איך מטפלים בעובש בבית?

רוצים להיפטר מעובש ופטריות במטבח, בחדר הילדים ובמקלחת? במדריך הבא נסביר מה עושים לפני שמזמינים מומחה להסרת עובש ואיך מתנהלים מול מומחה להסרת עובש?

עוד במדריך
מה עושים לפני שמזמינים מומחה להסרת עובש? אחרי הסרת העובש, האם מומלץ לצבוע את התקרה? איך מתנהלים מול מומחה להסרת עובש?

עובש בחדר הילדים, במטבח ובמקלחת גורם לריחות לא נעימים בבית, מסוכן לבריאות ועושה נזק לקירות, לארונות ולמכשירי חשמל כמו מזגן. 

במדריך הבא נסביר מה עושים לפני שמזמינים מומחה להסרת עובש ואיך מתנהלים מול מומחה להסרת עובש?

מה עושים לפני שמזמינים מומחה להסרת עובש?

טפלו במקור הרטיבות - עובש שהצטבר על הקירות והתקרה בחדר הילדים, במקלחת או במטבח מצריך טיפול דחוף מפני שהפטרייה שמתפתחת ומתפשטת מהווה סכנה בריאותית.

אבל לפני שמזמינים מומחה להסרת עובש, חשוב לטפל במקור הרטיבות על-ידי הזמנת מאתר נזילות מקצועי, לפי זה נדע איזה תיקון ובעל מקצוע צריך.

המאתר קובע אם מדובר בכשל באיטום או תקלה במערכת האינסטלציה כמו פיצוץ בצנרת. במקרה שהעובש מגיע מהמזגן, צריך להזמין טכנאי מזגנים שיבצע ניקוי עמוק עם קומפרסור. 

איך מסירים לבד את העובש?

הסרת עובש במטבח - רק אם יש בעיית עובש קלה במטבח, נסו להסיר אותו לבד לפי השלבים הבאים: פנו את האזור הנגוע מכלי מטבח או מכשירי חשמל, רססו את העובש בחומר ייעודי וחכו 20 דקות לפחות, נסו להסיר את העובש עם סקוץ' או מטלית לחה ואווררו את האזור עד שהחומר הייעודי יתנדף. 

הסרת עובש במקלחת - שוב, רק אם יש בעיית עובש קלה מומלץ לנסות להסיר אותה בכוחות עצמכם: הפעילו את הוונטה או פתחו את החלון, הצטיידו בכפפות ורססו חומר ייעודי נגד עובש על המקומות הנגועים, הסירו את העובש עם סקוץ' או מטלית לחה, אווררו את האמבטיהעד שהחומרים יתנדפו. 

אחרי הסרת העובש, האם מומלץ לצבוע את התקרה?

לאחר שהמומחה להסרת העובש מטפל עם חומר ייעודי בכתמים השחורים שהצטברו על הקירות בחדר הילדים או במטבח, עליו לצבוע את אותם בשתי שכבות המספקות הגנה מלאה.

אבל מה בנוגע לצביעת התקרה באותם מקומות? הדעה הרווחת היא שזה תלוי במיקום העובש על הקירות.

למשל, אם כתמי העובש מופיעים בחלק האמצעי והתחתון של הקירות, אז אין צורך לצבוע גם את התקרה - עבודה שבדרך כלל מתומחרת בנפרד.

במקרה שהעובש נמצא בחלק העליון ובחיבור בין הקירות לתקרה בפינות החדר, ההמלצה היא לצבוע את כל התקרה או חלקים ממנה. זה יבטיח הגנה מלאה מפני העובש. 

איך מתנהלים מול מומחה להסרת עובש?

שלחו תמונות של האזורים הנגועים - כדי שמומחה העובש יוכל להעריך את מורכבות העבודה ולתת הצעת מחיר בהתאם, שלחו לו תמונות ברורות של האזורים הנגועים (קירות, תקרה, ארונות, אריחים, מקלחון, אמבטיה ועוד). 

ודאו שמומחה העובש משתמש בצבע אקרילי - אחרי הסרת העובש מהקירות או מהתקרה, ודאו שמומחה העובש משתמש בצבע אקרילי (אקרינול) שמתאים ללחות הגבוהה שיש באמבטיה. בנוסף, ודאו שהאמבטיה נצבעת בשתי שכבות כדי לספק הגנה מלאה.

במקרה שצריך לצבוע את התקרה באמבטיה, מומלץ להשתמש בצבע סיד שנחשב לנושם וסופג מינימום לחות. 

ודאו שיש אחריות על העבודה - על הסרת עובש מקובל לתת אחריות של שנה. האחריות אינה מכסה עובש שנגרם מבעיות איטום או אוורור לא נכון במקלחת או בחדרים אחרים.

לכמה זמן אסור להיכנס לחדר הילדים?

בתום הסרת העובש שכוללת שימוש בחומרים כימיים חזקים, ההמלצה היא לא להיכנס לחדר הילדים במשך שעתיים-שלוש ולאוורר אותו על-ידי פתיחת חלונות, זאת עד שהחומרים והצבע יתנדפו. 

בכל מקרה, מומלץ שהעבודה תתבצע בשעות הבוקר כשהילדים בגן או בבית הספר. אם יש פעוט בבית, תתאמו בייביסיטר מראש כדי להוציא אותו למשך כמה שעות. 

הסרת עובש במקלחת: כל השלבים עד לפתרון

יש לכם עובש במקלחת? אין ספק שמדובר בבעיה מטרידה. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך: מה עושים לפני שמזמינים מומחה להסרת עובש, איך מתנהלים מולו וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

הסרת עובש במטבח: כך נפטרים מהבעיה

צריכים הסרת עובש במטבח? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים מומחה להסרת עובש, איך מתנהלים מולו וכמה עולה העבודה? כל התשובות לפניכם.

הסרת עובש בחדר ילדים: כל השלבים בדרך לפתרון

צריכים הסרת עובש בחדר ילדים? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה אפשר לעשות רגע לפני שמזמינים מומחה להסרת עובש, איך מתנהלים מולו ומה המחיר של הסרת עובש בחדר ילדים? כל התשובות.

ייבוש רטיבות מתחת לריצוף: כל השלבים עד לפתרון

צריכים ייבוש רטיבות מתחת לריצוף? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם. מה חשוב לדעת על ייבוש רטיבות מתחת לריצוף, איך מתנהלים מול קבלן לייבוש תת-רצפתי וכמה זה יעלה? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

האם מקבלים אחריות על הסרת עובש?
על הסרת עובש בבית, בין אם זה במטבח, בחדר הילדים או באמבטיה, נהוג לתת אחריות של שנה. האחריות אינה מכסה עובש שנגרם מכשלים באיטום, תקלות במערכת האינסטלציה או אוורור לא נכון.