דירוג אנרגטי למזגן: כל מה שחשוב לדעת

עולם מיזוג האוויר עובר תהליך ירוק של ייעול אנרגטי שמשנה את הטכנולוגיה, מסייע לשמירה על הסביבה, ואפילו חוסך לכם כסף. במדריך הבא נסביר את כל מה שצריך לדעת על דירוג אנרגטי למזגן

עוד במדריך
מה זה דירוג אנרגטי למזגן? מה החשיבות של דירוג אנרגטי גבוה? כך תרכשו מזגן חדש ותחסכו כסף טיפים נוספים לחיסכון בחשמל

דירוג אנרגטי הופך עם השנים לגורם משמעותי בכל הנוגע לבחירת מזגן חדש לבית.

במדריך הבא נסביר מה זה דירוג אנרגטי, איך הוא תורם לפעילות המזגן, איך הוא חוסך לכם כסף, ואילו דרכים נוספות קיימות לחסוך כסף בשימוש במזגן?

מה זה דירוג אנרגטי למזגן?

דירוג אנרגטי הוא בעצם יעילות צריכת החשמל של המזגן. היעילות הזו קשורה לטכנולוגיה של אותו מזגן, והיא מתחלקת בסולם עולה כש-G זה הדירוג האנרגטי הנמוך ביותר, ו-A זה הדירוג הגבוה ביותר.

את יעילות צריכת החשמל ניתן להגדיר, אמנם בפשטנות, כשצריכת חשמל נמוכה יחסית לפעולת מזגן נתונה.

את רמת הדירוג האנרגטי תוכלו למצוא על גבי המזגן עצמו, שכן הוא מצורף באמצעות תווית שמציינת את הדירוג, את תפוקת המזגן, את מקדם היעילות שלו ואת שם היצרן.

מה החשיבות של דירוג אנרגטי גבוה?

חיסכון בכסף – כאמור, ככל שהדירוג האנרגטי גבוה יותר כך צריכת החשמל שלו נמוכה יותר. לא מדובר בעניין של מה בכך, שכן עם השנים הסכומים אותם תחסכו כתוצאה מפעולת המזגן יהיה לא מבוטל.

שמירה על הסביבה – מכשירי חשמל בכלל, ומזגנים בפרט, פולטים פחמן דו חמצני בעת פעולתם. דירוג אנרגטי גבוה מביא לכך שפחות פחמן דו חמצני נפלט כתוצאה מפעולת המזגן, כך שפחות גזי חממה נפלטים אל האטמוספירה.

מאז שנת 2005, המזגנים בארץ עברו משימוש בגז מסוג R22 המזהם, לגז מסוג R410 הידידותי לסביבה, כך שגם אם תצטרכו מילוי גז למזגן בעתיד כתוצאה מדליפה, מחיר הגז יהיה זול יותר - והגז שדלף לא יהיה מזהם כבעבר.

כך תרכשו מזגן חדש ותחסכו כסף

נכון להיום, המזגנים עם הטכנולוגיה בעלת הדירוג האנרגטי הגבוה ביותר אלו מזגני אינוורטר. מדובר במזגנים בטכנולוגיה שמתאימה את פעולת המזגן לתנאים הסביבתיים, ולא עובדת על אוטומט.

בצורה הזו, תפוקת המזגן משתנה, צריכת החשמל יורדת כשאין צורך בכמות אנרגיה גדולה, והחיסכון שלכם בכסף ובאנרגיה עולה.

טיפים נוספים לחיסכון בחשמל

מעבר לבחירת מזגן בעל דירוג אנרגטי גבוה, יש עוד כמה דברים שתוכלו לעשות כדי לחסוך חשמל וגם לחסוך כסף, כשאתם משתמשים במזגן שלכם.

1. וודאו שהחלונות סגורים בחדרים בהם פועל מיזוג האוויר.

2. כוונו את טמפרטורת המזגן ל- 24 מעלות. כל מעלה פחות תחסוך לכם כחמישה אחוזים מצריכת החשמל.

3. נקו את הפילטרים של המזגן, כך תמנעו מהפילטרים מלהיסתם, מהמזגן להתאמץ יתר על המידה וכך תחסכו בצריכת החשמל.

התקנת מזגן עילי: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין מזגן עילי? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים בתהליך ההתקנה. איך מתנהלים מול טכנאי המזגנים לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה התקנת מזגן עילי? כל התשובות בפנים.

התקנת מזגן מיני-מרכזי: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין מזגן מיני-מרכזי? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד בכל תהליכי ההתקנה. איך מתנהלים מול טכנאי המזגנים לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה התקנת מזגן מיני-מרכזי? כל התשובות בפנים.

העברת מזגן עילי: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים להעביר מזגן עילי? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים בתהליך ההעברה. איך מתנהלים מול טכנאי המזגנים לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה להעביר מזגן עילי? כל התשובות.

נזילת מים מהמזגן: כך תפעלו

יש המון גורמים לנזילת מים מהמזגן, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מזגנים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות במקום אחד.

לכל התקלות ועבודות

arrow