מבחן המזגנים הגדול לשנת 2024: איזה מזגן הכי אמין בקרב טכנאי המיזוג?

80 טכנאי מיזוג של אתר "המקצוענים" השתתפו בסקר השנתי שבודק מהו מותג המזגנים שנחשב לאמין ביותר.

עוד במדריך
הסקר השנתי שכולל דירוג של המותגים הנפוצים ביותר בשוק כיצד התבצעה הבדיקה בקרב טכנאי המיזוג שלנו? במקום הראשון: 70 אחוז מבין הטכנאים בחרו את תדיראן במקום השני: 22 אחוז מבין הטכנאים בחרו את אלקטרה האותיות הקטנות: אחריות יצרן ואחריות התקנה

80 טכנאי מיזוג של אתר "המקצוענים" השתתפו בסקר השנתי שבודק מהו מותג המזגנים שנחשב לאמין ביותר. מי קיבל את הדירוג הכי גבוה ומה חשוב לבדוק לפני שרוכשים מזגן חדש? לפניכם התוצאות ועצות לרכישה חכמה של מזגן שיעמוד בעומס החום שרק גובר מדי שנה.

חברת תדיראן נבחרה כמותג המזגנים האמין ביותר, בפער משמעותי על פני שאר המותגים. כך עולה מסקר המיזוג השנתי שביצענו. 70 אחוז מטכנאי המיזוג שלנו בחרו את תדיראן במקום הראשון, מבין המותגים הנפוצים ביותר בשוק המזגנים הישראלי.

הסקר השנתי שכולל דירוג של המותגים הנפוצים ביותר בשוק

בחירת מזגן חדש יכולה להיות משימה מאתגרת. עם מגוון עצום של סוגי מזגנים, דגמים וטכנולוגיות, קל ללכת לאיבוד בין האפשרויות.

במדינת הישראל החמה, שבה עומס החום רק גובר מדי שנה, אמינות של מזגן חשובה במיוחד. היא משפיעה לא רק על מחיר ההתקנה ועל אורך החיים שלו, אלא גם על השאלה האם התיקונים קלים או מורכבים, האם חלקי החילוף זמינים ומחירם סביר ומהן עלויות התיקון של התקלות הנפוצות.

לכן, בכדי להקל עליכם את הבחירה, ערכנו כמדי שנה את סקר המזגנים הגדול שלנו. הבדיקה מתבצעת לרוב בעונה זו, לפני שהטמפרטורות עולות, ויחד איתם גם מחירי המזגנים ועלויות ההתקנה והתיקונים.

כיצד התבצעה הבדיקה בקרב טכנאי המיזוג שלנו?

כאמור, הסקר נערך בקרב 80 טכנאי מיזוג-אוויר שנמצאים בפיקוח שלנו. ביקשנו מהם לחשוף מהו מותג המזגנים האמין ביותר מבחינתם.

לא בדקנו במסגרת הבדיקה מהו הדגם הזול ביותר, המשתלם ביותר או המתקדם ביותר, אלא אך ורק מהו המותג האמין ביותר מבחינת איכות הרכיבים לאורך הזמן, מספר התקלות, זמינות החלקים ועלות התיקונים.

לטכנאי המיזוג ניתנו 4 אפשרויות סגורות, שכן בדקנו רק את ארבעת המותגים הנפוצים ביותר בשוק המזגנים הביתיים בישראל. לא כללנו במסגרת הבדיקה מותגי יוקרה או מותגים של מזגנים תעשייתיים.

כמו כן, חשוב להדגיש שטכנאי המיזוג לרוב מגיעים לתקן בעיקר מזגנים בני מספר שנים. לכן, מטבע הדברים, דגמים חדשים במיוחד, לא קיבלו ייצוג בסקר זה.

במקום הראשון: 70 אחוז מבין הטכנאים בחרו את תדיראן

70 אחוז מבין כל טכנאי המיזוג שלקחו חלק בסקר, בחרו במזגנים של תדיראן כאמינים ביותר בשוק. הנימוקים שחזרו ועלו היו חוזק המנוע של הדגמים, הרכיבים האיכותיים, יכולת העבודה השקטה שלו לאורך זמן, יכול זריקת האוויר החזקה לאורך זמן, יכולת החימום והקירור בחללים גדולים, זמינות חלקי החילוף והשירות של החברה שנחשב למהיר ויעיל.

במקום השני: 22 אחוז מבין הטכנאים בחרו את אלקטרה

כ-22 מטכנאי המיזוג שלקחו חלק בסקר, בחרו במזגנים של אלקטרה, מבחינת רמת האמינות שלהם. הנימוקים שחזרו ועלו היו שמדובר במזגנים איכותיים ויעילים, מדובר בדגמים חסכוניים מאוד שמחזיקים מעמד שנים ארוכות.

ומי לא עמד בעומס החום הישראלי? ובכן, מבין ארבעת המותגים הנפוצים ביותר בישראל, רק 6 אחוז מבין טכנאי המיזוג שלנו ציינו את המותג "פמילי" כמותג מזגנים אמין, ו-2 אחוז בלבד מבין טכנאי המיזוג שלנו ציינו את המותג "טורנדו" כמותג האמין ביותר בשוק המזגנים.

האותיות הקטנות: אחריות יצרן ואחריות התקנה

בדומה למכשירי חשמל אחרים, גם למזגנים שני סוגים של אחריות: אחריות יצרן (של החברה) ואחריות התקנה (מצד המתקין).

בעוד שאחריות היצרן שתקבלו תהיה לתקופה של כ-5 שנים, האחריות על ההתקנה תהיה לתקופה של כ-3 שנים.

חשוב לקחת בחשבון שהאחריות על התקנת המזגן תכסה בעיקר את נזקי ההתקנה (במקרים שמדובר על התקנה לקויה או לא איכותית). בנוסף, האחריות תכסה גם דליפת גז, נזילות מים ובעיות צנרת.

בכל הנוגע לאחריות היצרן, היא משתנה מחברה לחברה ויכולה לנוע בין 5 עד 7 שנים כשהיא מכסה פגמים בחלקי המזגן השונים.

מתכננים לרכוש מזגן חדש? אל תפספסו את המדריך שיעזר לכם לבחור בחוכמה. המדריך, שיסייע לכם לבחור את עוצמת המזגן, כלומר כמה כוח סוס דרוש לכם, דבר שישפיע לא רק על חשבון החשמל שלכם, אלא גם ימנע תקלות מיותרות הנובעות משחיקה מוגברת שלו.

התקנת מזגן עילי: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין מזגן עילי? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים בתהליך ההתקנה. איך מתנהלים מול טכנאי המזגנים לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה התקנת מזגן עילי? כל התשובות בפנים.

התקנת מזגן מיני-מרכזי: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין מזגן מיני-מרכזי? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד בכל תהליכי ההתקנה. איך מתנהלים מול טכנאי המזגנים לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה התקנת מזגן מיני-מרכזי? כל התשובות בפנים.

העברת מזגן עילי: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים להעביר מזגן עילי? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים בתהליך ההעברה. איך מתנהלים מול טכנאי המזגנים לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה להעביר מזגן עילי? כל התשובות.

נזילת מים מהמזגן: כך תפעלו

יש המון גורמים לנזילת מים מהמזגן, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מזגנים ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות במקום אחד.

לכל התקלות ועבודות

arrow