החלקה על הקיר: כל מה שכדאי לדעת על שפכטל אמריקאי

רוצים להעלים את סימני הזמן מקירות ישנים במיוחד? אתם חובבי המראה המוקפד ולא יכולים לסבול בליטות על הקיר? שכפטל אמריקאי הוא הרבה יותר מסתם צבע. הוא מין טיפול עשרת-אלפים לקירות. הנה כל מה שכדאי לדעת לפני שבוחרים צבע

עוד במדריך
שימוש בצבעי בסיס ותיקון סדקים: ההכנות הנדרשות להחלקת הקיר זמין, נוח לשימוש ואידיאלי לקירות פנימיים: יתרונותיו של השפכטל האמריקאי אפשרי ליישום רק על קירות ישרים ולא מתאים לחדרים לחים: החסרונות שכדאי להכיר תהליך החלקת הקיר: שלב אחר שלב סוג הקיר וכמות החומר הנדרש: מה משפיע על מחיר העבודה?

קירות הבית עוברים שינויים רבים לאורך הזמן: סדקים כתוצאה מתזוזות במבנה, חורים שנותרו מתיקונים או התקנות, שריטות וסימני לכלוך שלא יורדים.

אם אתם רוצים להרגיש מהפך של ממש בבית, אולי כדאי לשדרג אותו אחת ולתמיד עם צבע שהוא הרבה יותר מסתם צבע. שפכטל אמריקאי, הוא למעשה שיטת צביעה שמחליקה לגמרי את הקירות. הצבע, הוא רק חלק מהעניין, אך קודמת לו הכנה משמעותית יותר. התוצאה, מורגשת במיוחד, אך שכרה בצידה.

שימוש בצבעי בסיס ותיקון סדקים: ההכנות הנדרשות להחלקת הקיר

החלקת הקיר באמצעות שפכטל היא עבודה שדורשת תכנון והכנות מקדימות. תחילה, תצטרכו להוציא את כל המסמרים, הדיבלים ואת מסגרות שקעי החשמל. לאחר מכן, יהיה צורך לבצע תיקונים לחורים ולסדקים. שימו לב שאם מדובר בסדק מורגש במיוחד (כמו תפר התפשטות), תצטרכו להשקיע באיטום יסודי שלו עם חומר גמיש, אחרת כל ההשקעה תרד לטמיון כשהוא ייפער שוב כעבור זמן קצר.

לאחר מכן, ולפני שמיישמים את השפכטל ישירות על הקיר, חשוב למרוח גם צבעי בסיס (עדיפות לצבע על בסיס מים כדוגמת הבונדרול). הצבע, משמש כמקשר בין השפכטל לבין הצבע הסופי שאיתו תרצו לצבוע את הקיר. הוא מאפשר היאחזות טובה יותר, כלומר הוא לא יתנתק מהקיר כעבור כמה חודשים, אלא יהיה הרבה יותר עמיד לאורך זמן.

חשוב להפנים: החלקת הקיר לפני צביעת קירות הבית היא עבודה בסיסית והכרחית והיא זאת שתייצר לכם את התוצאה הסופית הטובה ביותר.

כל צבע או אפקט שתבחרו יראה איכותי ויוקרתי יותר לאחר החלקה טובה של הקיר. במקרים שלא תבצעו החלקה לקיר, תגרמו לאפקט ההפוך וכלל הפגמים של הקיר יבלטו החוצה.

זמין, נוח לשימוש ואידיאלי לקירות פנימיים: יתרונותיו של השפכטל האמריקאי

כאמור, החלקת הקיר היא פעולה נדרשת וחשובה המהווה את הבסיס לנראות החדשה של הקיר ולכן, חשוב שתכירו את כל היתרונות של השפכטל.

השפכטל מורכב מחומר שמוכן לשימוש. לא תצטרכו לערבב או להכין אותו מראש בעצמכם. בנוסף, הוא בעל רמת גימור גבוהה: הוא נעים למגע ויכול להשטיח גבשושיות וגלים הנמצאים על הקיר ולהפוך את הקיר לחלק במיוחד.

בשונה מחומרים אחרים, השפכטל האמריקאי מתאים לכל סוגי הקירות והמחיצות השונות שיש בבית: מחיצות וקירות גבס, קירות בטון וקירות בלוקים. הוא מאפשר חיסכון בזמן ומאמץ וקל מאוד ליישום.

יתרון נוסף שלו הוא העובדה שהוא מתייבש במהירות וכך, לא תצטרכו להמתין זמן רב בין יישום החומר ועד לצביעת הקיר, מה שיאפשר לכם לסיים את העבודה במהירות ובקלות.

אפשרי ליישום רק על קירות ישרים ולא מתאים לחדרים לחים: החסרונות שכדאי להכיר

השפכטל האמריקאי אומנם מתאים לכלל סוגי הקירות השונים וזאת בגלל רמת הגימור הגבוהה שלו, אך, הוא רגיש מאוד לרטיבות ולכן, לא תוכלו ליישם אותו על קירות לחים כמו המקלחת והשירותים או בקירות חיצוניים החשופים למזג האוויר הקר.

