מדריך לחידוש או תיקון פרגולה מעץ

הפרגולה שלכם עברה את השיא וזקוקה לשדרוג? במדריך הבא נסביר מתי צריך לעשות חידוש או תיקון פרגולה, מה כולל חידוש פרגולה מעץ, מה כולל תיקון פרגולה מעץ, איך מתנהלים מול מתקין פרגולות מקצועי ומה משפיע על מחיר העבודה?

עוד במדריך
מתי צריך לעשות חידוש או תיקון פרגולה? מה כולל חידוש פרגולה מעץ? מה כולל תיקון פרגולה מעץ? איך מתנהלים מול מתקין פרגולות מקצועי? מה משפיע על מחיר חידוש או תיקון פרגולה?

עברו שנתיים מאז התקנת הפרגולה והצבע של העץ דהה? הגיע הזמן לחידוש וצביעה. מבנה הפרגולה מרגיש רעוע ולא יציב? אל תהיו שאננים, זה הזמן לתיקון הפרגולה.

במדריך הבא נסביר מתי צריך לעשות חידוש או תיקון פרגולה, מה כולל חידוש פרגולה מעץ, מה כולל תיקון פרגולה מעץ, איך מתנהלים מול מתקין פרגולות מקצועי ומה משפיע על מחיר העבודה?

מתי צריך לעשות חידוש או תיקון פרגולה?

חידוש פרגולה מעץ זו עבודה תקופתית שצריך לבצע כל 3-5 שנים: זה מגן על העץ מנזקי מזג האוויר, מאריך את חיי המדף, מרחיק מזיקים ושומר על הפרגולה יפה ומרשימה. אם הפרגולה נראית בלויה והצבע שלה דהה, לא כדאי לחכות מן הסתם. סימנים נוספים לכך שצריך חידוש: ריקבון החלקים שונים של העץ, עובש או טחב, שברים או סדקים בעץ, זיהוי מזיקים.

תיקון פרגולה פחות קשור למצב של העץ ויותר למבנה הפרגולה: הקורות והחיבור ביניהן, יציבות הפרגולה אל הבסיס, יציבות הקירוי ועוד. הנזקים לפרגולה נגרמים לרוב ממזג אוויר סוער, בלאי טבעי והתקנה רשלנית.  

מה כולל חידוש פרגולה מעץ?

חידוש הפרגולה מורכב משלושה חלקים: ניקוי הפרגולה, שיוף הפרגולה וצביעת הפרגולה או יישום לכה/שמן:

ניקוי הפרגולה – ניקוי השכבה העליונה של הפרגולה והכנה של העץ: זה כולל לכלוך ואבק, הסרת עובש ופטריות והסרת גימורים כמו לכה, שמן או צבע.

שיוף הפרגולה – לאחר מכן יתבצע שיוף לעץ עם נייר זכוכית וליטוש כדי להגיע לשכבת העץ המקורית. אם יש סדקים, צריך ליישם חומר מילוי ייעודי. כמו כן, ניתן להרחיק מזיקים על-ידי שימוש בחומר ייעודי.

צביעת הפרגולה – בשלב האחרון, תתבצע צביעה או יישום לכה/שמן בשתי שכבות. יש כל מיני אופציות לצביעת הפרגולה, בין אם אתם רוצים גוון חדש או לשמור על הקיים, זה תלוי גם בסוג העץ ובתכונות שלו. ההמלצה היא ליישם חומרים ייעודים שמגנים על העץ, דוחים מזיקים ומכילים מסנן קרינה.

מה כולל תיקון פרגולה מעץ?

בניגוד לחידוש פרגולה, עבודה שיותר מתבצעת ברמה האסתטית והקוסמטית, תיקון פרגולה מעץ מתמקד ברמה המבנית ומתבצעת במקרים דחופים יותר. התיקון כולל לרוב החלפת קורות עץ באופן חלקי או מלא והוספת פרזולים בפינות מסוימות כדי לחזק את המבנה.

במקרה שיש סכנת קריסה ממשית והפרגולה אינה בטוחה מסיבה כלשהי, מתקין הפרגולות יכול לייעץ לגבי החלפת הפרגולה כולה ולא רק לבצע תיקונים או חיזוקים.

איך מתנהלים מול מתקין פרגולות מקצועי?

בדקו אם האחריות בתוקף – על התקנת פרגולה מעץ מקבלים לרוב שנה של אחריות, זה כולל בעיות שקשורות לחוזק המבנה ולחיבורי הקורות והקירוי. במקרה כזה צריך לפנות למתקין שביצע את העבודה ולדרוש ממנו לתקן ללא תוספת תשלום.

דרשו הצעת מחיר בטלפון – כדי שמתקין הפרגולות יוכל לתת הצעת מחיר מבוססת בטלפון, כזו שלא תשתנה במועד העבודה, ציינו את גודל הפרגולה במ"ר, מצב הפרגולה ובמקביל שלחו תמונות ברורות או סרטון שייתנו תמונת מצב מלאה.

חשוב לציין – במקרה שצריך תיקון רציני במבנה הפרגולה, כדאי לדרוש ביקור מקדים של המתקין כדי לבחון את המצב ולקבל הצעת מחיר במקום.

האם יש אחריות על חידוש או תיקון פרגולה?

חידוש פרגולה מעץ זו עבודה תקופתית שמבצעים כל כמה שנים או לפי הצורך, לכן סביר להניח שלא תקבלו אחריות על העבודה. זה נכון גם לגבי תיקון הפרגולה, עבודה שנחשבת נקודתית ולא מקבלים עליה אחריות.

מה משפיע על מחיר חידוש או תיקון פרגולה?

מחיר חידוש פרגולה – מחיר חידוש וצביעת פרגולה מורכב מהגודל במ"ר, מסוג העץ ומהחומר שמיישמים, אבל כל זה אמור להיות כלול בהצעת מחיר. מה שעשוי להקפיץ את המחיר הוא מורכבות העבודה, זאת במקרה שהפרגולה סדוקה ומלאה עובש ונדרש ניקוי יסודי שלוקח הרבה זמן.

מחיר תיקון פרגולה – במקרה שצריך תיקון מקיף שאינו נכלל בהצעת המחיר ומחייב החלפת קורה או הוספת פרזולים אותם מתקין הפרגולה מספק, מחיר העבודה יקפוץ בהתאם. 

מחירון פרגולות

המחירים כוללים מע”מ

התקנת פרגולה מעץ: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרגולה מעץ בחצר או במרפסת? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים - מבחירת הפרגולה ועד שתשבו במרפסת החדשה שלכם. איך בוחרים פרגולה מעץ, מה חשוב לבדוק עם המתקין וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

חידוש או תיקון פרגולה: כל מה שצריך לדעת

צריכים חידוש או תיקון פרגולה? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מתי צריך לעשות חידוש או תיקון פרגולה ומה הוא כולל, איך מתנהלים מול מתקין הפרגולות וכמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

התקנת פרקט: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרקט מעץ או פרקט למינציה? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים. איך בוחרים פרקט, מה חשוב לבדוק עם מתקין הפרקטים וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

התקנת חלון אלומיניום: כל המידע והשלבים להתקנה נכונה

צריכים עזרה עם התקנת חלון אלומיניום? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים קבלו אלומיניום, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של חלון אלומיניום? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

לכל התקלות ועבודות

arrow