ניקוי הבית לקראת החגים: המדריך המלא

ניקיון לחגים - הקיץ נגמר, הילדים חוזרים לבתי הספר והגנים, אבל סימני החופש ניכרים ואין מנוס מניקין יסודי. במדריך הבא נסביר מה כולל ניקיון יסודי של הבית אחרי הקיץ, מדוע כדאי לבחור בחברת ניקיון מקצועית לבצע אותו, ומה ניתן לשלב עם הניקיון.

עוד במדריך
למה לבחור בחברת ניקיון מקצועית? כך חברת ניקיון מקצועית תנקה את החלונות כך חברת ניקיון מקצועית תנקה את הקירות והארונות כך חברת ניקיון מקצועית תנקה שטיחים וספות בד כך חברת ניקיון מקצועית תבצע פוליש לרצפה כך חברת ניקיון תנקה בית עם חיות מחמד כך תוכלו לשלב בין ניקיון לבין הדברה למה חשוב לקבוע פגישה מקדימה לעבודת הניקיון?

התקופה שלפני החגים מסמנת את סיום הקיץ. הלכלוך הכבד שהצטבר במרפסת, בחלונות, וגם בתוך הבית, לצד העובדה שהילדים נמצאים במסגרות הלימוד, היא הזדמנות לנקות את הבית באופן יסודי.

במדריך הבא תגלו מה כולל ניקיון דירות אחרי תקופת הקיץ, מה היתרונות שבבחירת חברת ניקיון מקצועית וממה צריך להיזהר במהלך הניקיון.

למה לבחור בחברת ניקיון מקצועית?

התעריף נקבע על פי גודל העבודה

כל עוד עבודת הניקיון מסתכמת בעבודות הבסיסיות הללו, גם תעריף העבודה יהיה בסיסי. מחיר העבודה מתחיל לטפס ברגע שהעבודות חורגות מגבולות העבודות הבסיסיות.

עבודות כמו ניקוי יסודי של המטבח, שכולל ניקוי יסודי של פנים התנור, צחצוח כלי כסף, הזזת מקרר, מדיח, מייבש, ניקוי בגובה, וגם עבודות כמו ניקיון בריכת שחייה, ניקוי רכב, גיהוץ ועוד.

אין יחסי עובד - מעביד

מעבר לעבודת הניקיון עצמה, חברת הניקיון פוטרת אתכם מיחסי עובד מעביד מול עוזרת בית.

עובדי משק הבית של חברות ניקיון מקצועיות מתנהלים מול החברות עצמן, ומולן בלבד.

חברת ניקיון מקצועית תשחרר אתכם מהתלות בעובדת אחת, שברוב המקרים אינה מוכנה לעבוד בתנאים מוסדרים על פי חוק.

חברת הניקיון תדאג לתשלומי הפנסיה, הביטוח הלאומי, דמי ההבראה וכל תשלום אחר שקבוע על פי חוק.

היא תדאג לעובדים מחליפים במקרה של פנצ'ר, ותאפשר לכם ליהנות מבית נקי והכי חשוב, מראש נקי.

כך חברת ניקיון מקצועית תנקה את החלונות

במידה וניתן להוריד את החלון ממסילתו, עובדי חברת הניקיון יעשו זאת וכך הניקיון יהיה יעיל ומהיר יותר.

כך או אחרת, הדבר הראשון שחברת הניקיון תנקה זה את הכתמים הקשים כמו פיח, הפרשות בעלי חיים, חלקי בטון שדבקו בחלון כתוצאה משיפוץ אצל השכנים, וכדומה.

במידה ומדובר בלכלוך עיקש, יעשה שימוש במגרדים כמו סכין יפנית בצורה זהירות, על מנת שלא לגרום לשריטות ופגיעות בצבע פרופיל המסגרת.

חומר ניקוי על בסיס סיליקון הוא היקר והיעיל ביותר לניקוי החלון. לכל סוג מסגרת יש את חומר הסיליקון המתאים לו וחברת הניקיון צריכה לוודא שהחומר אכן מתאים למסגרת חלונכם.

אל תיקחו את הבדיקה של חברת הניקיון כמובן מאליו, ודרשו מהם לוודא שהחומר אכן מתאים.

