלו מקרים מומלץ להזמין חברת ניקיון?
הזמנת חברת ניקיון לבית או לדירה מתבצעת לרוב במקרים מיוחדים ורק כשצריך עבודה גדולה של בעל מקצוע שמחזיק בצוות וציוד מתאים. בגדול, צריך להזמין ניקוי מקצועי בשלושה מקרים: לפני כניסה לדירה חדשה מקבלן, אחרי שיפוץ כולל או חלקי של הדירה ואחרי שריפה שגרמה לנזק רב.