לקראת הקיץ: מתי מומלץ להזמין מדביר נגד ג'וקים?

עם בוא הקיץ, הטמפרטורות עולות והלחות מתגברת, מה שיוצר תנאים אידיאליים עבור התרבותם של מזיקים רבים, וביניהם כמובן הג`וקים הידועים לשמצה. במדריך הבא נסביר מתי מומלץ להזמין מדביר להדברת ג`וקים בדירה, מתי מומלץ לעשות זאת בעסק ואילו פעולות אנחנו ממליצים לכם לבצע לפני ההדברה ואחריה.

עוד במדריך
לפני הכל: למה דווקא בקיץ? מתי מומלץ להזמין מדביר להדברת ג'וקים בדירה? מתי מומלץ להזמין מדביר להדברת ג'וקים בחצר? מתי מומלץ להזמין מדביר להדברת ג'וקים בעסק? לפני שהמדביר מגיע: ההכנות שמומלץ לבצע

הג'וקים, הידועים גם בשם תיקנים, מחפשים מקומות חמים, לחים וחשוכים, ומוצאים אותם בקלות בבתים רבים. הם ניזונים ממגוון רחב של מזונות, החל מפירורי לחם ושאריות מזון ועד לביוב ואשפה.

     

במדריך הבא נסביר מתי מומלץ להזמין מדביר להדברת ג`וקים בדירה, מתי מומלץ לעשות זאת בעסק ואילו פעולות אנחנו ממליצים לכם לבצע לפני ההדברה ואחריה.

     

לפני הכל: למה דווקא בקיץ?

מי מאיתנו לא מכיר את התופעה שבה הג'וקים צצים מכל מקום, במיוחד בין החודשים יוני-אוגוסט. למה זה קורה? אז הנה כמה מהסיבות הנפוצות:

טמפרטורה גבוהה: ג'וקים זקוקים לחום כדי לשרוד ולתרבות. בקיץ, כאשר הטמפרטורות גבוהות, תנאים אלה מתקיימים, מה שגורם להתפתחות מהירה של אוכלוסיית הג'וקים.

לחות: ג'וקים זקוקים גם ללחות גבוהה כדי לשרוד. בקיץ, כאשר רמות הלחות גבוהות, ג'וקים מוצאים בקלות מקומות לחים בבית, כמו מתחת לכיורים, באמבטיה ובמקומות אחרים.

מזון: בקיץ, אנשים נוטים לבלות יותר זמן בחוץ, מה שגורם להצטברות של שאריות מזון ופירורים בבית. ג'וקים נמשכים מאוד למזון, וזו עוד סיבה לכך שהם מופיעים יותר בקיץ.

     

מתי מומלץ להזמין מדביר להדברת ג'וקים בדירה?

נפתח בשורה התחתונה - מדביר מקצועי ואמין לא יבצע שום פעולה של הדברה אם הוא לא יראה את התיקנים בעיניים. כלומר, בדירת מגורים (ללא חצר) אין הדברה שנחשבת כהדברת מניעה.

יחד עם זאת חשוב לציין, אנחנו במקצוענים ממליצים לכם להזמין מדביר מקצועי ברגע שאתם רואים את הג'וק הראשון צץ מהחור שלו. ברוב המקרים ממש לא מדובר בג'וק בודד, אלא בג'וק שמבשר את הבאות.

אז מתי מומלץ להזמין את המדביר? ברוב המקרים אנחנו מדברים על התקופה שבה החום מתחיל להשתלט עלינו, זה יכול להתרחש באפריל או במאי, במקרים חריגים במיוחד זה יכול לקרות בחודש מרץ.

     

מתי מומלץ להזמין מדביר להדברת ג'וקים בחצר?

כשאנחנו מדברים על בתים עם חצר, ההתייחסות להדברה מונעת היא שונה בהחלט. אז נתחיל בבסיס, אם יש לכם חצר בבית, סביר מאוד להניח שיש בה את בור הביוב של הבית. התיקנים נוטים לשהות בבור הביוב, כי שם יש להם מספיק צל, מים ומזון על מנת להתקיים לאורך ימים ארוכים.

אנחנו ממליצים לכם להזמין מדביר מקצועי להדברה מונעת בתחילת האביב, בדרך כלל בחודש אפריל. המדביר יבצע הדברה בבור הביוב עצמו ומסביבו, על מנת לקטול את הבעיה מהשורש.

נכון, החוק קובע כי יש לבצע הדברה רק כאשר ישנה נוכחות של מזיקים או סימנים להימצאותם. בכל הקשור לבור ביוב, האמינו לנו שאם המדביר יפתח אותו הוא ימצא לא מעט ג'וקים.

     

מתי מומלץ להזמין מדביר להדברת ג'וקים בעסק?

בניגוד להדברה בבית, שמתבצעת אך ורק לאחר שרואים את הג'וקים בעיניים, בעסקים זה עובד בצורה קצת שונה. הדברה בעסק מתבצעת באופן תקופתי, גם אם לא קיימים מזיקים פעילים במקום.

במידה ומדובר בעסק שלא מתחום המזון, את הבדיקה התקופתית תוכלו להזמין אחת לחצי שנה. לעומת זאת, במידה ומדובר בעסק מתחום המזון, את הבדיקה התקופתית מומלץ לבצע אחת לחודש.

בדיקת המנע תכלול בין השאר איתור של מקורות מזון שיכולים להוות תנאים מעולים עבור התיקנים בעסק. אופי הפעולה של המדביר תלוי בין השאר בגודל השטח של העסק, בתנאים, ברמת החומרה של התופעה ובשעות הפעילות שלהעסק.

אגב, בניגוד לג'וקים הרגילים שמופיעים בדירות ובתים פרטיים עם חצר, בעסקים מתחום המזון אנחנו מדברים במיוחד על התיקן הגרמני, תיקן קטן יותר מזה האמריקאי, אך הרבה יותר עיקש. לכן, מומלץ להקפיד לבצע את בדיקת המנע אחת לחודש, אל תוותרו על זה.

בסרטון שלפניכם תוכלו לקבל מידע נוסף על התיקן הגרמני:

     

לפני שהמדביר מגיע: ההכנות שמומלץ לבצע

לפני שהמדביר מגיע אליכם הביתה אנחנו ממליצים לכם לבצע כמה פעולות שיסייעו לו לבצע את ההדברה בצורה מקצועית וכמובן ישמרו על הבטיחות שלכם ושל בני המשפחה שלכם.

לפני ההדברה: הרחיקו כל מזון, כלי אוכל, צעצועים לילדים וחפצי ערך אחרים מהאזורים המיועדים להדברה. בנוסף, השתמשו בסדינים או יריעות ניילון כדי לכסות רהיטים, מכשירי חשמל ומצעים. כמו כן,  ודאו שחיות המחמד שלכם לא יהיו בבית בזמן ההדברה. אם יש לכם אלרגיות או בעיות רפואיות כלשהן, עדכנו את המדביר מראש.

במהלך ההדברה: מומלץ לעזוב את הבית במהלך ההדברה ולחזור לאחר מספר שעות, בהתאם להנחיות המדביר. סגרו את החלונות וכבו מאווררים ומזגנים למנוע מחומרי ההדברה להתפזר באוויר. כמו כן, ודאו שילדים וחיות מחמד לא נכנסים לבית עד שהמדביר יאשר זאת.

אחרי ההדברה: פתחו חלונות ודלתות לאוורור הבית במשך מספר שעות. בנוסף, שימו לב לסימנים של תגובות אלרגיות אצל ילדים או חיות מחמד, ופנו לרופא במידת הצורך. הכי חשוב, הקפידו לעקוב אחר ההוראות שניתנו לכם על ידי המדביר לגבי זמן ההמתנה לפני חזרה הביתה, ניקוי הבית ואמצעי זהירות נוספים.

מחירון הדברה

המחירים כוללים מע”מ

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הדברת ג'וקים: כל מה שחשוב לדעת

אם הג'וקים הגיעו לביקור אצלכם, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד כל הדרך אל הפתרון. אנחנו רוצים שהקיץ שלכם יהי נקי מג'וקים, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר וכמה זה עולה? התשובות לפניכם.

הדברת פשפשים: כל מה שצריך לדעת

סובלים מעקיצות פשפשים? אין ספק שמדובר בתופעה מציקה ומטרידה ולכן אנחנו רוצים ללוות אתכם בכל שלב עד לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מדביר וכמה תעלה לכם ההדברה? כל התשובות.

הדברת פרעושים: כל מה שחשוב לדעת

יש לכם פרעושים בבית? אנחנו בטוחים שמדובר במטרד לא נעים ולכן חשוב לנו ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. מה חשוב לבדוק עם המדביר לפני שמזמינים, איך מכינים את הבית להדברה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow