הדברת עש הבגד: מדריך מלא

למי מאיתנו זה לא קרה? פתחתם את ארון הבגדים וגיליתם שבחולצה שאתם הכי אוהבים החלו להופיע חורים קטנים. הייתכן שעש הבגד נמצא אצלכם בארון? כל התשובות במדריך הבא

עוד במדריך
מה זה עש הבגד? איך תזהו שיש לכם עש בארון? איך מדביר מקצועי ידביר את עש הבגד? איך נמנעים מעש הבגד?

למי מאיתנו זה לא קרה? פתחתם את ארון הבגדים וגיליתם שבחולצה שאנחנו הכי אוהבים החלו להופיע חורים קטנים ומכוערים.

במידה ולאף אחד מבני משפחתכם אין תחביב לחורר בגדים בשעות הפנאי, סביר להניח שאתם סובלים מעש הבגד. במדריך הבא נסביר מה זה עש הבגד, איך יודעים שהוא נמצא בארון, איך מדביר מקצועי ידביר אותו ומה אפשר לעשות כדי שהוא לא יחזור? 

מה זה עש הבגד?

עש הבגד הוא למעשה סוג של פרפר שאינו מזיק לבני האדם. הוא מסתתר ברוב המקרים בעומק ארון הבגדים.

עם התמקמותו, הוא מתחיל לכרסם את הבגדים בארון, יוצר לעצמו מעין נרתיק מיוחד מהאריגים הללו ומסתתר בתוכו. לכן, יהיה לכם מאוד קשה למצוא אותו.

איך תזהו שיש לכם עש בארון?

ארון הבגדים שלכם הוא האזור הבטוח עבור העש. לכן, סביר להניח שכל פעולה שתנסו לבצע על מנת להרחיק אותו משם בעצמכם, פשוט לא תצלח.

גם אם תוציאו את כל תכולת ארון הבגדים שלכם, תאווררו אותה, תנערו, תשאבו, תכבסו ותנקו את פינות הארון ביסודיות - סביר להניח שלא תצליחו למנוע מהעש לחזור. במידה וזיהיתם את אחד מהסימנים שציינו למעלה, עליכם להזמין מדביר מקצועי שיתמודד עם העש.

איך מדביר מקצועי ידביר את עש הבגד?

מדביר מקצועי יתמודד עם עש הבגד באמצעות שלוש פעולות עיקריות:

אבוקות עשן – קופסת פלסטיק בצורת גליל המכילה חומר הדברה בשם פירטרואיד. ברגע שמדליקים את הפתיל שנמצא בחלק העליון של הקופסא, חומר ההדברה מתפזר בחלל.

מדובר בפעולה שיעילה רק נגד עש בגד בוגר ואינה אפקטיבית במקרים בהם כבר יש ביצים של זחלים בארון.

מלכודות פרומון – באמצעות מלכודות אלה ילכוד המדביר את העש וימנע את המשך התפתחותו. המלכודות לא יעילות באופן מלא כי הן לא מונעות מהזחלים של העש לגרום נזקים לבגדים.

ריסוס – המדביר יבצע ריסוס של ארון הבגדים באמצעות חומר הדברה שארתי. מדובר בפעולה היעילה ביותר להדברת עש הבגד.

איך נמנעים מעש הבגד?

התקינו רשתות בחלונות – מעבר לעובדה שרשתות הם פריט בסיסי בכל הקשור להתמודדות עם יתושים וג'וקים, הן יסייעו לכם למנוע את חדירתו של עש הבגדים לבית שלכם. במידה ואתם גרים בבית פרטי, מומלץ להתקין גם דלת רשת בכניסה לבית.

תחזוקה שוטפת לארון הבגדים – אחת לארבעה חודשים, הוציאו את תכולת ארון הבגדים, הכניסו אותה לתוך שקית וחשפו אותה לשמש למשך 8 שעות.

בנוסף, הימנעו מאחסון בגדים שהיו בשימוש ולא עברו כביסה. ברוב המקרים אלה יהיו בגדים הספוגים בזיעה, כתמי מזון ושומן, כל אלה מרכיבים שמושכים את עש המזון.

במידה ויש סדקים בחלקו הפנימי של ארון הבגדים, אטמו אותם. עש הבגדים מחפש מסתור והסדקים הללו הם בדיוק מה שהוא מחפש.

שימוש בטבליות נפטלין – אותן טבליות נפטלין נפוצות שנמכרות ברשתות השיווק השונות יכולות לסייע באופן מוגבל, שכן הן אינן מונעות באופן מוחלט את התפתחות העש.

הדברה מקצועית אחת לשנתיים – אחת לשנתיים מומלץ להזמין מדביר מוסמוך שיבצע הדברה מקצועית לעש הבגדים.

כך תיפטרו מהעש במקרה והוא כבר חדר לביתכם, אך לא פחות חשוב, מדובר בפעולה שתמנע מהעש לחדור אליכם הביתה.

מחירון הדברה

המחירים כוללים מע”מ

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הדברת ג'וקים: כל מה שחשוב לדעת

אם הג'וקים הגיעו לביקור אצלכם, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד כל הדרך אל הפתרון. אנחנו רוצים שהקיץ שלכם יהי נקי מג'וקים, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר וכמה זה עולה? התשובות לפניכם.

הדברת פשפשים: כל מה שצריך לדעת

סובלים מעקיצות פשפשים? אין ספק שמדובר בתופעה מציקה ומטרידה ולכן אנחנו רוצים ללוות אתכם בכל שלב עד לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מדביר וכמה תעלה לכם ההדברה? כל התשובות.

הדברת פרעושים: כל מה שחשוב לדעת

יש לכם פרעושים בבית? אנחנו בטוחים שמדובר במטרד לא נעים ולכן חשוב לנו ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. מה חשוב לבדוק עם המדביר לפני שמזמינים, איך מכינים את הבית להדברה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

איך מדבירים את עש הבגד?
שתי הדרכים היעילות להדברת עש הבגד הן ריסוס והנחת מלכודות פרומון. לפני הריסוס, צריך להוציא את הבגדים מהארון ולפרוס אותם על המיטה והרצפה כדי המדביר יתיז חומר ייעודי עליהם ובתוך הארונות והחדר. פעולה זו דורשת מעקב של מספר שבועות. בנוגע למלכודות, עש הבגד נמשך לריח שהן מפיצות ונדבק ללוח הדביק.