ניקוי שיש: המדריך המלא

רוב משטחי השיש חשופים לחומרים היכולים לפגוע בחומר - אוכל, משקאות, מים חמים, חומרי ניקוי חזקים ועוד. איך ניתן לשמור על המשטח ולנקות את השיש ומה ניתן לתקן?

עוד במדריך
באלו דרכים ניתן להגן על השיש? איך מנקים שיש מבלי לפגוע בו? איך מתקנים שיש? מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים בעל מקצוע בתחום השיש?

ישנם 2 סוגי שיש נפוצים לשימוש ביתי – הראשון הוא שיש טבעי, הנחשב ליוקרתי ויקר יותר הודות למראהו הקלאסי והדוגמאות הייחודיות שלו. אבני השיש הטבעי המוכרות יותר הן שיש קררה ושיש רוסו בעלת הצבעים העזים.

השני הוא שיש סינתטי כדוגמת אבן קיסר, קוריאן דקטון וסיליסטון (הנחשב למעשה למשטח סינתטי בלי הרבה קשר לשיש).

באלו דרכים ניתן להגן על השיש?

שיש טבעי: יש להקפיד להניח תחתיות מתחת לכוסות שתייה. הימנעו מהנחת תבניות וסירים חמים על השיש ללא תחתית מבודדת מכיוון ששיש טבעי רגיש יותר לחום.

הימנעו מעמידה על המשטח או מהנחת חפצים כבדים עליו. הימנעו משימוש בכלי עבודה על משטח השיש - לא לנסר, להדביק או לדפוק בפטיש מעליו כדי לא לשבור אותו. חשוב להדביק בדבק שיש ולא בדבק סיליקון את השיש למשטח.

שיש סינתטי: יש להימנע ממגע ישיר של תבניות, כוסות וסירים חמים ולהניחם רק על תחתיות מבודדות.

להימנע ממגע של חומרים בסיסיים (נוזל הברקה למדיח כלים, חומר ניקוי לתנורים, סודה קאוסטית, אקונומיקה וכו`) המזיקים לו ורכיבים חומציים המכתימים את השיש. הימנעו מלגרור על המשטח מזון קפוא או משקל כבד העלול לגרום לשריטות.

איך מנקים שיש מבלי לפגוע בו?

במשטחי שיש טבעי מומלץ מאוד למרוח את המשטח בסילר המונע את ספיגתם של הכתמים הקשים ביותר, רטיבות ולחות. במידה ולא השתמשנו בסילר ומשטח השיש הוכתם, השתמשו בנוזל כלים ביתי.

לא כדאי להשתמש במסירי שמנים לניקיון שוטף לאחר ארוחות או הכנת אוכל ניתן להשתמש במים חמימים מהולים בסבון כלים ולשפשף בעדינות עם סקוץ` כדי להסיר שאריות מזון. עם זאת, קחו בחשבון כי חומרי ניקוי מסוימים עלולים להיות אויבים של השיש.

לכן חשוב מאוד להתייעץ עם איש המכירות או המתקין לגבי סוג החומרים המתאימים למשטח כדי שלא תמצאו את עצמכם מחליפים אותו לאחר כמה חודשים.

איך מתקנים שיש?

יש מצבים שלא ניתן לתקן משטחי שיש - כשהשיש נשרף, נשבר לכמה חתיכות קטנות ולא ניתן לאחות. סדקים לרוב לא ניתן לתקן, גם לא כתמי אקונומיקה, אבל במקרה בו השיש נשבר לשניים או שנפלה חתיכה קטנה אפשר לתקן.

התיקונים הם לרוב הדבקה, ליטוש, חיתוך של חלקים פגומים. כדי שלא ייראה לעין צריך ללטש את התיקון. ישנם כמה סוגי שיש, חלק סופגים יותר ורגישים לחום ויש כאלה שלא סופגים ולא רגישים לחום גבוה. בעיקר משתלם לתקן את השיש בדירות מושכרות ודירות למכירה, או אם אין תקציב להחלפת שיש לחדש".

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים בעל מקצוע בתחום השיש?

לפני שאתם ממהרים להזמין את בעל המקצוע אנחנו ממליצים לכם לקרוא את חוות הדעת והביקורות עליו. אחרי הכל, השיש הוא האלמנט הכי חשוב במטבח והדבר האחרון שאתם רוצים זה לפגוע בו. קחו בעל מקצוע מנוסה שיש לו חוות דעת טובות ואתם מרגישים שהוא אמין. כזה שיגיע אליכם בזמן, יבצע עבודה מקצועית ויגבה מחיר הוגן בעבורה.

מחירון שיש

המחירים כוללים מע”מ

התקנת שיש למטבח: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין שיש למטבח? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. מתי כדאי להחליף דוד שמש, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים טכנאי דודים וכמה עולה התקנת דוד שמש? כל התשובות בפנים.

הגבהת שיש לכיריים: כל מה שצריך לדעת

צריכים הגבהת שיש לכיריים? אנחנו כאן ללוות אתכם לאורך כל התהליך. מתי צריך הגבהת שיש לכיריים, איך מתנהלים מול מתקין השיש וכמה זה עולה? כל התשובות לפניכם

תיקון שיש: כל השלבים עד לפתרון

צריכים תיקון שיש? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. מה חשוב לדעת על תיקון שיש, איך מתנהלים מול מתקין שיש וכמה עולה תיקון שיש? כל התשובות בפנים.

התקנת שיש למטבח חוץ: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת שיש למטבח חוץ? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל השלבים. איך בוחרים שיש למטבח חוץ, איך מתנהלים מול מתקין השיש וכמה עולה התקנת שיש למטבח חוץ? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

איך אוכל לתקן שריטה בשיש לבד?
כדי לתקן שריטה בשיש, תזדקקו לסוג לערכת תיקון שיש. הערכה צריכה להכיל תרכובת ליטוש, כרית ליטוש וסוג כלשהו של ווקס. ראשית, יש למרוח את תרכובת ההברקה על האזור השרוט ולשפשף אותה בתנועות סיבוביות עם כרית הפוליש. לאחר מכן, מרחו שכבה דקה של שעווה על האזור ושפשפו אותה פנימה עם מטלית נקייה. לבסוף, צחצחו את האזור לברק עם מטלית רכה ונקייה. זה אמור לעשות את העבודה.
איך מנקים שיש מבלי לפגוע בו?
על מנת לנקות שיש מבלי לפגוע בו, יש להשתמש בסבון עדין ומים חמים. הימנעו משימוש בכימיקלים קשים מכיוון שהם עלולים לפגוע במשטח השיש. התחילו על ידי הרטבת מטלית רכה במי הסבון וסחטו אותה עד שהיא תהיה לחה. נגבו בעדינות את משטח השיש עם המטלית ולאחר מכן נגבו אותו עם מטלית נקייה ולחה כדי להסיר שאריות סבון. לבסוף, צחצחו את השיש עם מטלית יבשה נטולת מוך לקבלת ברק יפה.