בנוסף, יישום השפכטל ניתן אך ורק על קירות ישרים היות והוא מבליט את הפגמים השונים שיש בקיר ולכן, עבור קירות עם סדקים גדולים השפכטל לא יעיל. אם תרצו ליישם אותו על קירות אלה, תצטרכו להשקיע בסגירה הרמטית של כל הסדקים.

כדי לשמור על השפכטל לאורך זמן, תצטרכו למרוח עליו גם שכבה של פריימר שתמנע ממנו להתפורר בסיום העבודה. במסגרת העבודה עם השפכטל, חשוב שתשמרו על סביבה יבשה היות והוא עלול להידבק לרצפה במגע עם מים.

תהליך החלקת הקיר: שלב אחר שלב

השלב הראשון בתהליך יישום השפכטל (אחרי ההכנות הראשוניות) הוא כיסוי מלא של כ-3 שכבות של חומר על גבי הקיר. מריחת השפכטל תעשה באמצעות מרית נוחה לאחיזה.

בשלב השני ואחרי ייבוש מלא של השפכטל, מגיב שלב הליטוש של הקיר. במסגרת הליטוש, מוסרים ממנו כלל הלכלוך והאבק שהצטברו עליו במהלך העבודה. הליטוש חשוב מאוד לתוצאה הסופית והוא מסייע להידבקות טובה של הצבע הסופי. לכן, ממש לא כדאי לוותר על שלב זה ולדלג עליו.

בשלב השלישי והקודם לצביעת הקיר, תצטרכו למרוח על הקיר צבע בסיס המשמש גם כצבע מקשר. תפקידו של החומר המקשר הוא לשמר את הגוון ולהעניק לקיר מראה חדיש לאורך זמן.

בשלב האחרון ולאחר ייבוש מלא של החומר המקשר (לרוב יידרשו שעתיים-שלוש לייבוש מלא שלו), תוכלו לצבוע את הקיר מחדש ולהעניק לו את המראה היוקרתי הרצוי.

סוג הקיר וכמות החומר הנדרש: מה משפיע על מחיר העבודה?

עבודת שפכטל בקיר היא עבודה שמחירה הסופי מושפע מכמה גורמים והיא משתנה בהתאם לסוג הקיר ולמצבו ההתחלתי.

ככל שתצטרכו לנקות ולהכין יותר את הקיר מראש, כך העבודה תתארך ותהפוך ליקרה יותר. מחיר נמוך יותר עבודה העבודה יינתן במקרים שבהם הקיר נמצא במצב סביר ולא דורש סתימה של חורים או סדקים רבים.  

במקרים שבהם יישום השפכטל נעשה כחלק מעבודות שיפוצים גדולה, המחיר שלו יירד ויותאם לגודל הפרויקט והעבודות הנלוות מסביבו. לרוב, המחיר מחושב לפי מ"ר. כלומר, ככל ששטח הקירות שתרצו להחליק יהיה גדול יותר, כך המחיר לכל מ"ר יהיה נמוך יותר.  

כדי לוודא שקבלן השיפוצים שבחרתם אכן מקצועי ואמין, בקשו ממנו מראש הצעת מחיר מסודרת ומפורטת והימנעו מבחירה בהצעות מחיר נמוכות מאוד, שעלולות להוביל אתכם לעבודה פחות מקצועית וקפדנית ולתוצאה לא איכותית.

דאגו שהצעת המחיר תכלול את כל שלבי ההכנה הנדרשים. אל תשכחו לפרט כמה שיותר וגם לכלול את שלב ההכנה (פריסת ניילונים וכיסוי ריהוט בצורה הרמטית), מי אחראי על ניקיון בסיום כל יום עבודה, כמה שכבות (מכונה 'ידיים' בעגה מקצועית) של צבע כלולות במחיר, מי מספק את הצבע עצמו ובצבע של איזו חברה מדובר, מהי האחריות הניתנת לקילופי צבע (נהוג לספק אחריות של כמה חודשים בתחום זה) והאם המחיר כולל מע"מ.

צובעים את הקירות בקרוב? לבעל מקצוע בפיקוח שלנו לחצו כאן

כמה תעלה צביעת הבית? למחירון בתחום הצבע לחצו כאן

מחירון צבעים

המחירים כוללים מע”מ

צביעת דירה: כל מה שצריך לדעת

צריכים לצבוע את הדירה ואין לכם מושג מאיפה להתחיל? אל תדאגו, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. איך מתנהלים מול הצבעי לפני העבודה ובמהלכה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

צביעה אומנותית: כל מה שצריך לדעת

רוצים לעשות צביעה אומנותית? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה זה בכלל צביעה אומנותית, איך מתנהלים מול הצבעי וכמה יעלה לכם צביעה אומנותית? כל התשובות לפניכם.

צביעת חדר אמבטיה: כל מה שחשוב לדעת

צריכים לצבוע את חדר האמבטיה שלכם? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים צבעי, איך מתנהלים מולו ומה המחיר של צביעת חדר אמבטיה? כל התשובות.

צביעת חדר מדרגות: כל מה שצריך לדעת

צריכים לצבוע את חדר המדרגות? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל צעד. איך מתנהלים מול הצבעי לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה צביעת חדר מדרגות? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow