התקנת מחזיר שער: כל מה שצריך לדעת

מחזיר השער יהפוך את השימוש בשער הכניסה לקל ונוח ויגביר את בטיחות יקירכם בכך שימנע יציאה של ילדים ושל חיות מחמד לרחוב ובכך שיקשה על אורחים לא רצויים (כולל פורצים) להיכנס לשטח שלכם. מהם סוגי המעצורים הקיימים, מה כולל תהליך ההתקנה ואיך תוכלו לשמור על המעצור לאורך זמן? כל התשובות במדריך שלפניכם.

עוד במדריך
מהו מחזיר שער ואיך הוא עובד? בטיחות לצד נוחות: יתרונותיו של מחזיר השער בגינה מחזיר שער קפיצי או מחזיר שער הידראולי: הסוגים הנפוצים גם ללא משקוף עליון: מהן הדרכים הנוספות להתקנת מחזיר שער? גודל השער, משקלו ותנאי מזג האוויר: כך תבחרו נכון את מחזיר השער מה כולל תהליך ההתקנה? שימוש נכון לצד תחזוקה שוטפת: כך תשמרו על מחזיר השער לאורך זמן

שער החצר הוא החוצץ הראשון בינינו לבין הרחוב ולכן, חשוב שיישאר סגור וימנע כניסה ויציאה לעבר הכביש.

בדומה לדלתות הכניסה לבניין המגורים או לדירה, חשוב להתקין גם מעצור בשער. התקנתו תשמור על בטיחות ויעילות כאחד, ותמנע תקלות שונות ברכיבי השער השונים.

מהו מחזיר שער ואיך הוא עובד?

בדומה למחזיר הדלת, מחזיר השער מותקן במשקוף והופך את סגירת השער לאוטומטית לאחר הפתיחה. מחזיר השער, ובשמו הנוסף הסטופר, נמצא יעיל מאוד מבחינה פרקטית ומבחינה אסתטית בשערים רבים.

מחזיר השער פועל באמצעות מנגנון פנימי שמכיל קפיץ, בוכנה ושסתום. המנגנון הוא השולט על סגירת השער עם פתיחתו, הוא מתכווץ ולוחץ את השער לסגירה איטית, חלקה ובטוחה.

בטיחות לצד נוחות: יתרונותיו של מחזיר השער בגינה

כאמור, היתרונות הבולטים של מחזיר השער הם הבטיחות והנוחות שהוא מאפשר. מצד אחד, התקנתו תייצר סגירה אוטומטית של השער שתמנע יציאה של ילדים ובעלי חיים משטח הגינה, ותמנע כניסה של זרים או של אורחים לא רצויים אליכם.

מצד שני, מחזיר השער יהפוך את השימוש בשער לנוח ויעיל הרבה יותר, מה שיוביל גם למניעת תקלות עתידיות שמקורן בשימוש לקוי וסגירות חזקות מידי.

מחזיר שער קפיצי או מחזיר שער הידראולי: הסוגים הנפוצים

בשונה ממחזירי דלת, למחזירי השער יש רק שני סוגים עיקריים: מחזירי שער קפיציים ומחזירי שער הידראוליים.

אם תרצו להזמין גם מחזירי דלתות לביתכם, אנא הציצו במדריך הזה. 

מחזיר שער קפיצי: מותקן על המשקוף הצדדי של השער ומכיל זרוע שמכוונת את השער. מחזירי השער הקפיציים מגיעים במספר גדלים וסוגים שיכולים להתאים לשערים כבדים ולשערים קלים כאחד.

המחזיר הקפיצי, קל מאוד להתקנה על כלל סוגי השערים ואיתו תוכלו לכוון את עוצמת החזרת הדלת על פי הצרכים שלכם.

עם זאת, יש לו שני חסרונות בולטים: הכיוונון מוגבל בתנועה שלו ובמצב שבו יש לכם שער חשמלי, המנגנון שלו יעבוד פחות טוב.

סוגר הידראולי (עליון): בשונה ממחזיר השער הקפיצי, מחזיר השער ההידראולי נשלט באמצעות שני ברגי שמן, האחד שולט על מהירות הסגירה והשני, על הסגירה הסופית. כך, הוא יוצר סגירה איטית ושקטה או מהירה (לבחירתכם).

כאמור, היתרונות הבולטים בו הם שני מנגנוני השליטה שלו והיכולת לטריקה שקטה ואיטית יותר. בנוסף, המחזיר מתאים לשערים חשמליים  ונחשב לנגיש מאוד לתיקונים או החלפות.

עם זאת, למחזיר השער ההידראולי גם שני חסרונות בולטים: הוא מחייב התקנה של משקוף עליון על השער ונחשב לפחות עיצובי ואסתטי.

גם ללא משקוף עליון: מהן הדרכים הנוספות להתקנת מחזיר שער?

ברוב המקרים, התקנת מחזיר השער תחייב משקוף עליון שישמש כבסיס התומך שלו. אולם, גם כאשר אין משקוף עליון בשער, תוכלו להתקין מחזיר שער.

למצב כזה, קיימים שני פתרונות: התקנה שמחברת בין השער לבין הקיר בזווית של 90 מעלות או התקנה שתכיל בתוכה מעין חצי משקוף שימוקם מעל השער.

אפשרויות אלה, יאפשרו שימוש נוח ויעיל במחזירי השער גם ללא התקנה מקדימה של שתכלול התקנת משקוף עליון והן יתאימו לכל סוגי השערים.

גודל השער, משקלו ותנאי מזג האוויר: כך תבחרו נכון את מחזיר השער

התקנת מחזיר השער היא התקנה הכרחית וחשובה שתעזור לכם לשמור על בטיחות בכל כניסה ויציאה. אולם, כדי שתוכלו ליהנות משימוש נוח ומבטיחות, תצטרכו להתאים בצורה מדויקת את סוג מחזיר השער לגודל השער ולמשקלו.

מלבד ההתאמה לסוג השער ולצרכים שלכם ושל המשתמשים השונים, חשוב שתקפידו לבחור במחזיר שער שיהיה עמיד לתנאי מזג האוויר הקיימים באיזור המגורים שלכם.

בנוסף, בחרו מחזיר שער שיש לו תכונות נוספות כמו כיוון עוצמת הסגירה, נעילה אוטומטית, ביטול הסגירה ותאורה מתאימה.

מה כולל תהליך ההתקנה?

תהליך התקנת מחזיר השער כולל בתוכו מספר שלבים: בחירה נכונה של מחזיר השער, הכנת השער, התקנת המחזיר וכיוון עוצמת הסגירה.

אחרי שבחרתם את מחזיר השער שמתאים לסוג השער, למשקלו ולתנאי מזג האוויר שקיימים מסביבכם, יקדח המנעולן חורים במשקוף השער על מנת להתקין את הבסיס שלו.

לאחר מכן, יתקין את מחזיר השער בהתאם להוראות היצרן ובכיוון המתאים ולבסוף, יכוון את עוצמת הסגירה שתתאים לצרכים שלכם ולמשתמשים השונים בשער (כולל ילדים ומבוגרים).

שימוש נכון לצד תחזוקה שוטפת: כך תשמרו על מחזיר השער לאורך זמן

שמירה על מחזיק השער לאורך זמן תתאפשר באמצעות בדיקות תקופתיות ותחזוקה שוטפת. אל תתעצלו ותקפידו על שימון החלקים ועל כיוון עוצמת הסגירה מעת לעת.

כיוון שיהיה מותאם למשתמשים השונים, ימנע תקלות עתידיות שעלולות להוביל להחלפת המעצור ולהוצאות כספיות מיורות.

בנוסף, בררו מראש עם המנעולן את הניסיון שלו עם התקנת מחזיר השער, כיוון שהתקנה נכונה ובטוחה היא המפתח לשימוש נוח ותקין לאורך זמן.

בחירת מחזיר השער המתאים גם היא פעולה חשובה, היות והיא תבטיח שמחזיר השער לא יהיה חלש או חזק מידי ויפעל בצורה נכונה ויעילה.

התקנתם מחזיר לשער הכניסה? וודאו שיש שלטים המודיעים על הימצאותו במיוחד בסביבת מבוגרים וילדים שעלולים לסגור את הדלת בחוזקה. יחד עם זאת, הימנעו מהצבת חפצים גדולים או חדים סביב השער ובמקום הפתיחה והסגירה שלו.

פריצת דלת פלדלת: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים פריצת דלת פלדלת? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים. באלו מקרים צריך פריצת דלת פלדלת, איך מתנהלים מול המנעולן במהלך העבודה וכמה תעלה פריצת דלת פלדלת? התשובות לפניכם.

פריצת דלת טרוקה: כל מה שצריך לדעת

ננעלתם בחוץ וצריכים פריצת דלת טרוקה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים כשננעלים מחוץ לדלת, איך מתנהלים מול המנעולן וכמה תעלה פריצת דלת טרוקה? כל התשובות לפניכם.

פריצת דלת פנים מעץ: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם פריצת הדלת? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מנעולן, איך תתנהלו נכון מולו וכמה עולה לפרוץ את הדלת? ריכזנו עבורכם את כל השלבים והמידע.

המפתח לא פותח את הדלת: כל השלבים עד לפתרון

המפתח לא פותח את הדלת? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה עושים כשהמפתח לא פותח את הדלת, איך מתנהלים מול המנעולן וכמה תעלה העבודה? התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow