הדברת חולדות בבתי עסק: כל מה שצריך לדעת

במסעדות ובבתי הקפה השונים עלולות להגיע חולדות כשהן מחפשות מזון לכן, חשוב לטפל בנושא מבעוד מועד כדי להבטיח את ניקיון המקום ממחלות ומזיקים שונים בעזרת טיפולים מונעים ולכידת החולדות בשטח.

עוד במדריך
למה חשוב להדביר וללכוד חולדות בבתי עסק? לאילו נזקים עלולה לגרום החולדה? איך מרחיקים חולדות מבתי עסק? איך מדבירים חולדות בבתי עסק? איך תמנעו את חזרת החולדות לעסק?

טיפול שוטף ונכון מול הימצאות החולדות בבתי העסק השונים יבטיחו את המשך הגעת הלקוחות וישאיר את המקום נקי ובריא. 

למה חשוב להרחיק וללכוד את החולדות, באילו דרכים ניתן לפעול מולן ומתי לא תהיה ברירה אלא להדביר אותן? כל מה שצריך לדעת הדברת חולדות במדריך הבא. 

למה חשוב להדביר וללכוד חולדות בבתי עסק?

בבתי העסק השונים ובאלו המתעסקים עם מזון בעיקר, נוכל למצוא חולדות שעלולות להזיק באופן משמעותי לתדמית העסק ובכמות הלקוחות שיפקדו את המקום. החולדות מגיעות לעסקים השונים בחיפוש אחר מזון ומצליחות להסתתר במחסנים, במשרדים ובחורים נסתרים. 

החולדות עלולות להזיק לסחורות השונות ולרכוש של העסק ולהכניס חיידקים ומחלות לתוך שקי אחסון המזון השונים. מדובר על חייקים ורעלים שמזיקים לבריאות בני האדם ולכן, חשוב להתייחס למזיקים האלה ברצינות גם בעסקים וגם בבתים פרטיים.

מעבר לכניסתן של החולדות למעברים צרים ופגיעה במזון וברכוש, הן משאירות אחריהן גללים שמהווים מפגע תברואתי חמור במגע עם מזון. ולכן, בכל עסק חשוב להזמין מדביר מורשה שיוכל לאפיין את מצב העסק ולטפל בבעייה לעומק. 

לאילו נזקים עלולה לגרום החולדה?

החולדה היא חיה מהירה וקשה לתפיסה המצליחה לזחול לתוך מעברים צרים ולכרסם את כל מה שהיא מוצאת בדרך, החל מכבלי חשמל, כבל תקשורת ועד מזון ולכן, מצליחה להסב נזק רק לתשתיות העסק אליו היא מחליטה להיכנס. בנוסף, החולדה מצליחה לכרסם את כלי האחסון השונים של המזון ושל המלאי הקיים בעסק ופוגעת בשימוש שלו.

החולדה יכולה להעביר מחלות לבני האדם כמו סלמונלה, טיפוס (מחלת מעיים), קדחת הנשיכה, כלבת ואלרגיות שונות. מחשש למעבר של מחלות אלה ללקוחות השונים ולעובדים בעסק, חשוב לטפל בתופעה כבר עם הופעת החולדה הראשונה.

איך מרחיקים חולדות מבתי עסק?

טיפול מקומי (חד פעמי): הטיפול המקומי בחולדות יהיה בעזרת פיזור של מספר תיבות האכלה שונות ברחבי השטח כדי לגרום להן להיכנס לתוכן. התיבות בטיחותיות וגודלן הוא כשל חצי קופסת נעליים לערך כך שאינן מפריעות לתפקוד התקין של המקום. התיבה בנויה בצורה שמאפשרת את כניסתן מצד אחד לטובת תפיסת הפיתיון (שיהיה לרוב רעיל) ויציאתן מהצד השני. לאחר אכילת הפתיון הרעיל, החולדה תחזיק מעמד לעוד 3-5 ימים. טיפול זה, מתאים למצבים בהם אותרו מספר בודד של חולדות בבית העסק. 

טיפול יסודי (אינטנסיבי): במסגרת טיפול זה, יבוצע מעקב אחרי החולדות. גם כאן, יפוזרו תיבות האכלה בהן הוצב פיתיון רעיל במקומות אסטרטגיים שונים ובסביבת החוץ של בית העסק. אחרי שבוע, יחזור המדביר לבית העסק ויבדוק את קצב התקדמות העבודה, ימלא מחדש פיתיונות רעילים ויראה אם יש חולדות שצריך לפנות. סך כל הטיפול נמשך כ-30 ימים כאשר המדביר מגיע לבית העסק בין 3-4 פעמים.

איך מדבירים חולדות בבתי עסק?

הדברת החולדות בבית העסק היא תהליך בעל שלבים מסודרים שיבטיחו טיפול יסודי ונכון בתופעה. תחילה, יגיע המדביר אל בית העסק וימפה את שטחו כולל פתחי המסתור השונים והשטחים הצרים אליהם יכולות להגיע החולדות כמו תעלות המיזוג ואיזורים שלא מטופלים הגיינית בצורה שוטפת. לאחר מכן, ימסור המדביר לבעל העסק תוכנית מסודרת שתכלול את השטחים לטיפול ואת הדרכים למנוע את חזרתן של החולדות באיזורים הבעייתים.

בשלב האחרון, ישתמש המדביר בתוכנית שבנה ויחד עם בעלי מקצוע נוספים יתנו דגש לחומרים מתאימים לסוג החולדה ואופי המקום על מנת שלא יווצר נזק לשטח ולמלאים השונים שמאוחסנים בו. ההליך ארוך וכולל בתוכו פעולות שימור ולכן, ייקח שנה לפחות. בחלק מהמקרים, יגיע המדביר אחת לשבוע לביקור ובדיקת השטח ובמקרים אחרים, תבוצע בקרה חודשית. 

איך תמנעו את חזרת החולדות לעסק?

אחרי שתופעת החולדות טופלה לעומק, חשוב להתמיד עם פעולות מנע שישמרו על העסק שלכם נקי מחולדות ומזיקים שונים. תחילה, הקפידו לאטום חורים וסדקים שונים בקירות המבנה. שימו דגש גם על החורים הקטנים (בעובי של עיפרון) גם לשם החולדות מצליחות להגיע. הקפידו לשמור על סדר וניקיון ככל שניתן ופנו את האשפה לעיתים קרובות יותר כדי שהריח החזק לא ימשוך את החולדות פנימה.

מעבר לתחזוקת השטח חשוב לתחזק גם את מערכות הביוב ולוודא את התקינות שלהן ושל המכסים השונים. במידה ואיתרתם מכסה רופף או שלא מכסה היטב את פתחי הביוב דאגו להתאים לו מכסה חדש בהקדם. את פתחי הניקוז החיצוניים תוכלו לאטום בעזרת אבן כבדה או יריעה של רשת שימנעו את כניסת החולדות אליהן וחזרה אל העסק. בנוסף, הקפידו לייבש מים עומדים כמו שלוליות ורוקנו מיכלי מים עומדים.

טיפ של מקצוענים: השתמשו בשלושת הממ"ים - מים, מזון מחסה. במידה ותקפידו למנוע את אלו, תוכלו למנוע את חזרת החולדות אליכם לעסק או לבית המגורים.

לכידת עכברים: כל מה שחשוב לדעת

יש לכם עכבר בבית? אל דאגה, אנחנו נלווה אתכם שלב אחר שלב עד ללכידה שלו. מה עושים רגע לפני שמזמינים לוכד עכברים וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

לכידת חולדות: כל השלבים בדרך לפתרון

יש לכם חולדה בבית או בחצר? אין ספק שמדובר בתופעה מטרידה, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך עד ללכידה שלה. מה חשוב לשאול את המדביר לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לכידת חולדה? כל התשובות לפניכם.

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הדברת ג'וקים: כל מה שחשוב לדעת

אם הג'וקים הגיעו לביקור אצלכם, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד כל הדרך אל הפתרון. אנחנו רוצים שהקיץ שלכם יהי נקי מג'וקים, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר וכמה זה עולה? התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow