התקנת מעצור לדלתות כניסה ולדלתות פנים

כדי למנוע מצב של טריקת הדלת על אצבעות המשתמש, להגן על הקירות ועל ריהוט מפני התנגשות של הדלת והידיות בהם, אל תזלזלו ברכיב הקטן אך החשוב הזה. כל מה שצריך לדעת על מעצור דלת, וכיצד להתאים אותו לסוג הדלת ולתדירות השימוש בה.

עוד במדריך
בשביל מה צריך מעצור לדלתות פנים ולדלתות כניסה? מעצור רצפה, מעצור קיר או מעצור מגנטי: סוגי המעצורים הקיימים מעצור לדלת כניסה VS מעצור לדלת פנים: מהם ההבדלים שחשוב לקחת בחשבון? אלו הטעויות נפוצות בהתקנת מעצור דלת והדרכים להימנע מהן

במצב האידיאלי, מעצור אחורי לדלת הכניסה אמור להיות מותקן כחלק מהתקנת דלת הכניסה. אחרת, הנזק לקיר האחורי, לידית הדלת ולדלת עצמה יכול להיות גדול. שלא לדבר על הסיכון הבטיחותי הכרוך בהתנפצות של הדלת או בחזרתה לכיוון המשתמש בשל טריקה חזקה מדי.

ואולם, גם אם לא התקנתם את מעצור הדלת במסגרת התקנת דלת הכניסה, מוטב מאוחר מלעולם לא. מהם סוגי המעצורים הקיימים וכיצד בוחרים נכון את המעצור? כל התשובות במדריך זה.

בשביל מה צריך מעצור לדלתות פנים ולדלתות כניסה?

מעצור לדלת, הוא אביזר חשוב שאמור למנוע מהדלת להיטרק מעצמה. המעצור, מחזיק את הדלת במקומה, והופך את הדלת להרבה יותר נוחה ובטיחותית לשימוש. הוא מגן לא רק על הרכוש, אלא גם על המשתמשים בדלת.

מעצור לדלת שימושי במיוחד כשנושאים חפצים כבדים או כשמזיזים רהיטים מהחדר. הוא מונע טריקה של הדלת ובכך גם מונע תאונה פוטנציאלית שנגרמת בשל טריקה פתאומית של הדלת על האצבעות או טריקה שגורמת למכה חזקה למשתמש (לרוב בשל רוחות, או חוסר תשומת לב עקב תנופה חזקה מדי עם היד או הרגל).

מעצור רצפה, מעצור קיר או מעצור מגנטי: סוגי המעצורים הקיימים

מעצורי הרצפה הם המעצורים הנפוצים ביותר. למעשה, מדובר על מעצורים שמתחברים לרצפה באמצעות הדבקה או ברגים מתאימים. המעצורים לא בולטים לעין ובדרך-כלל מותקנים בצמוד לקיר, כדי שלא יפריעו למעבר בזמן שהדלת סגורה.

במקרים שבהם לא ניתן לבצע קדיחה ברצפה או שהרצפה לא מתאימה למעצור, ניתן לחבר את המעצור לקיר.

על מעצור זה להיות במרחק שימנע התנגשות של ידית הדלת בקיר. לרוב, באורך של 8-9 ס"מ מקו הקיר. בנוסף, בכדי להבטיח תזוזה נוחה יותר בחדר, מומלץ להתקין אותם בחלקה העליון ביותר או התחתון ביותר של הדלת, ולא במרכזה. 

קיימת גם האפשרות של התקנת מעצור דלת מגנטי. זה, מגיע בצורת פס מגנטי שתופס את הדלת, שומר עליה פתוחה ומגן מפני פגיעה בקיר בעת הפתיחה. המעצור עשוי ממתכת והוא מותקן לקיר עם דיבלים מתאימים.

במקרים שבהם דלת הכניסה כבדה במיוחד, תצטרכו להתאים אליה את מעצור הדלת ולוודא שהוא מסוגל להתמודד עם המשקל שלה. מעצור מסוג זה, מחייב התקנה מקצועית של מנעולן. מעצור זה כולל מנגנון הידראולי המקובע לקיר מצדו האחד, ולדלת מצידו השני.

אין לכם אפשרות להתקין מעצור דלת על הרצפה או על הקיר? תוכלו להסתפק גם בסטופר. בשונה משאר המעצורים, הוא מורכב על הדלת ואיננו פועל בצורה אוטומטית. תצטרכו להפעיל אותו בכל פעם בעזרת הרגל, כדי לוודא שהדלת נעצרה בבטחה.

אך סוגי המעצורים לא מסתכמים רק בסוג המעצור, אלא גם בחומר ממנו הוא עשוי. ישנם מעצורי גומי, מעצורי מתכת, מעצורי עץ או מעצורי פלסטיק. מעצורי הגומי נחשבים לפופולאריים במיוחד, שכן הם מונעים החלקה. מעצורי מתכת, נחשבים לעמידים יותר לאורך זמן.

מעצור לדלת כניסה VS מעצור לדלת פנים: מהם ההבדלים שחשוב לקחת בחשבון?

התקנת מעצור לדלת הכניסה נחשבת להתקנה פשוטה יחסית, שלא דורשת הכנה מיוחדת. ועדיין, על מנת שההתקנה תהיה מקצועית, שהמעצור יהיה אפקטיבי ועמיד לאורך זמן, חשוב להתאים את המעצור הראשון.

יש להבדיל בין דלת כניסה ראשית לבין דלתות פנים. דלתות הפנים הן דלתות קלות וקטנות יותר מדלתות הכניסה. הן אינן חשופות לתנאי מזג האוויר המשתנים ולרוב משתמשים בהם פחות אנשים ביומיום, מאשר בדלת הכניסה הראשית לבית או לבניין. לכן, עבורן בהחלט ניתן להסתפק במעצור דלת פשוט יחסית.

הסוג הראשון שיתאים לדלתות הפנים ודלתות הכניסה כאחד, הוא מעצור דלת מפלדת אל חלד המקובע לקיר. הוא נחשב לחזק ועמיד וכזה שיכול להגן על הדלת מפני פגיעה. המעצור מגיע בעיצוב אלגנטי ועם ברגים אסתטיים. אורכו הכולל של המעצור הוא 80 מ"מ, כאשר המעצור עצמו בקוטר של 35 מ"מ.

אלמנט נוסף שחשוב לקחת בחשבון בבחירת המעצור, הוא מידת השימוש בדלת. האם מדובר על דלת שרוב הזמן פתוחה? האם תדירות השימוש ומספר המשתמשים בה גבוה? יש הבדל בין דלת פנים המובילה לחדר שירות לבין דלת כניסה לבניין מגורים, למשרד או לבית עסק.

התאמת המעצור לדלת ולהיקף השימוש בה, יכול בהחלט למנוע לא רק תקלות עתידיות אלא גם מצבים שיהפכו את השימוש בדלת למסוכן.

אלו הטעויות נפוצות בהתקנת מעצור דלת והדרכים להימנע מהן

הטעות – התקנת המעצור בגובה לא מתאים: אם מעצור הדלת יהיה נמוך מדי, הרי שהדלת תוכל להיפגע מהרצפה או ממשטחים אחרים. אם מעצור הדלת יהיה גבוה מדי, יהיה קשה לפתוח את הדלת, בייחוד כשמדובר בילדים. אם גובה המעצור לא יהיה אחיד, הדלת עלולה להיסגר מעצמה. לכן, חשוב להקפיד להתקין את המעצור בגובה של 10 ס"מ מהרצפה. זהו גובה אידיאלי המאפשר פתיחה נוחה ומונע נזקים ברכוש ובגוף.

הטעות – שימוש בברגים לא מתאימים: אם ברגי המעצור יהיה קצרים מדי, הם לא ייאחזו היטב על הקיר או על המשקוף. אם הם יהיו ארוכים מדי, הם עלולים להרוס את הדלת או את המשקוף. אם הברגים לא מתאימים לחומר ממנו עשויה הדלת, הם עלולים להישבר או להחליד. לכן, חשוב להשתמש בברגים חזקים וחסינים מפני חלודה, המתאימים לאורך הדרוש ולסוג הדלת (עץ, פלדלת, זכוכית). 

הטעות – קדיחה לא מדויקת בדלת: אם הקידוח הוא בזווית לא נכונה, המעצור לא יהיה ישר, ולכן לא יהיה אפקטיבי. אם הקידוחהיא במיקום לא נכון, היא יכולה להרוס את התשתיות או לפגוע בצנרת שבקיר. אם הקידוח הוא בעומק לא מתאים, המעצור לא יהיה יציב. מה עושים? קוראים את הוראות ההתקנה בקפידה, מסמנים בצורה מדויקת את מיקום נקודת הקידוח, ומשתמשים במקדח המתאים לסוג הקיר. 

טיפים נוספים להתקנה מקצועית: השתמשו במפלס כדי לוודא שההתקנה ישרה. בחרו בדיבלים מתאימים - כאלה שיוכלו לשאת לא רק את משקל המעצור אלא גם את משקל הדלת. קחו בחשבון שהדלת יכולה להיפתח לכיוון המעצור בחוזקה לפעמים, והשקיעו במעצור שלא יתבלה מהר מדי, ולא יגרום נזק לדלת, לקירות או למשקוף. 

פריצת דלת פלדלת: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים פריצת דלת פלדלת? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים. באלו מקרים צריך פריצת דלת פלדלת, איך מתנהלים מול המנעולן במהלך העבודה וכמה תעלה פריצת דלת פלדלת? התשובות לפניכם.

פריצת דלת טרוקה: כל מה שצריך לדעת

ננעלתם בחוץ וצריכים פריצת דלת טרוקה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים כשננעלים מחוץ לדלת, איך מתנהלים מול המנעולן וכמה תעלה פריצת דלת טרוקה? כל התשובות לפניכם.

פריצת דלת פנים מעץ: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם פריצת הדלת? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מנעולן, איך תתנהלו נכון מולו וכמה עולה לפרוץ את הדלת? ריכזנו עבורכם את כל השלבים והמידע.

המפתח לא פותח את הדלת: כל השלבים עד לפתרון

המפתח לא פותח את הדלת? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה עושים כשהמפתח לא פותח את הדלת, איך מתנהלים מול המנעולן וכמה תעלה העבודה? התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow