טריקה שקטה ובטיחותית יותר: מדריך להתקנת מחזיר לדלת

נמאס לכם לדאוג שהדלת תישאר סגורה? מעוניינים למנוע נזקים לצילינדר ולמשקוף בשל טריקות חזקות מדי של הדלת ונזקי רוחות? התקנת מחזיר דלת כבר מזמן אינה רכיב שמוסיפים לדלתות בסביבה המשרדית והעסקית, אלא בהחלט תוספת נוחה גם לדלתות הבית.

עוד במדריך
מחזיר דלת הידראולי, פניאומטי או מחזיר דלת רשת: אלו הסוגים הקיימים בשוק טריקה שקטה לצד שמירה על בטיחות: יתרונותיו של מחזיר הדלת עוצמת הטריקה ועוצמת הסגירה: איך עובד מחזיר הדלת? התקנה גלויה או התקנה סמויה: מה ההבדל? התקנת מחזיר דלת: כמה זה עולה ומה ישפיע על מחיר ההתקנה?

לא רק במשרדים או בחנויות: מחזיר הדלת הוא תוספת יעילה שתהפוך את סגירת הדלת לשקטה ואיטית יותר גם בסביבה הביתית שלכם. מחזיר הדלת הוא מעין קפיץ העשוי ממתכת, הוא מותקן בצמוד למשקוף והופך את הסגירה לאוטומטית.

המחזיר ניתן להתקנה בכל סוגי הדלתות וכולל מנגנונים מסוגים שונים. מהם ומה ההבדל בין התקנה סמויה לגלויה? מה ישפיע על מחיר ההתקנה ומה כדאי לבדוק לפני שסוגרים עם מתקין? כל התשובות, במדריך שלפניכם.

מחזיר דלת הידראולי, פניאומטי או מחזיר דלת רשת: אלו הסוגים הקיימים בשוק

הסוג הנפוץ ביותר של מחזירי הדלת, הוא מחזיר הדלת ההידראולי (שנקרא גם מחזיר דלת שמן).

בשונה משאר הסוגים, הוא מתאים גם לדלתות פנים וגם לדלתות חוץ ויכול לשמש כפתרון יעיל לדלתות כבדות במיוחד.

סוג נוסף, הוא מחזיר הדלת הפניאומטי שעובד באמצעות לחץ אוויר והוא אידיאלי עבור דלתות פנים. הוא נחשב לזול יותר מהמחזיר ההידראולי.

הסוג השלישי והזול מבין כולם הוא מחזיר דלת המיועד לדלתות רשת. אלו לרוב דלתות המתווספות לדלת הקיימת, הן קלות יותר ולכן גם המנגנון שאמור לתפעל אותן פשוט וזול יותר.

טריקה שקטה לצד שמירה על בטיחות: יתרונותיו של מחזיר הדלת

היתרון העיקרי של מחזיר הדלת הוא הסגירה השקטה והבטיחותית של הדלת באופן אוטומטי. ברגע שהדלת אינה נטרקת מהרוח או כתוצאה מטריקה אגרסיבית שלה, היא מגנה מפני פציעות וכן מגינה על הצילינדר מפני טריקות חוזרות ונשנות שהורסות אותו.

כמו כן, היא מונעת מצב שבו הדלת נשארת פתוחה. אם זוהי דלת נטרקת שלא ניתן לפתוח מבחוץ, הדבר אף משפר את מיגון המבנה שבו היא מותקנת, ומפחית את כניסת הזרים אל תוך המבנה, שכן הדלת נשארת סגורה בקביעות. בכך, הבקרה על כל מי שנכנס למבנה גבוהה יותר.

מחזיר הדלת, מתאים להתקנה בכל סוגי הדלתות: דלתות פנים קלות, דלתות כניסה בבתים פרטיים או בבנייני משרדים ואף דלתות ביטחון כבדות.

עוצמת הטריקה ועוצמת הסגירה: איך עובד מחזיר הדלת?

מחזיר הדלת פועל בשני שלבים: בשלב הראשון, הוא מצמיד את הדלת לקצה המשקוף. בשלב השני, הוא טורק אותה. כך, הוא מאפשר סגירה אוטומטית ושקטה. השליטה של מחזיר הדלת מתבצעת באמצעות סיבוב פשוט של ברגים.

עוצמות הסגירה והטריקה ניתנות לשליטה באמצעות כיוון נכון של הברגים המסתובבים בתוכו. ככל שיש יותר כוח שדוחף את הדלת החוצה, כך תצטרכו לכוון את מחזיר הדלת לעוצמה הגבוהה ביותר.

התקנה גלויה או התקנה סמויה: מה ההבדל?

במסגרת ההתקנה הגלויה, מחזיר הדלת מותקן כשהוא חשוף בצורה מלאה למשקוף. לעומת זאת, התקנה הסמויה מאפשרת את הכנסת מחזיר הדלת כולו לתוך המשקוף. כך, נשאר רק פס דק של מתכת, שהופך את המעצור להרבה פחות בולט לעין, ואת כלל מראה הדלת למוקפד ומינימליסטי יותר.

לאיכות ההתקנה יש השלכות לא רק על הבלאי של מחזיק הדלת, אלא גם על של הדלת עצמה. לכן, כדאי מאוד שהתקנת מחזיר הדלת תעשה על ידי מנעולן או מתקין דלתות מקצועי בעל מיומנות וניסיון בהתקנות מסוג זה.

התקנת מחזיר דלת: כמה זה עולה ומה ישפיע על מחיר ההתקנה?

מחיר ההתקנה יושפע מסוג הדלת שבה תרצו להתקין את מחזיר הדלת ויתייקר משמעותית בדלתות רחבות או גדולות במיוחד. תוכלו לבחור בין התקנה בלבד לבין התקנה שכוללת גם את אספקת מחזיר הדלת.

דלתות הזזה או דלתות קלות משקל ידרשו התאמה מיוחדת של מחזיר הדלת, מה שעלול להשפיע על מחיר העבודה. קחו בחשבון שהתקנה גלויה תהיה זולה יותר מהתקנה סמויה כיוון שהיא הופכת את ההתקנה למורכבת ולארוכה יותר.

למדריכים נוספים בתחום תיקוני דלתות בבית לחצו כאן

פריצת דלת פלדלת: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים פריצת דלת פלדלת? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים. באלו מקרים צריך פריצת דלת פלדלת, איך מתנהלים מול המנעולן במהלך העבודה וכמה תעלה פריצת דלת פלדלת? התשובות לפניכם.

פריצת דלת טרוקה: כל מה שצריך לדעת

ננעלתם בחוץ וצריכים פריצת דלת טרוקה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים כשננעלים מחוץ לדלת, איך מתנהלים מול המנעולן וכמה תעלה פריצת דלת טרוקה? כל התשובות לפניכם.

פריצת דלת פנים מעץ: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם פריצת הדלת? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מנעולן, איך תתנהלו נכון מולו וכמה עולה לפרוץ את הדלת? ריכזנו עבורכם את כל השלבים והמידע.

המפתח לא פותח את הדלת: כל השלבים עד לפתרון

המפתח לא פותח את הדלת? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה עושים כשהמפתח לא פותח את הדלת, איך מתנהלים מול המנעולן וכמה תעלה העבודה? התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow