המזגן של השכן מרעיש, כיצד לפעול?

השכן שלי התקין מזגן ליד החלון של חדר השינה לפני כשנה. עד עכשיו הרעש היה נסבל, אך לאחרונה ובייחוד בעונת הקיץ בשעות הלילה הרעש ממש חזק. מה ניתן לעשות? האם ועד-הבית יכול לכפות עליו להזיז את המזגן?

תומר 16.06.2021

תשובה

ראשית, סביר מאוד להניח שכעבור שנה חלק מהרכיבים של המזגן התבלו, שיש תזוזה של אחד הרכיבים או שפשוט מאוד הפילטרים של המזגן סתומים ולכן יתר הרכיבים מתאמצים וגורמים למזגן להרעיש. פעמים רבות, תיקון קטן וזול יכול לפתור את הבעיה.

לעתים, הרעידות והרעשים הם אכן בלתי נסבלים, והתיקון שלהם יקר יחסית. לפי תקנות המטרדים, יש עוצמה ברורה שמעבר אליה, מדובר במטרד. אם הדבר מפריע לך במיוחד, תוכל להזמין מודד מקצועי שיבדוק האם מדובר במטרד, אך לפני זה שווה לפנות אל השכן ולהסביר לו את הבעיה.

אם זה לא עוזר, ניתן לבקש מוועד-הבית לשלוח אליו פניית התראה בכתב, שתחייב אותו לתקן את המזגן או להחליף אותו בדגם שקט יותר. אם גם זה לא עוזר, בהחלט יש אפשרות לפנות אל המפקח על המקרקעין.

סכסוכי שכנים רבים עוסקים בסוגיה הזו, אך לפני שמגיעים לערכאות המשפטיות חשוב לתעד את הפניה אליו בכתב, ולתת לו הזדמנות לפעול לתיקון המטרד.

like עזר (3) dislike לא עזר (0)
מומחי המקצוענים 16.06.2021

שאלות נוספות בנושא תיקון והתקנת מזגן

האם יש אחריות על התקנת מזגן?

לפני מספר ימים רכשתי מזגן חדש. האם יש אחריות על התקנת מזגן וכם כן, מה היא כוללת?

רון 04.12.2017

לתשובה המלאה

arrow
האם טכנאי מזגנים צריך הסמכה מיוחדת?

בקרוב אנו עומדים לעבור לבית חדש ומעוניינים להזמין טכנאי שיתקין לנו את המזגנים החדשים. האם טכנאי מזגנים צריך להחזיק ברישיון או הסמכה כל שהיא?

איתי 21.08.2019

לתשובה המלאה

arrow
איך מתכננים מערכת מיזוג בבניית בית?

אני נמצא בתהליך בניה של בית פרטי והקבלן ביקש ממני לשלוח לו כמה שיותר מהר פירוק של המזגנים שבחרתי להתקין. תוכלו להסביר מה הוא רוצנה ממני בעצם?

רפאל 17.04.2021

לתשובה המלאה

arrow
איזה מזגן מתאים להתקנה בממ"ד?

בנינו חדר ממ"ד בבית ואנחנו רוצים להתקין בו מזגן. איזה מזגן מתאים לממ"ד?

אייל 10.04.2021

לתשובה המלאה

arrow
האם בטיחותי להתקין מזגן ליד בלוני גז?

אני מעוניין להתקין מזגן מיני מרכזי ולהבנתי היחידה החיצונית תצטרך לשבת בחוץ ליד בלוני הגז. האם זה בטיחותי?

פנינה 29.02.2020

לתשובה המלאה

arrow
4.91
69
חוות דעת
100%

הגעה בזמן

98%

מקצועיות

95%

מחיר הוגן

4.83
72
חוות דעת
100%

הגעה בזמן

98%

מקצועיות

96%

מחיר הוגן

משה פלד

4.67
220
חוות דעת
100%

הגעה בזמן

97%

מקצועיות

91%

מחיר הוגן

מדריכים בנושא תיקון והתקנת מזגן

איך מתקינים נכון צינור ניקוז למזגן? לפניכם המדריך

צינור הניקוז של המזגן הוא בהחלט לא דבר זניח. אם לא תוודאו שהותקן בצורה נכונה, תסבלו מנזילות מים מהיחידה הפנימית שלו, תגרמו נזק לשכנים ולרכוש המשותף ותהרסו את המזגן שלכם מהר. יש הבדל בין ניקוז מי המזגנים בבניין לבין ניקוז בבית פרטי. כל מה שצריך לדעת, רגע לפני שמתקינים מזגן.

איך להיפטר מריח של ביוב מהמזגן? לפניכם המדריך

ריח ביוב מהמזגן הוא רק אחד ממפגעי הריח של מזגנים, אך בשונה מריח של עובש או ריח שרוף, הוא המסוכן מבניהם גם מבחינה תברואתית. הסיבה העיקרית היא חיבור רשלני של ניקוז המזגנים אל מערכת הביוב. אך גם סיבות נוספות כמו פגרים של מכרסמים או כיוון המזגן לטמפרטורה גבוהה יחסית, יכולים לגרום לצחנה. מה בדיוק גורם לבעיה וכיצד תיפטרו ממנה? לפניכם המדריך

תקלות במזגן שאפשר לפתור לבד

המזגן הפסיק לחמם? או אולי דווקא מחמם טוב אבל לא מקרר? לפני שממהרים להזמין טכנאי או לקנות חדש, יש כמה דברים שאפשר לעשות לבד

10 טיפים לשימוש נכון במזגן כדי למנוע תקלות

איך אפשר לשמור על תקינות המזגן לאורך זמן, ללא תקלות? עשרה טיפים שימושיים שיכולים לעזור לכם להתחיל על המזגן שלך כבר עכשיו.

אפליקציית המקצוענים
arrow-icon