במידה ומסגרת החלון שלכם עשויה עץ, חשוב כי יעשה שימוש בחומר ניקוי ייעודי לעץ, כדי לא לפגוע בעץ עצמו.

ישנם חומרי ניקוי חלונות רבים. מריחתם באמצעות נייר עיתון נותנת אומנם מראה מבריק, אבל שורטת את הזגוגית.

הניקיון יעשה באמצעות מטלית מלמעלה למטה על מנת שלא לייצר כתמי ייבוש לאחר מכן. אבנית מצטברת על חלונכם כתוצאה ממים לא מזוקקים שדבקו בשמשה ולא נוגבו היטב.

למרות שניתן להשתמש בחומרים מסירי אבנית, חשוב לדעת כי בשום מצב לא מומלץ למרוח על זכוכית חומרי ניקוי חומצתיים, כמו חומצת מלח, מאחר וחומרים אלה עלולים להותיר כתמים שאינם ניתנים להסרה.

כך חברת ניקיון מקצועית תנקה את הקירות והארונות

בדירות ישנות רבות יש הצטברות של שכבת אבק, כתמים שומניים מעל הארונות וכתמי עובש על הקירות.

בעל מקצוע אמין יטפל בבעיות הללו, לרבות בעיות עובש בקירות. ברוב במקרים עובש נוצר כתוצאה מנזילה סמויה מאחד מצינורות המים שבקיר, כך שיש לטפל בנזילה קודם.

קיר מלא בעובש יקולף באמצעות שפכטל, ישויף, וירוסס בחומר מיוחד שנועד להשמיד את העובש.

כדי לשמור על הכיור, האמבטיה, הברזים והארונות מפני קילופים, פגיעה בשכבות הציפוי והצטברות של חלודה לאורך זמן, בעל מקצוע אמין ישתמש בחומרי הניקוי במינון נמוך.

בנוסף, הוא יתאים את חומר הניקוי לסוג המשטח. שימוש בחומרי ניקוי חזקים מדי, כמו חומצות במינון גבוה, יכול להרוס את הרובה שבין האריחים שעל הרצפה או אשר מחפים את הקירות ולגרום לבעיות איטום ולרטיבות.

שימוש בצינור מים בקרבת קירות יכול לגרום לרטיבות שתתקשו להיפטר ממנה. כשמדובר בקירות גבס, התיקון יהיה יקר במיוחד. בעת ניקוי החלונות, בעל מקצוע אמין יבצע שימוש באקדחי מים. 

כך חברת ניקיון מקצועית תנקה שטיחים וספות בד

ניקוי שטיחים בבית הלקוח – כאשר מדובר בניקוי שטיחים מחיר הניקוי מושפע מסוג השטיחים.

כשמדובר בשטיחים שאינם יקרים יחסית, ושאינם מלוכלכים בצורה חריגה, חברת ניקיון מקצועית תוכל לנקות אותם בבית הלקוח ולא לשלוח אותם לניקוי במפעל שעושה זאת, דבר שייקר את העבודה.

בנוסף, במידה והשטיח מלא בחול יש לשלוח אותו לניקוי במפעל על מנת שהוצאת החול תיעשה באמצעות מכונה מיוחדת שעושה זאת טוב יותר מאשר התהליך הביתי.

הניקוי בבית הלקוח נעשה באמצעות שימוש באבקת כביסה או בתרסיס מיוחד, בשאיבת האבק ובייבוש השטיח בשמש כאשר יש חשד לקרדיט האבק.

ניקוי שטיח מקיר לקיר – במקרה כזה הניקוי יתאפשר בבית הלקוח בלבד. עבודת הניקוי עצמה נעשית באמצעות מכשיר קרצוף שמזריק קצף אל עומק סיבי השטיח.

ברגע שהקצף עולה, הוא מעלה אתו את כל הלכלוך. בשלב הזה נעשה שימוש בשואב אבק  עוצמתי במיוחד ששואב את כל הקצף יחד עם הלכלוך.

השטיח נותר לח לאחר התהליך ולוקח לו כיממה להתייבש, לכן מומלץ שלא להניח על השטיח רהיטים עד לייבוש, במיוחד לא רהיטים ללא רגליים.

ניקוי ספות בד – כאשר מדובר בכתמים על בסיס אוכל, שתייה וזיעה למשל, האמצעי הראשון בו חברת ניקיון מקצועית תעשה שימוש הוא מסיר כתמים.

בכתמים קשים יותר חברת הניקיון תעשה שימוש בחומר ממיס.

את החומר הממיס יש להתאים לסוג הבד, שכן יש סוגי בד על בסיס פשתן למשל שעשויים להתכווץ או להשחים.

לאחר ריסוס החומר בעל המקצוע יעבור עם מברשת על הספה כולה והרוב המוחלט, אם לא כל הלכלוך, יוסר.

כך חברת ניקיון מקצועית תבצע פוליש לרצפה

פוליש הוא תהליך ניקוי המאפשר הברקה וחידוש של מרצפות הבית. קיימים סוגים שונים של פוליש, המתאימים לסוג המרצפות השונים.

פוליש קריסטל הוא נפוץ והאיכותי ביותר כיום, בטח כאשר מדובר בבתים פרטיים.

ייחודו של הפוליש הזה הוא בהחדרה של חומר ההברקה לשכבה העליונה של הריצוף, מה שהופך אותו לעמיד ביותר ביחס לסוגי הפוליש האחרים.

פוליש קריסטל מתאים לכל סוגי המרצפות, לרבות מרצפות טרצו הישנות ולמעט גרניט פורצלן וקרמיקה.

פוליש קריסטל מעניק לרצפה מראה מבריק במיוחד, ממש כמו מראה. בנוסף, פוליש זה מונע סימנים של גרירה או שריטה כתוצאה מהזזת חפצים בחדר וכן מונע החלקה.

שימו לב שהעבודה צריכה להתבצע על משטח יבש לחלוטין. בנוסף, ודאו עם בעל המקצוע שהוא אכן מבצע פוליש קריסטל ולא פוליש וקס, על מנת לחסוך בעלויות.

מחיר סביר עבור מטר רבוע לפוליש קריסטלי נע בין 10-20 שקלים, והוא כולל את עלות העבודה והחומרים.

כך חברת ניקיון תנקה בית עם חיות מחמד

כל מי שמגדל בבית בעל חיים יודע היטב שלצד האהבה האינסופית יש גם התמודדות עם כתמי שתן, צואה ושיערות.

אז איך חברת ניקיון תנקה בית עם בעלי חיים?

ניקוי שטיחים – על מנת לנקות את השטיח בצורה מיטבית בעל המקצוע ישאב את השטיח בעזרת שואב אבק עוצמתי.

השאיבה תסיר את שכבת השיער הראשונית, ולאחר מכן הניקוי יעשה ידנית באמצעות מברשת מיוחדת וצפופה.

הפעולה הבאה תהיה הוצאה השיער אשר חדר אל עומק השטיח באמצעות שפשוף. בכל הנוגע להסרת כתמים מהשטיח העסק מורכב יותר.

שימוש בחומרים על בסיס חומצה עשוי להזיק לשטיח, לכן יש לטפל בו בחומרים פחות אגרסיביים ובמינון נכון.

ניקוי ספות ומזרונים – ניקוי שיערות אפשרי על ידי מעבר על הספה או המזרון באמצעות כפפת גומי רטובה, דבר שתוכלו לעשות בעצמכם מבלי להזמין חברת ניקיון.

בכל הנוגע לכתמי ריר, שתן או כל סוג כתם אחר הסיכון לריפוד הוא משמעותי, שכן שימוש בחומרים לא מדוללים מספיק עלולים לפגוע בבד.

תערובת של מים וחומץ יכולה לטפל בכתם, אך אם זה לא עוזר ההמלצה היא לא לנסות ולשפשף את הכתם, ובטח שלא לנסות ולנקות אותו באקונומיקה מבלי לדעת מה הכמות הרצויה שלא תזיק לבד.

חברת ניקיון מקצועית תדע בדיוק איך לעשות זאת, כך שתיהנו מספה או מזרון נקיים ללא כתמים וללא נזקים.

בטיחות החיות בזמן ניקיון - חומרי ניקוי מסוימים, כמו גם חומרי הדברה, הם חומרים כימיים שעשויים לפגוע בחיות מחמד, במיוחד בקטנות שבהן.

בשגרה, חשוב לשמור שחומרי הניקוי יהיו אטומים, ובתוך בארונות, מחוץ להישג רגלן של חיות המחמד שאוהבות לנגוס ולכרסם כמעט הכל.

