המזגן של השכן מרעיש, כיצד לפעול?

השכן שלי התקין מזגן ליד החלון של חדר השינה לפני כשנה. עד עכשיו הרעש היה נסבל, אך לאחרונה ובייחוד בעונת הקיץ בשעות הלילה הרעש ממש חזק. מה ניתן לעשות? האם ועד-הבית יכול לכפות עליו להזיז את המזגן?

תומר 16.06.2021

תשובה

ראשית, סביר מאוד להניח שכעבור שנה חלק מהרכיבים של המזגן התבלו, שיש תזוזה של אחד הרכיבים או שפשוט מאוד הפילטרים של המזגן סתומים ולכן יתר הרכיבים מתאמצים וגורמים למזגן להרעיש. פעמים רבות, תיקון קטן וזול יכול לפתור את הבעיה.

לעתים, הרעידות והרעשים הם אכן בלתי נסבלים, והתיקון שלהם יקר יחסית. לפי תקנות המטרדים, יש עוצמה ברורה שמעבר אליה, מדובר במטרד. אם הדבר מפריע לך במיוחד, תוכל להזמין מודד מקצועי שיבדוק האם מדובר במטרד, אך לפני זה שווה לפנות אל השכן ולהסביר לו את הבעיה.

אם זה לא עוזר, ניתן לבקש מוועד-הבית לשלוח אליו פניית התראה בכתב, שתחייב אותו לתקן את המזגן או להחליף אותו בדגם שקט יותר. אם גם זה לא עוזר, בהחלט יש אפשרות לפנות אל המפקח על המקרקעין.

סכסוכי שכנים רבים עוסקים בסוגיה הזו, אך לפני שמגיעים לערכאות המשפטיות חשוב לתעד את הפניה אליו בכתב, ולתת לו הזדמנות לפעול לתיקון המטרד.

like עזר (2) dislike לא עזר (0)
מומחי המקצוענים 16.06.2021

שאלות נוספות בנושא תיקון והתקנת מזגן

האם יש אחריות על התקנת מזגן?

לפני מספר ימים רכשתי מזגן חדש. האם יש אחריות על התקנת מזגן וכם כן, מה היא כוללת?

רון 04.12.2017

לתשובה המלאה

arrow
איך מתכננים מערכת מיזוג בבניית בית?

אני נמצא בתהליך בניה של בית פרטי והקבלן ביקש ממני לשלוח לו כמה שיותר מהר פירוק של המזגנים שבחרתי להתקין. תוכלו להסביר מה הוא רוצנה ממני בעצם?

רפאל 17.04.2021

לתשובה המלאה

arrow
איזה מזגן מתאים להתקנה בממ"ד?

בנינו חדר ממ"ד בבית ואנחנו רוצים להתקין בו מזגן. איזה מזגן מתאים לממ"ד?

אייל 10.04.2021

לתשובה המלאה

arrow
האם טכנאי מזגנים צריך הסמכה מיוחדת?

בקרוב אנו עומדים לעבור לבית חדש ומעוניינים להזמין טכנאי שיתקין לנו את המזגנים החדשים. האם טכנאי מזגנים צריך להחזיק ברישיון או הסמכה כל שהיא?

איתי 21.08.2019

לתשובה המלאה

arrow
האם בטיחותי להתקין מזגן ליד בלוני גז?

אני מעוניין להתקין מזגן מיני מרכזי ולהבנתי היחידה החיצונית תצטרך לשבת בחוץ ליד בלוני הגז. האם זה בטיחותי?

פנינה 29.02.2020

לתשובה המלאה

arrow
100%

הגעה בזמן

99%

מקצועיות

94%

מחיר הוגן

אוויר לעולם

יצחק חי אלייב

98%

הגעה בזמן

97%

מקצועיות

96%

מחיר הוגן

99%

הגעה בזמן

98%

מקצועיות

96%

מחיר הוגן

מדריכים בנושא תיקון והתקנת מזגן

מדריך: סוגי מזגנים ושימושיהם

מה מתאים לכם - מזגן חלון או מפוצל, מזגן עילי או רצפתי? עושים סדר

בחירת מזגן: אלו המונחים שיעזרו לכם להתאים אותו לחדר

מה ההבדל בין מדחס רגיל למדחס אינוורטר? מה זה BTO? איך יודעים אם המזגן יעיל אנרגטית? כדי להקל עליכם את הבחירה, אין דרך אלא להכיר כמה מהמושגים החשובים בעולם המיזוג. כדי שלא יבלבלו ויסבכו אתכם, הנה מדריך ברור שיעשה לכם סדר

כמה עולה התקנת מזגן? אלו התוספות שישפיעו על המחיר

מחיר התקנת מזגן עילי מושפע לא רק מגודל המזגן, אלא ממספר גורמים נוספים. כדי שלא תמצאו את עצמכם מופתעים מתוספות מחיר, הנה כל מה שתדעו לפני שאתם מזמינים מתקין

כמה כוח סוס מזגן צריך? כך תבחרו נכון

תוהים איך מחשבים כמה כוח מזגן נדרש לסלון או לחדר השינה? גודל החדר הוא אכן שיקול משמעותי, אך כלל לא היחיד. איך יודעים כמה כוח סוס צריך וכיצד מחשבים את תפוקת המזגן בצורה מדויקת? מה עוד צריך להילקח בחשבון? רגע לפני שאתם רוכשים מזגן ומזמינים מתקין, הנה כל הפרמטרים שאמורים להשפיע על בחירת המזגן

אפליקציית המקצוענים
arrow-icon