מהחלפת דיזה ועד דליפת גז: התקלות הנפוצות בכיריים גז

בניגוד למה שמקובל לחשוב, כיריים נקיות מידי הן הסיבה העיקרית לשלל התקלות הנפוצות בכיריים. ניקיון יסודי מידי תוך שימוש בחומרי ניקוי חזקים, עלולים להרוס את החלקים הפנימיים של הכיריים עד מצב של החלפת החלקים.

עוד במדריך
התקלה המוכרת ביותר: עוצמת להבה נמוכה תקלה מוכרת לא פחות: הלהבה לא נדלקת כלל דליפת גז: תקלה מסוכנת שדורשת טיפול של טכנאי גז מורשה בלאי שדורש החלפה: מתי תהיו חייבים להחליף את הדיזה בכיריים?

מצב שבו להבת החימום נמוכה מידי או אפילו לא נדלקת כלל יכול להוביל אתכם להחלפה של הדיזה כולה ולשם כך, תצטרכו להיעזר בטכנאי גז מורשה.

בדומה לתחום החשמל, גם בתחום הגז לא מומלץ להתעסק באופן עצמי עם ההחלפה ובכלל, הזמנת בעל המקצוע תוביל גם לאיתור המדויק ביותר של התקלה ודרך הטיפול בה. כל המידע, במדריך הבא.

התקלה המוכרת ביותר: עוצמת להבה נמוכה

הדלקתם את הכיריים ושמתם לב שעוצמת הלהבה נמוכה מהרגיל? במידה שבלון הגז מלא ושברז הגז תקין, ייתכן שמדובר על סתימה בדיזה שעוצרת את גובה הלהבה. הסיבות לסתימה יכולות להיות לכלוך קשה מצד אחד, וניקיון יסודי מידי מהצד השני.

סיבה נוספת שתוביל לסתימה בדיזה ולעוצמת להבה נמוכה, היא ניקוי לא נכון של הדיזה עם חומרי ניקוי חזקים מידי כמו מסיר שומנים. 

כדי לשמור על הכיריים חשוב שכן לנקות אותם, אך ניתן לעשות זאת בעזרת מטלית לחה עם מעט סבון וכך, לשמור עליהן לטווח ארוך. דרך נוספת, היא באמצעות שואב אבק עם פיה מתאימה שתוכל לשאוב את הפירורים והלכלוכים.ידו 

בניגוד למה שמקובל לחשוב, הכנסת סיכה או מחט אל פתחי הדיזה כדי לנסות ולשחרר את הסתימה, דווקא יכולה להסב יותר נזק מתועלת ולכן, אם זיהיתם סתימה בדיזה, הזמינו טכנאי גז מורשה והניחו את הפתרונות המהירים, שעלולים להוביל לסתימה רחבה יותר ולהחלפת הדיזה כולה. 

תקלה מוכרת לא פחות: הלהבה לא נדלקת כלל

תקלה נוספת (ולא פחות נפוצה) היא שהדיזה לא נדלקת כלל. במקרה כזה, הסיבה תהיה טמונה בחיישן הבטיחות של הכיריים שכנראה התבלה. תפקידו של החיישן, הוא להזרים את הגז לכיריים בכל זמן שכפתור ההדלקה לחוץ. 

בזמן שחרור הכפתור, על הלהבה להידלק ולהישאר דולקת עד כיבוי יזום. במקרה מהסוג הזה ובהנחה שאכן מדובר על תקלה בחיישן הבטיחות, לא יהיה תיקון אחר מלבד החלפתו בחיישן חדש. 

בדומה לעוצמת הלהבה הנמוכה, גם מקרה שבו הלהבה לא דולקת כלל יושפע מחומרי ניקוי חזקים מידי או פעולות ניקוי יסודיות מידי שחדרו את הכיריים וחלחלו לתוך החלקים הפנימיים. מסיר שומנים הוא חומר חזק מאוד, שיכול להרוס גם חוטי חשמל ולכן, מומלץ שלא לנקות איתו כלל את הכיריים.

דליפת גז: תקלה מסוכנת שדורשת טיפול של טכנאי גז מורשה

התקלה המסוכנת ביותר, שיכולה להפוך לסכנת חיים, היא דליפת גז. במקרים שבהם אתם מריחים ריח גז חזק במטבח או בכלל חדרי הבית חשוב שלא להקל בזה ראש ולטפל בזה מיד באמצעות הזמנת טכנאי גז מורשה בעל רישיון תקף.

עוד לפני שאתם מזמינים טכנאי גז מורשה, גשו לברז הגז שמתחת לכיריים ולברז שמחוץ לדירה וסגרו אותו כדי לעצור את זרימת הגז לחלוטין. בנוסף, הורידו גם את המפסק הראשי של החשמל כדי למנוע מצב של קצרים חשמליים מסוכנים. 

הקפידו לאוורר את הדירה על ידי פתיחת כל החלונות והדלת הראשית והמתינו להגעת טכנאי הגז שיערוך בדיקה מקיפה ויסודית ויטפל בתקלה באופן מקצועי ובטיחותי. במקרים שבהם דליפת הגז תהיה מהכיריים עצמן, המתאים לתיקון יהיה דווקא טכנאי כיריים ולא טכנאי גז.  

בלאי שדורש החלפה: מתי תהיו חייבים להחליף את הדיזה בכיריים?

לרוב התקלות, ניתן למצוא פתרון ותיקון בעזרת טכנאי גז מורשה. אולם, יהיו מקרים שבהם הדרך לתיקון תהיה חייבת לכלול החלפה של הדיזה (מה שיוביל לעלות יקרה יותר ועבודה מעט מורכבת יותר). 

במקרים שבהם הדיזה של הכיריים תהיה ישנה מאוד וחלודה או במצב של סתימה קשה שלא ניתנת לפתיחה, תצטרכו לוותר על התיקון ולהחליף את הדיזה באחת חדשה. לעיתים, ההחלפה תהיה זולה יותר מהתיקון ולכן, לפני שאתם מבררים על סוגי התיקונים, השוו את המחיר של ההחלפה עם מחיר התיקון ובחנו אותם אל מול היעילות. 

כדי להבטיח שהתיקון או ההחלפה יהיו מקצועיים ויחזיקו לאורך זמן, פרטו מראש לטכנאי הגז את סוג הכיריים שיש לכם ושלחו לו תמונה שתעזור לו להבין את מורכבות העבודה ואת הכלים והחלקים שישמשו אותו בזמן העבודה. 

התקנת נקודת גז: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת נקודת גז? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. מתי צריך להתקין נקודה חדשה, איך מתנהלים מול טכנאי הגז וכמה עולה התקנת נקודת גז? כל התשובות בפנים.

הזזת נקודת גז: כל מה שצריך לדעת

עושים שיפוץ וצריכים הזזת נקודת גז? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם לכל אורך הדרך. מתי צריך הזזת נקודת גז, איך מתנהלים מול טכנאי הגז וכמה יעלה לכם הזזת נקודת גז? כל התשובות לפניכם.

החלפת ברז גז: כל השלבים עד לפתרון

צריכים החלפת ברז גז? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים. נסביר מתי צריך להחליף ברז גז, איך מתנהלים מול טכנאי הגז וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הכיריים לא נדלקות: כל השלבים בדרך לפתרון

הכיריים לא נדלקות? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם עד לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי גז, איך מתנהלים מולו וכמה יעלה לכם לתקן כיריים שלא נדלקות? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow