פרגולות מעץ: כך נשמור עליהן לאורך שנים

איך מתחזקים את הפרגולה כדי שתחזיק גם בסערות הקשות ביותר, במה צריך להיעזר בבעל מקצוע ומה אפשר לעשות לבד? מדריך מלא לתחזוקת פרגולה מעץ

עוד במדריך
הקפידו על התקנה מקצועית חזקו ברגים רופפים צבעו את הפרגולה בדקו את אחריות הפרגולה

השמש הקופחת בקיץ והגשמים והרוחות החזקות בחורף פוגמים בפרגולת העץ. בנוסף לפן האסתטי, כמו צבע דוהה ומתקלף על הקורות, תחזוקה לקויה עלולה להוות סכנה בטיחותית. 

בניגוד לפרגולה מאלומיניום שלא צריך לתחזק ואינה מחלידה, פרגולה מעץ מצריכה תחזוקה די שוטפת (תלוי בסוג העץ) הכוללת חיזוק ברגים וצביעה. כמו כן, חשוב לשמור על דגשים לפני ואחרי ההתקנה שמשפיעים על תחזוק הפרגולה ותיקונה.  

הקפידו על התקנה מקצועית

אז מה חשוב לדעת על האופן בו מותקנת הפרגולה שלכם? פרגולת עומדת מותקנת על משטח בטון ישר ויציב כשארבעת העמודים שקועים היטב באדמה. לעומת זאת, פרגולה תלויה מחוברת על ידי כבלי פלדה ומוטות ברזל שיכולים לשאת משקל גבוה.

דרשו ביקור מקדים – אל תסתפקו בהצעת מחיר בטלפון, דרשו ממתקין הפרגולות להגיע אליכם לבית כדי לקחת מידות ולבחון את מורכבות העבודה בשטח.

דרשו שמתקין הפרגולות יספק עץ מחוטא – התקנת פרגולה מעץ שלא עבר חיטוי ממזיקים (אימפרגנציה) מביאה צרות, לכן דרשו מראש שהמתקין ידאג לזה. קורות עץ שעברו חיטוי בעלות גוון ירקרק. כדי לשמור על פעולת החיטוי, מומלץ לצבוע את הקורות בסמוך להתקנת הפרגולה.

ודאו שאין טרמיטים – הטרמיטים אוהבים עץ, לכן במקרה שיש לכם בעיית טרמיטים או היה לכם לאחרונה, אל תתקינו את הפרגולה עד שתזמינו מדביר מקצועי שיטפל בתופעה.

והכי חשוב, בחרו מתקין פרגולות אמין ומקצועי שיבצע את העבודה ויעזור לכם למצוא סוג עץ שדורש תחזוקה נמוכה ואין ספק שאתם נמצאים בדרך הנכונה.

חזקו ברגים רופפים

אל תחכו שהברגים פשוט ייפלו לכם מהפרגולה ואל תחכו שהיא תתפרק. אחת לשנה עברו על הפרגולה, בדקו את הברגים שלה ובמידה ויש ברגים רופפים, חזקו אותם לעץ. במקרה שהברגים לא נגישים או אין לכם כלים מתאימים, הזמינו מתקין פרגולות שיבצע את העבודה.

בנוסף, ודאו שאין ברגים חלודים או כאלה שצברו קורוזיה מהגשם או הלחות, במקרה כזה החליפו את הברגים או תשמנו אותם. 

כמו כן, בדקו את קירוי הפרגולה. אם הוא מתנדנד ורועש, זה עלול להוביל להתנתקות מוחלטת. במקרה הזה, הזמינו מתקין פרגולות שיחזק את החיבורים.

צבעו את הפרגולה

הצבע של הפרגולה מספק לו שכבת הגנה מפני נזקי מזג האוויר, לכן חשוב לשמור על צביעתה אחת לחמש שנים או כשהצבע דוהה ומתקלף. איך בוחרים צבע לפרגולה? גשו לטמבוריה ובקשו צבע לשימוש בחוץ שמכיל צבע על בסיס שמן, דוחה מזיקים ומסנן קרינת UV.

במקרה שאתם מזמינים צבע מקצועי, בדקו אם הוא מבצע גם עבודות שקשורות לחידוש הפרגולה כמו ליטוש ושיוף העץ וחסכו כסף. כמו כן, אפשר להזמין את מי שהתקין לכם את הפרגולה שכן הוא מכיר סוג העץ ומהו הטיפול המתאים. 

בדקו את אחריות הפרגולה

לפני שאתם מזמינים מתקין פרגולות, בדקו אם האחריות על הפרגולה מטעם היצרן עדיין בתוקף והאם היא מכסה את הבעיות. אחריות על פרגולה מעץ נעה בין 3 ל-10 שנים והיא מכסה בדרך כלל את קורות העץ, החיבורים והקירוי. 

במקרה שהבעיה נגרמת כתוצאה מהתקנה רשלנית, מומלץ להפעיל את האחריות על ההתקנה. רוב מתקיני הפרגולות מעניקים שנת אחריות אחת על העבודה. 

מחירון פרגולות

המחירים כוללים מע”מ

התקנת פרגולה מעץ: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרגולה מעץ בחצר או במרפסת? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים - מבחירת הפרגולה ועד שתשבו במרפסת החדשה שלכם. איך בוחרים פרגולה מעץ, מה חשוב לבדוק עם המתקין וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

חידוש או תיקון פרגולה: כל מה שצריך לדעת

צריכים חידוש או תיקון פרגולה? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מתי צריך לעשות חידוש או תיקון פרגולה ומה הוא כולל, איך מתנהלים מול מתקין הפרגולות וכמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

התקנת פרקט: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרקט מעץ או פרקט למינציה? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים. איך בוחרים פרקט, מה חשוב לבדוק עם מתקין הפרקטים וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

התקנת חלון אלומיניום: כל המידע והשלבים להתקנה נכונה

צריכים עזרה עם התקנת חלון אלומיניום? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים קבלו אלומיניום, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של חלון אלומיניום? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

למה חשוב לתחזק פרגולה מעץ?
זה נכון שפרגולה מעץ כמעט ואינה דורשת תחזוקה שוטפת, אך את הדברים המינימליים יש בהחלט לעשות על מנת להימנע מהזמנה של מתקין פרגולות ובזבוז כסף. לכן, מידי פעם אנחנו ממליצים לכם להציץ על הפרגולה ולבדוק האם יש ברגים רופפים. במידה וכן, חזקו אותם על מנת ששום קורה לא תתפרק. בנוסף, מומלץ אחת לכמה שנים לצבוע את הפרגולה ולחדש אותה.
מה היתרונות של פרגולה מעץ?
פרגולה מעץ דורשת מעט מאד תחזוקה ואין ספק שזה יתרון אדיר. בניגוד לפרגולה מאלומיניום, אתם יכולים זכות בשנים ארוכות של שקט עם תחזוקה מינימלית מאד. בנוסף לכך, הפרגולה מעץ היא פשוט יפה ומעניקה לחצר של הבית או המרפסת שלכם מראה יוקרתי וחמים במיוחד שיגרום לכם לרצות לשהות בה אפילו בימים הכי קרים של החורף.