לא רק בליעה או ליקוק של חומר ניקוי עשוי לפגוע בכלב או בחתול שלכם.

גם שאיפת החומר ומגע של החומר עם פרוותו ועורו, דריכה בתוך שלולית חומר ניוקי וכל מגע ישיר או עקיף כזה או אחר עשוי לפגוע בבן הבית המהלך על ארבע שלכם.

אל תיקחו סיכונים מיותרים והשאירו את חיית המחמד שלכם בחדר סגור בו לא מתבצעת עבודת הניקיון, ובמקרה של ניקיון כולל בכל הבית הוציאו אותם למספר שעות ואפילו ליממה במידת הצורך.

כך תוכלו לשלב בין ניקיון לבין הדברה

סוף הקיץ מסמן את גם את סוף תקופת המזיקים, אך יש לא מעט מזיקים שעשויים למצוא פינה חמה בביתכם ולא להיעלם כל כך בקלות.

ניקיון יסודי של הדירה לפני ביצוע ההדברה ימקסם את יעילות ההדברה עצמה, וכמובן יאפשר לכם לחזור את בית נקי בכל המובנים.

חברת ניקיון מקצועית תדאג למגר את תנאי המחייה והקינון הנוחים של המזיקים בבית, כך שלאחר הניקיון וההדברה, לא יהיה למזיקים בית חם לחזור אליו.

תהליך עבודת הניקיון עצמו הוא שונה מבית לבית, ותלוי במצב בו הבית נמצא.

הדברת מזיקים בבית שנגוע בביצי תיקן גרמני, נמלת אש, פשפשים, קרציות, ועוד מזיקים טורדניים ועקשניים כאלו ואחרים, יכולה להיות יעילה מאוד, אך היא יכולה גם להיות מועדת לכישלון.

ההבדל בין הצלחה לבין ייאוש, בעקבות החזרה של האורחים הבלתי רצויים, תלוי לא מעט ברמת הניקיון של הבית.

התפיסה כי יש לנקות את חומרי ההדברה לאחר הריסוס היא שגויה, שכן החומרים בהם משתמשים להדברה נכון להיום הם חומרי עם רמת רעילות נמוכה.

כל עוד לא מדובר בחומר מסוג זרחן אורגני שנאסר לשימוש, ובחומר מסוג פוספין, חומר רעיל מאוד שאינו מיועד להדברה ביתית, אתם יכולים להיות רגועים.

למה חשוב לקבוע פגישה מקדימה לעבודת הניקיון?

חברות ניקיון עובדות בצוותים של בין שניים לשלושה עובדים שמתוכם יש ראש צוות.

לפני ביצוע עבודה חד פעמית, או הזמנת שירות החברה על בסיס קבוע, נקבעת פגישה בין נציגי החברה לבין הלקוח.

מטרת הפגישה היא קודם כל להגדיר את תכיפות העבודה, את השעות בה היא תתבצע, לפרט את סוג עבודות הניקיון והתחזוקה הנדרשות, ולקבוע את עלות העבודה.

עבודות ניקיון סטנדרטיות מתייחסות בדרך כלל לניקוי אבק שלא בגובה, ניקוי שירותים ומקלחות, ניקוי סלון כולל שאיבת שטיחים וספות, וניקוי חלונות ותריסים אחת לשבועיים - שלושה

ניקיון אחרי שיפוץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לניקיון אחרי שיפוץ? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה כולל ניקיון אחרי שיפוץ, איך מתנהלים מול חברת הניקיון לפני העבודה ובמהלכה וכמה יעלה הניקיון? כל התשובות לפניכם.

ניקיון דירה לפני אכלוס: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם ניקיון הבית לפני האכלוס? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון לפני אכלוס? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון אחרי שריפה: כל מה שצריך לדעת על שיקום הבית

צריכים עזרה עם ניקיון הבית אחרי שריפה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים חברת ניקון, איך תתנהלו מולם וכמה עולה ניקיון אחרי שריפה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

ניקיון חדר מדרגות: כל מה שצריך לדעת

צריכים ניקיון חדר מדרגות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה חשוב לדעת על ניקיון חדר מדרגות, איך מתנהלים מול חברת הניקיון וכמה העבודה תעלה? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow