איך מונעים פריצות לבית?

נתוני הפשיעה בישראל מבהילים. בשנים האחרונות הרשויות מדווחות על יותר מ- 26,000 פריצות לבתי מגורים בשנה. אין סיבה להניח כי השנה המצב ישתנה לטובה. איך ניתן להתגונן מפני פריצה לבית? מה חשוב לדעת ולזכור?

עוד במדריך
איך מונעים פריצה? אילו סוגי מנעולים קיימים? האם כדאי להתקין מנעול ביומטרי? שמירה על הבית היא גם עניין של התנהגות אחראית

מנעולנים וותיקים משתפים כי הם מקבלים קריאות במגוון נושאים החל מאנשים שרוצים למגן את הבית על מנת למנוע פריצה, דרך אנשים שננעלו בתוך הבית וצריכים חילוץ.

איך תמנעו את הפריצה הבאה לבית שלכם ומה חשוב לעשות על מנת לשמור על הביטחון שלכם? כל התשובות לפניכם.

המנעולן עודד רז מסביר כי בניגוד אולי לדימוי הקיים רוב הפריצות היום מתרחשות באופן שקט.

בניגוד לפעם שבאמת שברו את החלון או פרצו בכח את דלת הכניסה היום הפורצים נכנסים בדרך המלך, הדלת הראשית, לאחר שהצליחו לעשות העתק למפתח.

רז מסביר כי יש לפורצים יש אינספור שיטות ודרכים להשיג את המפתח, אפילו למספר שניות, ולהספיק ליצור תבנית שממנה ייצרו מפתח תואם.

לא צריך טכנולוגיה מתקדמת או זמן רב בשביל שכפול מפתחות. הנחת את הצרור לרגע על הדלפק בכניסה לחדר כושר? הפורץ שם עם חתיכת פלסטלינה מטביע העתק.

המפתח מחובר לכרטיס שמשחרר עגלה בסופר? הפורץ עומד לידך וקונה ירקות. 

איך מונעים פריצה?

כמו בהרבה צרות ובעיות בחיים הדרך הכי טובה ויעילה להתמודדות היא מניעה.

איש מקצוע אמין יגיד לכם בכנות שאין דבר כזה דלת שאי אפשר לפרוץ אבל בהחלט ניתן להקשות את המלאכה, ולהראות לגנב שפה יהיה לו קשה במיוחד ובקיצור שיתחפף הלאה:

צילינדר- החלק המשמעותי במנעול הוא הצילינדר, הטכנולוגיה שנועלת את הדלת על ידי פינים, דיסקיות או שקעים.

כשמתקינים אצלכם מנעול חדש וודאו כי זהו צילינדר בקופסתו המקורית, חדש מהיצרן, ולא כזה שנלקח מדלת אחרת.

אילו סוגי מנעולים קיימים?

מנעול כספת (עליון) - אמצעי נוסף שיקשה על הפורץ להיכנס אליכם הביתה.

פורץ שיזהה שקיימת נעילה כפולה, יחשוב פעמיים האם כדאי לו להשקיע עוד זמן ומאמץ דווקא בדלת ובדירה הזו וסביר להניח שהוא יעדיף לעבור הלאה.

מנעול רתק- כשמו כן הוא, מרתק את הדלת למשקוף והופך את החדירה לבית למסורבלת, מרעישה וארוכה יותר. בנוסף זהו מנגנון שניכר לעין ויכול להרחיק עוד בשלב התכנון את הפורץ מהדלת.

כמו כן, ניתן לשפר עוד את המיגון באמצעים נוספים - מצלמות אבטחה גלויות עשויות להרתיע את הפורץ וכאלה סמויות המחוברות למוקד יכולות להקפיץ למקום את חברת השמירה ולתפוס אותו על חם וכמובן אמצעים ביומטריים. 

האם כדאי להתקין מנעול ביומטרי?

אמצעי מוכר נוסף הוא שימוש במנעול ביומטרי, טביעות אצבע או כרטיסים חכמים. השימוש בטכנולוגיה הזו לא מתאים לכל בית ומשפחה.

זהו פתרון טוב להורים לילדים שלא רוצים לשלוח את ילדם לבית הספר עם מפתח מחשש שיגנב או שפשוט יאבד והילד לא יוכל להכנס הביתה לאחר הלימודים.

המפתח תמיד נמצא בקצות אצבעותיכם, כך שגם אי אפשר לשכוח או לשכפל אותו.

אבל גם לאבטחה ביומטרית יש חסרונות: ניתן להזין כמות מוגבלת של טביעות אצבעות לקורא וכל הטבעה צריכה להיעשות במספר אופנים וזוויות.

כמו כן פתרון זה יהווה מכשול בפני בעלי דירות שמעוניינים להשכיר את הנכס ואם תרצו לצאת לחופשה ותצטרכו עזרה מהשכנה שתשקה את העציצים, היא לא תוכל להכנס.

קהל יעד נוסף שלא יוכל להנות מאמצעי זה הם בני הגיל השלישי שכן טביעת האצבע מטשטשת עם השנים. גם המחיר עלול להרתיע את הצרכן הרגיל שכן היא יקרה יותר מכל מנגנון אחר.

שמירה על הבית היא גם עניין של התנהגות אחראית

כל האמצעים הטכנולוגיים ומאמצי המיגון עשויים לרדת לטמיון אם לא תנקטו כמה צעדים בסיסיים.  אייל מטיאס, מנעולן ותיק, מפרט:

"אני נתקל בפריצות בהם אנשים יצאו רק לחצי שעה למכולת או לאסוף דואר ולא נועלים את הבית. לא מספיק לטרוק את הדלת גם אם זו דלת שכביכול לא ניתן לפתוח מבחוץ, אלו עם הידית המרובעת".

בנוסף, חשוב להקפיד לסגור היטב את חלונות הבית כשיוצאים לעבודה או לכל מקום אחר, הפתגם פירצה קוראת לגנב, מוכיח את נכונותו פעם אחר פעם.

במקרה שעוזבים את הבית למספר ימים כדאי לבקש משכן לאסוף את הדואר. 

כך שחורשי רעה לא ידעו ששגרת הבית השתנתה ואם יש שכן או חבר שעליו אתם סומכים במיוחד אפילו לבקש ממנו להכנס לביתכם, ידליק אורות, יצפה מעט בטלוויזיה וישמיע מוזיקה.

הכל על מנת לדמות שגרה של דירה שגרים בה.

פריצת דלת פלדלת: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים פריצת דלת פלדלת? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים. באלו מקרים צריך פריצת דלת פלדלת, איך מתנהלים מול המנעולן במהלך העבודה וכמה תעלה פריצת דלת פלדלת? התשובות לפניכם.

פריצת דלת טרוקה: כל מה שצריך לדעת

ננעלתם בחוץ וצריכים פריצת דלת טרוקה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים כשננעלים מחוץ לדלת, איך מתנהלים מול המנעולן וכמה תעלה פריצת דלת טרוקה? כל התשובות לפניכם.

פריצת דלת פנים מעץ: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם פריצת הדלת? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מנעולן, איך תתנהלו נכון מולו וכמה עולה לפרוץ את הדלת? ריכזנו עבורכם את כל השלבים והמידע.

המפתח לא פותח את הדלת: כל השלבים עד לפתרון

המפתח לא פותח את הדלת? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה עושים כשהמפתח לא פותח את הדלת, איך מתנהלים מול המנעולן וכמה תעלה העבודה? התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow