ניקיון לשמירה על הבריאות בבית

הבית הוא המקום אליו אנחנו מגיעים כדי לנוח אחרי יום עבודה ואותו אנחנו תופשים כמקום הבטוח יותר יכול גם לסכן אותנו. למה חשוב לשים לב בבית כדי שנוכל לנוח בבטחה?

עוד במדריך
ניקיון המזגן שומר על ניקיון האוויר הדברת קרדיט האבק לשמירה על בריאות העור הסרת עובש לשמירה על הבריאות הכללית הרחקת יונים להישמרות מפני קרציות

סכנות בריאותיות קטנות בבית יכולות להימנע עם ניקיון נכון. אז מה חשוב לדעת על שמירה על הבריאות, אילו מקומות אף פעם לא חשבתם לנקות, ואיך הניקוי הזה יכול לעשות אתכם קצת יותר בריאים?

שימו לב לכך שהמסננים של המזגן נקיים ושאתם מקפידים לאוורר את הבית, לכך שעובש הוא לא רק לא נעים לעין אלא עלול להיות מסוכן ושזוג יונים שמקנן לידכם זה לא רק רומנטי.

ניקיון המזגן שומר על ניקיון האוויר

המזגן לא רק מווסת את הטמפרטורה בבית אלא יכול גם להביא לתופעות פחות נעימות כמו כאבי ראש.

שהייה ממושכת בחלל ממוזג יכולה להביא לתחושות גירוי לא נעימות בעיניים ובאף ולתחושת יובש וצרידות.

מזגן משתמש באוויר הנמצא בחדר וכך אם החדר עצמו מלוכלך או מלא בשומנים (במטבח) או בעשן סיגריות המזגן לא יעזור לתחלופת האוויר ויביא לכך שננשום את החומרים האלו.

בנוסף מזגן שלא עבר ניקוי עמוק למזגן עלול יפיץ את האבק שמצטבר על הפילטר.

על מנת להפחית את הבעייתיות בשימוש במזגן יש לאוורר את החדר מדי פעם ולא רק למזג אותו, בטח אם מעשנים או מבשלים בחדר.

בנוסף חשוב להקפיד על ניקוי הפילטרים כפעם בחודש על ידי הוצאתם, שטיפה והחזרה רק לאחר ייבוש מלא.

הדברת קרדיט האבק לשמירה על בריאות העור

קרדית אבק הבית (אנגלית: House dust mite. לטינית: Dermatophagoides pteronyssinus) היא חרק מיקרוסקופי שחי בסביבת האדם, במקומות חמימים, מאובקים ולחים. 

קרדית האבק אוהבת ספרים, אריגים וריפודים. היא ניזונה מקשקשי עור הנמצאים בשפע בבית, ובמיוחד בבגדים ובכלי המיטה.

את השטיחים יש לשאוב כפעם בשבוע ופעם בשלושה חודשים מומלץ להפוך אותם ליומיים ולדרוך עליהם, כך שלכלוך ואבק יצאו מהם לרצפה.

המומחים לניקוי שטיחים גם ממליצים לשלוח את השטיח לניקוי מקצועי פעם בשנה או להזמין ניקוי כזה לבית. בנוסף חשוב לשאוב ולנקות את ריפודי הריהוט וכן להקפיד על החלפת מצעים.

הסרת עובש לשמירה על הבריאות הכללית

עובש נוצר בעיקר בחדרים רטובים (כמו המטבח או האמבטיה) עקב חוסר באוורור אך יכול להיגרם גם בשל תקלה ודליפה בצנרת.

לעיתים העובש יכול להופיע אפילו עקב טפטוף המזגן. למעשה מדובר בפטרייה שיכולה לגרום לקשיי נשימה, אסתמה ודלקות שונות.

פעמים רבות ניתן להפטר מהעובש בשימוש במעט אקונומיקה, שפשוף המשטח עם סקוטש (היעזרו בכפפות!).

במקרה ומדובר בשטח גדול או בעובש במקומות בעייתיים כמו באמבטיה עצמה, יש צורך להיעזר במומחה להסרת עובש וכן ניתן לנצל את ההזדמנות לחידוש האמבטיה או לצביעת הקיר.

הרחקת יונים להישמרות מפני קרציות

יונים מביאים איתם קרציות והקרציות האלה יכולות להיתפס על העור ולעשות צרות. הדרך הנפוצה להרחקת יונים היא באמצעות התקנת דוקרנים.

התקנה של דוקרני יונים מבוצעת לרוב על אדני חלונות, מסתורי כביסה או גגות. הדוקרנים מונעים מהיונים לעמוד על גבי המשטח ומרחיקים אותן לקנן במקום אחר. אנו ממליצים להתקין דוקרני נירוסטה ולא פלסטיק, שכן הם עמידים לאורך זמן.

ניקיון אחרי שיפוץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לניקיון אחרי שיפוץ? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה כולל ניקיון אחרי שיפוץ, איך מתנהלים מול חברת הניקיון לפני העבודה ובמהלכה וכמה יעלה הניקיון? כל התשובות לפניכם.

ניקיון דירה לפני אכלוס: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם ניקיון הבית לפני האכלוס? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון לפני אכלוס? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון אחרי שריפה: כל מה שצריך לדעת על שיקום הבית

צריכים עזרה עם ניקיון הבית אחרי שריפה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון אחרי שריפה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון חדר מדרגות: כל מה שצריך לדעת

צריכים ניקיון חדר מדרגות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה חשוב לדעת על ניקיון חדר מדרגות, איך מתנהלים מול חברת הניקיון וכמה העבודה תעלה? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow