אינטרקום סלולארי: כל מה שצריך לדעת

הטכנולוגיה נהוגה בישראל כבר שנים רבות ומצויה בעיקר בשערים של חניות בניינים, האם היא מתאימה לדלתות ביתנו? כל מה שרציתם לדעת על אינטרקום סלולארי, רגע לפני שמתקינים.

עוד במדריך
מה זה בעצם פתיחה סלולארית? האם פתיחה סלולארית מספיק מאובטחת? ומה באשר לאינטרקום סלולארי? אינטרקום אלחוטי לבית משותף אינטרקום לבניין משותף על תשתית קיימת

שערים ומחסומים הם מוצרים הקיימים בנוף הישראלי כבר שנים רבות, פתיחתם וסגירתם הייתה נעשית באמצעות שלט עד למעבר לפתיחה סלולארית לפני כ – 9 שנים. 

עליית קרנם של "הסמארטפונים" והשימוש המאסיבי במכשירים הסלולאריים הללו הביא לסנכרון בין מגוון תחומי החיים שלנו למכשיר הטלפון. אז מה חשוב לדעת על אינטרקום סלולארי בבית פרטי, בבניין משותף, והאם חייבים להקים תשתית חדשה? 

מה זה בעצם פתיחה סלולארית?

פתיחה סלולארית הוא מושג הנשען על פעילות מנגנון הנקרא caller ID שבאמצעותו ניתן להזין מספרי טלפון אל המערכת המחוברת אל כרטיס - סים.

זה מאפשר שיחה ללא עלות אל מספר קבוע מראש והמערכת מזהה את המספר המתקשר ופותחת את השער.

למערכת יש זיכרון גדול לשמור מספר רב של משתמשים אך גם לסווג אותם לפי מספר הרשאות.

אם לדוגמה יש אורח בשער מושב הניתן לו אישור רק למעבר רגלי, המערכת תדע לפתוח את השער או המחסום רק עד חצי הגובה כדי שיתאים להולך רגל.  

האם פתיחה סלולארית מספיק מאובטחת?

נשאלת השאלה האם שיטה זו מאובטחת דיה כדי לספק לנו את ההגנה המצופה גם למכשיר האינטרקום?

מעבר לפן הטכנולוגי חשוב לזכור שככל שיותר אנשים יודעים את מספר הטלפון לפתיחת הדלת, כך יותר קשה לשמור עליו בסוד או כקוד כניסה.

בעקבות פרצות אבטחה שהתגלו בעבר, יצרו חברות ישראליות פטנטים למניעת פריצות שכאלו בעיקר כדי לאבטח שערים של יישובים באזורי סיכון וכיום מרביתן אכן נחסמו, אך עדיין ישנה את הבעיה האנושית שבשמירה על דבר חסר ערך כביכול כמו מספר טלפון. 

ומה באשר לאינטרקום סלולארי?

הטכנולוגיה ושיטות ההתקנה של מכשירי אינטרקום, בבניינים האינטרקום יכול לספק מעבר קו מן הדירות הרבות לפאנל בקומת הכניסה, המטרה היא לדבר ולראות את אלו העומדים בה.

ב"אינטרקום סלולארי" מותקן גם מתאם רשת המחבר את כתובת ה IP  של "הסמארטפון" אל פאנל הכניסה והשימוש נעשה באמצעות אפליקציה מגשרת. 

מרבית מכשירי האינטרקום יכולים להזין 8 כתובות בלבד והוא מתאים יותר לבתים פרטיים בהם ניתן להזין את מספרי הטלפון של כל בני המשפחה המתגוררים בבית. 

אינטרקום אלחוטי לבית משותף

החיים בבניין משותף מצריכים אבטחה לא פחות מחיים בבית פרטי, ואינטרקום סלולארי הוא אחד הדרכים להשיג את האבטחה הזו.

מיקום המערכת

יש הרבה מערכות טובות מאוד, אבל מערכת אינטרקום חייבת להיות ממוקמת בצורה נכונה, כך שלא יהיה צורך בהתקנת תוספות וכך שהיא תעמוד בכל הדרישות הפונקציונאליות אותן היא אמורה למלא.

תקציב ודרישות נוספות

  • האם אתם רוצים מצלמות יחד עם האינטרקום?
  • על אילו פתחים אתם מעוניינים לפקח?
  • האם תרצו כניסת אינטרקום מהחניה?
  • האם אתם צריכים אינטרקום גם בכניסה לאזור המחסנים?
  • האם מדובר בבניין בו יש ממ”דים פרטיים או מקלט?

מה חשוב לסגור בהסכם השירות?

בדקו האם נכללת בהזמנתכם התייחסות לשירות תיקון אינטרקום לבניין משותף. אם לא, דרשו להוסיף או להתייחס לנושא הזה. שימו לב שכל העלויות אמורות להיכלל בפירוט בהצעת המחיר.

אינטרקום לבניין משותף על תשתית קיימת

התקנת אינטרקום על תשתית קיימת היא אחת העבודות הנפוצות בתחום הזה. יכול להיות שבבניין שלכם היה פעם אינטרקום, ושהתשתית עדיין קיימת, גם אם אתם לא יודעים את זה.

התשתית הקיימת יכולה להתאים להתקנת האינטרקום החדש, גם אם תרצו להתקין אינטרקום דיגיטלי על תשתית לאינטרקום אנלוגי. הסיבה העיקרית להתקנת תשתית חדשה היא מצב התשתית הקיימת.

אם תתעקשו להתקין את האינטרקום החדש על תשתית ישנה במצב רעוע, ייתכן שבעל המקצוע יסכים לבצע את העבודה, אבל לא בטוח שתקבלו עליה אחריות.

התקנת אינטרקום בבניין: כל המידע והשלבים להתקנה

צריכים עזרה עם התקנת אינטרקום בבניין המגורים המשותף? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין, מה מומלץ לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של התקנת אינטרקום בבניין? ריכזנו לכם את כל המידע.

התקנת אינטרקום ביתי: כל המידע והשלבים להתקנה נכונה

צריכים עזרה עם התקנת אינטרקום פרטי? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מתקין, מה מומלץ לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של התקנת אינטרקום פרטי? ריכזנו לכם את כל המידע.

האינטרקום לא מגיב: כל השלבים בדרך לפתרון

האינטרקום לא מגיב? הגעתם למקום הנכון. מה חשוב לדעת על אינטרקום שלא מגיב, איך מתנהלים מול טכנאי האינטרקום וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

תקלה בשפופרת של האינטרקום: כל השלבים עד לפתרון

יש לכם תקלה בשפופרת של האינטרקום? אנחנו נדאג ללוות אתכם בכל השלבים בביצוע העבודה. איך מתנהלים מול הטכנאי לפני העבודה וכמה עולה תיקון שפופרת באינטרקום? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow