לפני שצובעים - מתקנים: הכל על תיקונים שונים לפני צביעת בית

רגע לפני שאתם ממהרים להזמין צבעי לצביעה של הבית, הציצו רגע על הקירות ובדקו מה המצב שלהם. לפני צביעה של הבית, חשוב מאוד לבצע תיקונים שבזכותם הצבע יחזיק מעמד לאורך שנים. אז מה התיקונים שצריכים לבצע לפני צביעת הבית? יוצאים לדרך.

עוד במדריך
הקיר מתקלף? זה מה שצריך לעשות תיקון סדקים וחורים: פשוט וקל כשהעסק מסתבך: תיקון נזקי רטיבות בקיר איך מתנהלים מול הצבעי בזמן צביעת הדירה?

הכנה נכונה של הקירות לפני צביעה היא המפתח להשגת גימור חלק, אחיד ועמיד לאורך זמן. עבודה יסודית בשלב זה תמנע קילופים, סדקים וסימני מברשת לא רצויים.

במדריך זה נסקור את סוגי התיקונים הנפוצים שיש לבצע בקירות לפני צביעה, תוך מתן הוראות מפורטות וטיפים מקצועיים.

הקיר מתקלף? זה מה שצריך לעשות

קילופים בצבע עלולים להתרחש מסיבות שונות, כגון רטיבות, עובש או שימוש בצבע לא מתאים.

צבעי מקצועי יתקן קיר מתקלף ועקום לפני צביעה תוך שימוש בשילוב של טכניקות שונות, בהתאם לחומרת הבעיה. בשלב הראשון, הצבעי יסיר את הצבע המתקלף באמצעות כלי ייעודי, כגון מגרד או מקלף צבע, כדי להסיר את כל הצבע המתקלף מהקיר.

בשלב השני, יגש הצבעי ליישור הקיר. את שיטת יישור הקיר המתאימה ביותר הוא יבחר בהתאם לרמת התיקון שהקיר דורש. שיטות אפשריות לעבודה יהיו בעזרת טיח, שפכטל או גבס.

בשלב השלישי, יבצע הצבעי תיקון סדקים וחורים. עליו לתקן כל סדק או חור בקיר באמצעות חומרי מילוי מתאימים. חשוב להשתמש בחומרים איכותיים ועמידים כדי למנוע הופעה חוזרת של סדקים וחורים.

תיקון סדקים וחורים: פשוט וקל

סדקים וחורים בקירות פוגעים במראה האסתטי ומאפשרים חדירת לחות. יש למלא אותם בעזרת שפכטל מתאים, תוך הקפדה על יישור מושלם עם פני הקיר. לאחר הייבוש, יש לשייף את האזור עד לקבלת משטח חלק.

צבעי מקצועי יתקן חורים בקיר לפני צביעה תוך שימוש בשיטות וטכניקות שונות, בהתאם לגודל ועומק החור. להלן כמה מהשלבים העיקריים:

ניקוי הקיר: הצבעי יסיר תחילה כל לכלוך, אבק או פסולת מהאזור סביב החור. הוא ישתמש במברשת או מטלית לחה כדי לנקות את האזור.

הרחבת החורים: במקרים מסוימים, ייתכן שהצבעי יצטרך להרחיב מעט את החור כדי לאפשר אחיזה טובה יותר של חומר המילוי. הוא יעשה זאת באמצעות סכין יפנית או כלי אחר מתאים.

מילוי החורים: הצבעי יבחר חומר מילוי מתאים, בהתאם לגודל ועומק החור. חומרים נפוצים כוללים פוליפילה, קלסימו ואבקת גבס. הצבעי יערבב את חומר המילוי לפי ההוראות שעל גבי האריזה וידאג למלא את החור באופן מלא.

ייבוש הקיר: הצבעי ייתן לחומר המילוי להתייבש לחלוטין. זמן הייבוש עשוי להשתנות בהתאם לחומר ולטמפרטורה.

שיוף הקיר: לאחר הייבוש, הצבעי ישייף את פני השטח של חומר המילוי עד להשגת מרקם חלק ואחיד. הוא ישתמש בנייר שיוף גס תחילה ואז יעבור לנייר שיוף עדין יותר.

המלצה של המקצוענים,  צלמו לצבעי שלכם את הקיר, על מנת שיוכל לדעת מראש מה מורכבות התיקון. גם במקרה הזה אנחנו מדברים על תיקון סטנדרטי של חורים וסדקים, לא מדובר על תיקונים של חורים עמוקים בקיר.

כשהעסק מסתבך: תיקון נזקי רטיבות בקיר

נזקי מים עלולים לגרום לכתמים, עובש ואף התפוררות של הקיר. במקרים קלים, ניתן לטפל בכתמים בעזרת חומר ייעודי להסרת עובש. אז נפתח בשורה התחתונה - אין טעם להזמין צבעי אם יש לכם רטיבות בקיר, כי במצב כזה הצבע פשוט לא יתפוס ויתקלף. אז מה עושים? עובדים לפי השלבים הבאים.

הצעד הראשון, הוא איתור מקור נזילת המים. ייתכן שהמקור נמצא בצינור דולף, איטום לקוי בגג, חלון או מרזב. חשוב לתקן את מקור הנזילה לפני תחילת הטיפול בקיר עצמו.ייתכן מאוד שתצטרכו להזמין מאתר נזילות מקצועי שיגיע אליכם עם מכשור מתקדם לאיתור נזילות, כמו למשל מצלמה תרמית, על מנת לבדוק מה מקור הנזילה.

אם מדובר בתקלת אינסטלציה, כמו למשל נזילה מצנרת האינסטלציה שבתוך הקיר, אתם צריכים להזמין אינסטלטור מקצועי שיתקן את הנזילה.

לאחר איתור מקור הנזילה ותיקונו, יש לייבש את הקיר באופן יסודי. ניתן להשתמש במאווררים, מייבשי אוויר או תנורים ייעודיים. חשוב לוודא שהקיר יבש לחלוטין לפני תחילת העבודה. לאחר ייבוש הקיר, יש לנקות את כתמי המים. ניתן להשתמש בחומרים ייעודיים להסרת כתמי מים ועובש. חשוב לפעול על פי הוראות היצרן.

במקרים של עובש, יש לטפל בו בעזרת חומר חיטוי ייעודי. חשוב להקפיד על אוורור טוב של החדר במהלך הטיפול. ובמקרים של נזקים חמורים, ייתכן שתצטרכו לתקן את הקיר עצמו. ניתן להשתמש בחומרים מיוחדים למילוי סדקים וחורים, או להחליף את חלק הקיר הפגום. ולבסוף, יגיע שלב צביעת הקיר. 

איך מתנהלים מול הצבעי בזמן צביעת הדירה?

הזמינו את הצבעי לביקור מקדים: מומלץ להזמין את הצבעי לביקור מקדים בדירה, אשר יאפשר לו להעריך את מורכבות העבודה (דירה ריקה/מאוכלסת), גודל החדרים ומצב הקירות (תיקונים סטנדרטיים או טיפול מיוחד נגד עובש).

חלופות לביקור מקדים: עבור דירות סטודיו קטנות, ניתן לשלוח לצבעי תמונות ברורות של הדירה לקבלת הצעת מחיר.

הצעת מחיר: דרישת הצעת מחיר מפורטת: לאחר הביקור, יש לדרוש מהצבעי הצעת מחיר מפורטת (כולל מע"מ) הכוללת את המרכיבים הבאים: חומרי הגלם (צבע, מברשות ורולרים), פירוט החדרים בהם תתבצע העבודה (שימו לב: חדר האמבטיה מתומחר בנפרד) וסוג העבודה (צביעת תקרה), פירוט התיקונים ו/או טיפול נגד עובש, ניילונים ונייר דבק לכיסוי הרהיטים והציוד, משך העבודה (כדי שתדעו מתי לקחת חופש) ומספר עובדים, ניקיון בסיסי בסיום העבודה ואחריות על העבודה.

השוואת הצעות מחיר: מומלץ לקבל מספר הצעות מחיר ולהשוות ביניהן לפי המרכיבים שהוזכרו. בחירת הצבעי צריכה להתבסס על מקצועיות ולא רק על המחיר הזול ביותר.

תזכורת לפני העבודה: מניעת איחורים וביטולים: שלחו לצבעי תזכורת יום או יומיים לפני המועד שנקבע, ודאו הגעתו. במקרה של אי-אישור הגעה, תוכלו לפנות לבעל מקצוע אחר או לדחות את העבודה.

בדיקת תנאי האחריות: רוב הצבעים מציעים אחריות של שנה עד שלוש שנים על עבודתם. ודאו שההצעה כוללת אחריות זו, ושהיא מכסה תיקונים הקשורים לצבע, ליקויים כמו קילופים או סדקים. חשוב לציין, האחריות אינה מכסה נזקים שנגרמו כתוצאה מרטיבות או עובש.

דחיית העבודה במקרה רטיבות: לפני ביצוע צביעה, ודאו שאין בעיית רטיבות בדירה. טיפול נגד עובש לא יספיק אם קיימת נזילה פעילה. יש לדחות את העבודה עד לפתרון הבעיה באמצעות איטום מקצועי.

מחירון צבעים

המחירים כוללים מע”מ

צביעת דירה: כל מה שצריך לדעת

צריכים לצבוע את הדירה ואין לכם מושג מאיפה להתחיל? אל תדאגו, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. איך מתנהלים מול הצבעי לפני העבודה ובמהלכה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

צביעה אומנותית: כל מה שצריך לדעת

רוצים לעשות צביעה אומנותית? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה זה בכלל צביעה אומנותית, איך מתנהלים מול הצבעי וכמה יעלה לכם צביעה אומנותית? כל התשובות לפניכם.

צביעת חדר אמבטיה: כל מה שחשוב לדעת

צריכים לצבוע את חדר האמבטיה שלכם? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים צבעי, איך מתנהלים מולו ומה המחיר של צביעת חדר אמבטיה? כל התשובות.

צביעת חדר מדרגות: כל מה שצריך לדעת

צריכים לצבוע את חדר המדרגות? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל צעד. איך מתנהלים מול הצבעי לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה צביעת חדר מדרגות? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow