שכפול מפתחות: מה חשוב לדעת?

מה כבר צריך לדעת על שכפול מפתחות? ובכן, אם תפנו לבעל מקצוע טוב אז באמת אתם לא צריכים לדעת הרבה. אבל ליתר ביטחון, לא מזיק לדעת מה התהליך כולל כך שתוכלו לוודא שאתם מקבלים שירות טוב ומקצועי

עוד במדריך
איפה משכפלים מפתחות? איך משכפלים מפתחות? כמה זמן לוקח לשכפל מפתח?

שכפול מפתחות הוא מהדברים שכל אחד מאיתנו עושה לפחות אחת לכמה שנים, ורבים מאתנו לעיתים קרובות עוד הרבה יותר מזה - אם זה מפתחות הבית, מפתחות העסק מפתחות הרכב, וכו`.

שכפול מפתח הוא, לכאורה, עסק די פשוט - מוצאים מנעולן קרוב, הולכים אליו עם המפתח, מבקשים X העתקים ומקבלים אותם תוך דקותיים.

ובכן, ככה זה בדרך-כלל, אבל לא תמיד. לדוגמא, כאשר משכפלים מפתחות במקום הלא נכון, חלקם עלולים להיות פגומים.

תארו לכם שזה קרה לכם עם מפתחות של דירה חדשה, או באופן ספציפי - עם אותו מפתח שמסרתם לשכן, חבר או בן משפחה, למקרה שתתקעו בחוץ. ובכן, נחשו מתי תגלו שהמפתח לא תקין, ושלא תטעו: דברים כאלה קורים כל יום ובכל מקום.

איפה משכפלים מפתחות?

לא כל בית-עסק שמכריז שהוא משכפל מפתחות באמת מסוגל לשכפל את המפתח שלכם. מפתחות פשוטים (של דלתות פנימיות, מנעולי תלייה קטנים, מנעולי מגירות וכו`) משכפלים במכונות גנריות פשוטות, אבל מנעולי צילינדר מהדורות האחרונים דורשים מכונות שכפול מפתחות ייעודיות.

ישנם גם מפתחות וצינלינדרים הבאים עם מערכת בקרת שכפול כך שיש צורך בכרטיס נוסף על מנת לשכפל את המפתח.  בקיצור: את שכפול המפתחות כדאי לבצע בעסק וותיק ומוכר למנעולנות, לא אצל חאפרים. 

איך משכפלים מפתחות?

שכפול מפתחות לרוב יתבצע באמצעות מכונת חריטה שבה מניחים את המפתח הקיים ו"גלם", מפתח גולמי ללא חורים או חריצים. זרוע החריטה בעצם מעתיקה את המפתח הקיים לחדש. תהליך שכפול שמתבצע במיומנות וללא חיפזון מוגזם, יצליח בלמעלה מ-90 אחוז מהמקרים, וזהו השלב הקריטי שלו.

אחרי החריטה מעניקים למפתח שיוף קל באמצעות משייפת מיוחדת, מברשת פלדה על ציר מסתובב, שמסירה פינות חדות ובליטות זעירות על המפתח שעלולות להפריע להתאמה מדוייקת של למנעול.

ללא שיוף, או כתוצאה משיוף לא יסודי, המפתחות עלולים אחר-כך לעשות בעיות. בכל מקרה, את המפתחות ששכפלתם יש לבדוק - משני צדי הדלת כשהיא סגורה. פותחים וסוגרים פעמיים ובודקים שאין התנגדות, ושהמפתח נכנס בצורה חלקה למנעול ואין כל הפרעה לשימוש התקין.

כמה זמן לוקח לשכפל מפתח?

משך הזמן שלוקח לשכפל מפתח יכול להשתנות בהתאם למורכבות המפתח ולציוד המשמש. בדרך כלל, שכפול מפתח רגיל יכול להימשך בין מספר דקות ל-15 דקות. עם זאת, מפתחות מורכבים יותר, כגון אלה עם רכיבים אלקטרוניים או תכונות אבטחה גבוהות, עשויים להימשך זמן רב יותר לשכפול. עדיף לבדוק עם המנעולן המקומי או עם שירות שכפול המפתחות עבור אומדן הזמן שייקח לשכפל את המפתח הספציפי שלך.

פריצת דלת פלדלת: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים פריצת דלת פלדלת? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים. באלו מקרים צריך פריצת דלת פלדלת, איך מתנהלים מול המנעולן במהלך העבודה וכמה תעלה פריצת דלת פלדלת? התשובות לפניכם.

פריצת דלת טרוקה: כל מה שצריך לדעת

ננעלתם בחוץ וצריכים פריצת דלת טרוקה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים כשננעלים מחוץ לדלת, איך מתנהלים מול המנעולן וכמה תעלה פריצת דלת טרוקה? כל התשובות לפניכם.

פריצת דלת פנים מעץ: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם פריצת הדלת? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מנעולן, איך תתנהלו נכון מולו וכמה עולה לפרוץ את הדלת? ריכזנו עבורכם את כל השלבים והמידע.

המפתח לא פותח את הדלת: כל השלבים עד לפתרון

המפתח לא פותח את הדלת? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה עושים כשהמפתח לא פותח את הדלת, איך מתנהלים מול המנעולן וכמה תעלה העבודה? התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow