כל השלבים לבניית פרגולה

כדי לבנות פרגולה בחצר או על הגג צריכים להיערך לשלבי בנייה מסודרים ולהסדיר מסמכים ואישורים. האישור שמתקבל, הוא מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה. רפורמת הפרגולות, תהפוך את הליך קבלת האישור לקל ופשוט הרבה יותר. כל מה שחשוב לדעת על בניית פרגולה.

עוד במדריך
מהי רפורמת הפרגולות? מה עושים אחרי קבלת האישור? כיצד תתכננו נכון את התקנת הפרגולה? באילו חומרים מומלץ להשתמש לבניית פרגולה?

אתם גרים בבית פרטי עם גינה או בדירת גג ומתחשק לכם לבנות פרגולה דקורטיבית, שתגן עליכם מהשמש והגשמים ותעניק לכם פרטיות במרחב שלכם. ואחרי שהתייעצתם עם בעל מקצוע על סוג הפרגולה ותהליך הבנייה, נותר לכם רק להשיג אישור בנייה. 

האישור לבניית הפרגולות ניתן על ידי הוועדה לתכנון ובנייה, שעוסקת בהקמות של פרגולות ודקים. לרוב, זמן קבלת האישור אורך כחודש ולכן, הציפייה היא לנסות ולקצר את הזמנים ככל שניתן על ידי רפורמה חדשה. 

מהי רפורמת הפרגולות?

רפורמת הפרגולות הינה יוזמה של שר הפנים ומטרתה להגביל את משך הזמן בו יוכלו הרשויות לדון בבקשות להיתרים של בנייה קטנה וסגירת מרפסות. לפי ההצעה, במידה והוועדה לא תקבל החלטה בתוך 45 ימים, יינתן למבקשים אישור בנייה אוטומטי.

בנוסף, הדרישה להיתר בנייה להקמת סוככים, פרגולות וגדרות, תבוטל לחלוטין על מנת להקל על הבונים כשהיא שמה דגש על הסרת חסמים, קיצור לוחות זמנים, צמצום הבירוקרטיה והפחתת הריכוזיות במערכת התכנון.

מה עושים אחרי קבלת האישור?

אם חשבתם שאתם יכולים להתחיל כבר לעבוד על הפרגולה החדשה שלכם, כדאי שתחכו עם זה מעט. האדריכל ומעצב הפנים שמעון קליין מבקש להזכיר כי בכל מקרה לפני שבונים פרגולה, יש צורך לפנות לאדריכל או מהנדס לפני תחילת העבודה. לדבריו, לכל אזור במדינה יש תוכנית בנין עיר (תב"ע), המפרטת את כל השינויים שניתן לערוך במבנה מבחינה הנדסית. 

קליין מביע חשש מבנייה ללא היתר העלולה לגרום לבעיות הנדסיות ובטיחותיות. "כרגע יש מהנדס או אדריכל שאחראי לתוכנית. מישהו שחותם על כך שהמבנה לא ייפול" הסרת חובת הפיקוח של הוועדות המקומיות, עלולה, לדברי קליין, להביא לבעיות בטיחות

כיצד תתכננו נכון את התקנת הפרגולה?

הרפורמה, מקלה אמנם על כל מי שרוצה להקים פרגולה, אולם את תהליך התכנון עדיין מומלץ לבצע בשני שלבים. השלב הראשון הוא שלב התכנון המתבצע על ידי מהנדס או אדריכל, האמור לוודא כי התוכנית בטיחותית וניתנת לביצוע. השלב השני הוא בניית הפרגולה, על פי התוכניות, על ידי המתקין.  בעלי מקצוע בתחום הבנייה מדגישים כי מהלך הבנייה חשוב להקפיד על בטיחות. פרגולת עמודים צריכה לעמוד בסיס יציב הנעוץ היטב באדמה ופרגולה תלויה אמורה להתחבר למבנה באמצעות כבלי פלדה גמישים ועמידים המסוגלים לעמוד במתח המופעל עליהם.  

באילו חומרים מומלץ להשתמש לבניית פרגולה?

החומרים המומלצים ביותר לבניית פרגולה הם עץ ואלומיניום. לדוגמה, עץ איפאה הוא עץ מאוד מבוקש. זה עץ מאוד חזק ועמיד גם לנזקי אקלים. בנוסף, גם עץ האורן נחשב לפופולרי ומתאים לבנייה זו. ואם רוצים להעניק לפרגולה מראה מיוחד, ניתן להשתמש בעץ גושני שמגיע במידות מוזמנות מראש החל מ-10 ס"מ על 10 ס"מ ועד 40 ס"מ על 40 ס"מ. העץ בעל סיבים מסיביים שהופכים אותו לייחודי בעת הבנייה איתו. 

כך או כך, לפני שאתם מתחילים לבנות פרגולה, הקפידו להתייעץ עם בעל מקצוע שיהיה אמין וידע לבצע את העבודה בצורה מקצועית ובטיחותית ככל שניתן. חשוב שלא לקחת בעל מקצוע פחות טוב וזול שעלול להוביל אתכם לעבודה רעועה ומסוכנת.

 

מחירון פרגולות

המחירים כוללים מע”מ

התקנת פרגולה מעץ: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרגולה מעץ בחצר או במרפסת? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים - מבחירת הפרגולה ועד שתשבו במרפסת החדשה שלכם. איך בוחרים פרגולה מעץ, מה חשוב לבדוק עם המתקין וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

חידוש או תיקון פרגולה: כל מה שצריך לדעת

צריכים חידוש או תיקון פרגולה? הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מתי צריך לעשות חידוש או תיקון פרגולה ומה הוא כולל, איך מתנהלים מול מתקין הפרגולות וכמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

התקנת פרקט: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרקט מעץ או פרקט למינציה? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים. איך בוחרים פרקט, מה חשוב לבדוק עם מתקין הפרקטים וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

התקנת חלון אלומיניום: כל המידע והשלבים להתקנה נכונה

צריכים עזרה עם התקנת חלון אלומיניום? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים קבלו אלומיניום, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של חלון אלומיניום? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מי אחראי על קבלת אישור לבניית פרגולה? 
האישור לבנייה, ניתן מהוועדה לתכנון ובנייה שעוסקת בנושא ההתקנות של פרגולות ודקים בבתים ועסקים. הרפורמה החדשה, מטרתה לחסוך את זמן ההמתנה (שעומד כעת על חודש) לזמן קצר יותר כדי שהבנייה תוכל להתקדם בזמן. 
מה עושים אחרי קבלת האישור? 
לאחר קבלת האישור לבנייה, יש להתייעץ עם בעל מקצוע או אדריכל להמשך תכנון הפרגולה החדשה שיבחן את האיזור בו אתם רוצים לבנות ואת השינויים שניתן לעשות בו מבחינה הנדסית. חשוב לשים דגש על שלב זה ולוודא שהכל מתנהל על פי חוק ובצורה בטיחותית שלא חורגת מגבולות הבית והשינויים האפשריים.