הדברה לבניין: כך תשאירו את המזיקים רחוק מהדירה שלכם

הדרך הטובה ביותר להרחיק מזיקים מהבית היא לטפל בבעיה מהשורש. בבית פרטי, מדובר בהדברה בהיקף הבית ובביובים. בבית משותף, יש חשיבות להדברה בכל השטחים המשותפים ובמוקדי ההתפתחות שלהם. מה חשוב לדעת? כיצד ניתן לחסוך בעלויות גם להדברה בתוך הדירה? לפניכם המדביר שיחסוך לכם כסף ועוגמת נפש ממגורים משותפים עם נמלים וג`וקים

עוד במדריך
מתי מומלץ לבצע הדברה בבניין משותף? מה חשוב לדעת לפני ההדברה? מה חשוב לדעת אחרי ההדברה? האם יש אחריות על הדברה בבניין משותף? איך בוחרים מדביר מתאים? התאגדו וחסכו גם בהדברה בתוך הדירות בבניין

להדברה בבניין משותף יש השפעה מכרעת על איכות החיים בדירות הפרטיות בבניין.

אם לא תבצעו הדברה מונעת, סביר להניח שהג'וקים והנמלים יחגגו לכם בבית ושום הדברה מקומית בתוך שטח הדירה לא תעצור אותם. 

במדריך הבא נסביר מתי מומלץ לעשות הדברה בבניין משותף, מה עושים לפני ואחרי ההדברה, האם יש אחריות על הדברה בבניין ואיך בוחרים מדביר מתאים.

מתי מומלץ לבצע הדברה בבניין משותף?

כמו בדירות ובבתים פרטיים, גם בבניינים משותפים מומלץ לבצע הדברת מונעת ויזומה. ההדברה המונעת תכלול טיפול במעטפת הבניין נגד תיקנים, נמלים ומכרסמים.

בין השאר, במדביר יבצע פיזור רעלים בבורות הביוב, בגרמי המדרגות, המחילות האדמה שבחצר, בחדר האשפה ובמקלט.

את ההדברה המונעת מומלת לבצע פעמיים בשנה, אולם אם מדובר בבניין ישן שסובל ממזיקים ומכרסמים, מומלץ לבצע את ההדברה המונעת 4 פעמים בשנה (אחת לרבעון). 

מה חשוב לדעת לפני ההדברה?

יש לעדכן את כל הדיירים בבניין שבתאריך מסוים עומדים לבצע הדברה בבניין, בכדי למנוע מחדל בטיחותי.

מומלץ לתלות שלטי אזהרה במקומות בולטים, כמו בלובי, המעליות, חדר האשפה, חדר תיבות הדואר ובחניון.

אם יש קבוצת וואטסאפ של דיירי הבניין, מומלץ לשלוח הודעה מסודרת כשבוע מראש לגבי קיום ההדברה ובנוסף לשלוח תזכורת יום לפני ביצוע העבודה.

מה חשוב לדעת אחרי ההדברה?

על המדביר לתלות עלון סיכום עבודה במספר מקומות מרכזיים בבניין: בלובי, בחדר האשפה, בסמוך לתיבות הדואר וליד המעליות.

בעלון זה, המדביר מחוייב לציין את מספר הרישיון שלו, התאריך בו בוצעה ההדברה, נגד אילו מזיקים בוצעה הדברה ורשימת אזהרות להתנהלות נכונה לאחר ההדברה.

דוגמא לרשימת אזהרות:

1. נא לשמור על חיות המחמד שלא ילקקו את הרצפה.

2. נא לא לשהות בלובי לזמן ממושך של יותר מכמה דקות. 

חשוב לציין: בעלון צריכה להיות טבלה מסודרת שתכיל את סוגי החומרים בהם השתמש המדביר, את אחוז ריכוז החומר הפעיל, את ריכוז החומר רעיל לכל ליטר ואת יצרן חומר ההדברה בו נעשה שימוש.

האם יש אחריות על הדברה בבניין משותף?

על הדברת תיקנים נהוג לספק אחריות של 6 חודשים. לעומת זאת, על הדברת נמלים נהוג לספק כ-3 חודשי אחריות. 

על הרחקת מכרסמי, נהוג להעניק אחריות של חודש בלבד. 

האחריות על הדברת תיקנים ונמלים תחול רק על השטחים שנמצאים בתוך המבנה, ולא על שטחים פתוחים כמו החצר המשותפת, למשל.

איך בוחרים מדביר מתאים?

מדביר מוסמך יהיה כזה אשר עבר קורס וקיבל רישיון מדביר מוסמך מהמשרד להגנת הסביבה וככזה הוא יהיה חלק ממאגר המדבירים.

לפני שהמדביר מבצע את עבודתו, חשוב לדרוש ממנו להציג את תעודת הרישון שלו. על גבי הרישיון עצמו, מצויין גם אילו סוגי הדברה רשאי המדביר לבצע. 

במאגר המדבירים של המשרד להגנת הסביבה, תוכלו למצוא את כל המדבירים המוסמכים והמורשים. לפני שמזמינים מדביר, חשוב להיכנס למאגר ולבדוק אם הוא נמצא שם.

יש הבדל בין סוגי הרשיונות השונים. לדוגמא, מדביר שיש לו היתר לטפל במכרסמים, לא רשאי לטפל בתיקנים ולהיפך.

לכן, מומלץ לבחור מדביר שיש לו את כל סוגי ההיתרים הרלוונטיים, על מנת שיוכל לבצע את העבודה במלואה. בכך, תימנעו מצב בו אתם צריכים לתאם מועד הדברה נוסף עם מדביר אחר. 

התאגדו וחסכו גם בהדברה בתוך הדירות בבניין

אמנם לא כל דיירי הבניין ירצו לבצע הדברה בתוך הדירות שלהם, ובייחוד יהיה מורכב לתאם תאריך אחד מוסכם על כולם, אולם בבנייה הרוויה יש יתרון גדול לכמות הדירות בבניין. 

התארגנו באמצעות קבוצת הווטסאפ והעלו אפשרות לביצוע הדברה מרוכזת לכל מי שמעוניין. הדגישו את גובה החיסכון, שכן מדביר שיגיע לבצע הדברה בכמות גדולה של דירות, יעניק לכם הנחה אטרקטיבית, עבור עצם הגעתו למיקום אחד בו הוא מבצע מספר הדברות באותו היום. 

גם אם מדובר רק בדיירים של קומה אחת, החיסכון יכול להיות משמעותי. קבוצה היא כוח, נצלו אותו לטובתכם ובכך תבטיחו לעצמכם חודשים ארוכים של שקט ממזיקים.

ישראל היא מדינה חמה, בה לפחות 8 חודשים בשנה יש צורך בהתמודדות עם מזיקים. לכן, מדובר בהוצאה משתלמת, בייחוד אם היא נרכשת במרוכז ובתעריך אטרקטיבי. כך, תוכלו להשיג גם אחריות ארוכה יותר עבור העבודה, כשתגיעו ככוח קנייה גדול יותר. 

מחירון הדברה

המחירים כוללים מע”מ

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הדברת ג'וקים: כל מה שחשוב לדעת

אם הג'וקים הגיעו לביקור אצלכם, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד כל הדרך אל הפתרון. אנחנו רוצים שהקיץ שלכם יהי נקי מג'וקים, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר וכמה זה עולה? התשובות לפניכם.

הדברת פשפש המיטה: כל מה שצריך לדעת

סובלים מעקיצות פשפש המיטה? אין ספק שמדובר בתופעה מציקה ומטרידה ולכן אנחנו רוצים ללוות אתכם בכל שלב עד לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מדביר וכמה תעלה לכם ההדברה? כל התשובות.

הדברת פרעושים: כל מה שחשוב לדעת

יש לכם פרעושים בבית? אנחנו בטוחים שמדובר במטרד לא נעים ולכן חשוב לנו ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. מה חשוב לבדוק עם המדביר לפני שמזמינים, איך מכינים את הבית להדברה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow