כך נמנעים מהרס המנעול

למרות שהם נראים חזקים ועמידים, מנעולים הם מכשירים מכניים מורכבים ועדינים. גם אם הם עשויים מפלדה איכותית, הרכיבים הפנימיים כמו הצילינדר, הפינים, קפיצים ובריחים יכולים להינזק בקלות מטיפול לא נכון.

עוד במדריך
אל תשמנו עם שמן בישול אל תנסו לפרוץ את המנעול לבד אל תנסו לפתוח עם המפתח הלא נכון אל תשתמשו במפתחות משוכפלים מאיכות ירודה

ישנן דרכים רבות שבהן אפשר לקלקל מנעול בטעות, לעיתים באופן בלתי הפיך.

לכן, חשוב מאוד להימנע מפעולות מזיקות שעלולות לגרום נזק ולקצר את חיי המנעול.

אל תשמנו עם שמן בישול

רבים נוטים לחשוב ש"שמן טוב למכונה", ולכן משתמשים בשמנים וסיכות מהמטבח לצורך שימון המנעול. לצערנו, שיטה זו היא אחת המזיקות ביותר למנגנון המנעול לאורך זמן. שמני בישול וסיכה ביתיים אינם מיועדים למנעולים, והם יותירו שאריות דביקות ולכלוך שיצטברו בתוך המנגנון. הדבר יגרום לחסימות, קישור החלקים ובעיות תפקוד נוספות. יש להשתמש אך ורק בתרסיסי שימון ייעודיים למנעולים.

אל תנסו לפרוץ את המנעול לבד

כשמנעול נתקע או ננעל בטעות, הפיתוי לנסות ולפרוץ אותו בעצמכם בכוח רב מאוד. אולם פעולה זו, ככל שתיראה פשוטה, עלולה לגרום נזק רב למנגנון העדין של המנעול. שימוש בכוח מיותר, הכאה בפטיש, וניסיון לפרק או לשבור חלקים, יהרסו לחלוטין את יכולת התפקוד של המנעול. פריצה מקצועית נעשית תמיד בכלים וטכניקות עדינים ומדויקים כדי למנוע נזקים. מומלץ להזמין מנעולן מוסמך בכל מקרה של תקיעת מנעול.

אל תנסו לפתוח עם המפתח הלא נכון

טעות נפוצה היא ניסיון להכניס מפתח שגוי למנעול ואז לסובב אותו בכוח רב. פעולה זו תגרום כמעט תמיד לעיוות ושחיקה של הפינים והצילינדר שבתוך המנעול, שיפגעו ביכולת הנעילה שלו. כדאי מאוד לסמן את המפתחות באופן ברור, למשל על ידי צביעת כל מפתח בצבע שונה, או הדבקת מדבקות עם כיתוב. הדבר ימנע בלבול ושימוש במפתח הלא נכון.

אל תשתמשו במפתחות משוכפלים מאיכות ירודה

כאשר יש צורך להכין העתקים נוספים של מפתחות, חשוב להקפיד על איכות גבוהה ודיוק מירבי. מפתחות משוכפלים גרועים עלולים לעיתים קרובות להיות שונים בממדיהם וצורתם ביחס למקור, ולכן ישחקו וינזקו את המנעול בכל שימוש. מומלץ לבדוק כל מפתח חדש לפני השימוש, ולוודא שהוא נכנס ויוצא מהמנעול בחלקיות וללא מאמץ רב.

בקיצור, מנעול דורש יחס עדין ותשומת לב לפרטים כדי להבטיח את תפקודו התקין לאורך זמן. עם זהירות בשימוש וטיפול נכון, ניתן למנוע מראש את רוב הבעיות והנזקים האפשריים למנעול. שמירה על ההמלצות הללו תסייע לכם להנות ממנעול איכותי ואמין במשך שנים רבות.

צריכים מנעולן? לחצו כאן

למדריכים נוספים בתחום המנעולנים לחצו כאן

פריצת דלת פלדלת: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים פריצת דלת פלדלת? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים. באלו מקרים צריך פריצת דלת פלדלת, איך מתנהלים מול המנעולן במהלך העבודה וכמה תעלה פריצת דלת פלדלת? התשובות לפניכם.

פריצת דלת טרוקה: כל מה שצריך לדעת

ננעלתם בחוץ וצריכים פריצת דלת טרוקה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה עושים כשננעלים מחוץ לדלת, איך מתנהלים מול המנעולן וכמה תעלה פריצת דלת טרוקה? כל התשובות לפניכם.

פריצת דלת פנים מעץ: כל מה שחשוב לדעת

צריכים עזרה עם פריצת הדלת? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מנעולן, איך תתנהלו נכון מולו וכמה עולה לפרוץ את הדלת? ריכזנו עבורכם את כל השלבים והמידע.

המפתח לא פותח את הדלת: כל השלבים עד לפתרון

המפתח לא פותח את הדלת? אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה עושים כשהמפתח לא פותח את הדלת, איך מתנהלים מול המנעולן וכמה תעלה העבודה? התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מה עושים כשננעלים מאחורי דלת טרוקה? 
לפני הכול, הזמינו מנעולן בהקדם האפשרי וציינו פרטים לגבי סוג הדלת, פלדלת או רגילה, כך שיוכל להביא מנעול או צילינדר. כשהמנעולן יגיע, כנראה תתבקשו להזדהות כדי לוודא שאתם לא פורצים. אם זו אפשרות, נסו לקרוא לאחד השכנים שיאשר את זהותכם. בגלל שהדלת אינה נעולה, אלא טרוקה בלבד, המנעולן ינסה לפתוח עם פלסטיק מיוחד שמחליק דרך הלשונית.