שבעה מיתוסים על הדברה

רובנו מוכנים לעשות הכל כדי להיפטר מחרקים ומזיקים שונים, וברגע שמגיע הג`וק הראשון רצים להזמין מדביר. כדי לעזור לכם להתמודד עם ההדברה בצורה יעילה יותר, החלטנו לשבור כמה מיתוסים לרסיסים

עוד במדריך
מיתוסים על הדברה אחריות על הדברה - יש דבר כזה?

הרבה אנשים יודו בפניכם שהדבר הכי שנוא עליהם בקיץ הוא לא הלחות והחום, אלא דווקא הג'וקים, הזבובים ויתר המזיקים שהורסים לנו את החיים.

לכן, כדי לסייע לכם לעבור את ההדברה כמו שצריך, קיבצנו עבורכם שבעה מיתוסים שרובם רק חצי-נכונים או בכלל לא קשורים למציאות.

מיתוסים על הדברה

סגרו את החלונות היטב לאחר ההדברה כדי לא לפגוע ביעילות הריסוס - לא נכון. חומרי ההדברה המשמשים היום פוגעים בחרקים כשאלו באים איתם במגע. הם לא נדיפים ואין צורך שהחרק ישאף את אדיהם. לכן, אוורור הבית אינו משפיע על יעילות הריסוס.

להיפך, רצוי שהבית יהיה מאוורר כמה שיותר לפני שדייריו חוזרים אליו, כדי למנוע תופעות לוואי אופייניות כמו כאבי ראש, קשיי נשימה, צריבה בעיניים וכדומה.

לאחר הדברה אפשר לחזור הביתה רק אחרי יום שלם - לא מדויק. לא מומלץ לשהות בבית בזמן ההדברה ומעט אחריה. אבל ברוב המקרים ההמלצה היא לשהות מחוץ לדירה לפחות שעתיים. הביאו בחשבון שיש דין שונה לגבי ילדים, תינוקות, קשישים, חולים במחלות כרוניות ובעלי חיים, כדאי להתייעץ עם רופא ו-וטרינר.

הדברה ירוקה לא יעילה כמו הדברה כימית רגילה - לא מדויק. הדברה ירוקה היא לעיתים מעט יקרה יותר, ותמיד היא בריאה וסביבתית הרבה יותר, אבל זה לא אומר שהיא פחות יעילה.

אחריות על הדברה - יש דבר כזה?

לפני ההדברה כדאי להסיר את הריפודים מהרהיטים ולכבס את הבגדים - לא נכון, או לפחות תלוי במקרה. כאשר מרססים את הבית מפני פרעושים דווקא מומלץ שבזמן ההדברה יישארו כל משטחי הבד גלויים.

הפרעושים מתמקמים ונתפסים על בדים, והריסוס מוצא אותם שם. אחרי כמה שעות אפשר לשאוב את הריפודים והמשטחים ולכבס סדינים וכיסויי מיטה.

מצאתי בבית נמלים שבוע לאחר הריסוס. כנראה הריסוס לא הצליח - לא בהכרח. פעילות חומרי ההדברה ממשיכה גם אחרי שהמדביר מסיים את העבודה.

החומרים מתפשטים בבית ומגיעים לפינות הרחוקות, חורים וסדקים, גם לאחר הריסוס. לאחר ביצוע הדברה החרקים/מזיקים מתים החל מהטווח המיידי ועד כמה ימים אחרי. לעיתים חלקם יתפוגגו רק לאחר כמה שבועות.

מלבד ריסוס, אין בעצם טיפול יעיל לבעיות המזיקים והחרקים - לא נכון. לצד ריסוס מקצועי שבוצע בבית, מומלץ לנקוט במספר פעולות מניעה שיוכלו לעכב הופעתם של מזיקים.

מבנה בניין תקין ויציב יעכב את הופעתם. לשם כך יש לאתר ולטפל בבעיות צנרת, סדקים בקירות, איטום גגות ועוד, זאת על מנת למנוע כניסתם של המזיקים לדירה. וכמובן, גם להקפיד על היגיינה.

על הדברה אין אחריות - לא מדויק. בעיקרון, מדביר מקצועי מעניק אחריות לעבודתו. זמני האחריות המקובלים לאחר הדברה הם שלושה עד שישה חודשים. במקרה של הדברת מזיקים בחצר, לא נהוג לתת אחריות. 

מחירון הדברה

המחירים כוללים מע”מ

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הדברת ג'וקים: כל מה שחשוב לדעת

אם הג'וקים הגיעו לביקור אצלכם, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד כל הדרך אל הפתרון. אנחנו רוצים שהקיץ שלכם יהי נקי מג'וקים, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר וכמה זה עולה? התשובות לפניכם.

הדברת פשפש המיטה: כל מה שצריך לדעת

סובלים מעקיצות פשפש המיטה? אין ספק שמדובר בתופעה מציקה ומטרידה ולכן אנחנו רוצים ללוות אתכם בכל שלב עד לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מדביר וכמה תעלה לכם ההדברה? כל התשובות.

הדברת פרעושים: כל מה שחשוב לדעת

יש לכם פרעושים בבית? אנחנו בטוחים שמדובר במטרד לא נעים ולכן חשוב לנו ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. מה חשוב לבדוק עם המדביר לפני שמזמינים, איך מכינים את הבית להדברה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

האם יש אחריות על הדברת נמלים?
רוב המדבירים נותנים שלושה חודשי אחריות על הדברת נמלים בדירה. האחריות כוללת ביקור ללא תשלום של בעל המקצוע במקרה שהנמלים חוזרות במהלך תקופה זו. עם זאת, סביר להניח שיעילות ההדברה תמנע מהצורך להשתמש באחריות. 
האם מדביר צריך להחזיק ברישיון?
לפני שסוגרים עם מדביר, חשוב לוודא שהוא מחזיק ברישיון מטעם משרד הסביבה. רק לו יש הרשאה להשתמש בחומרים כימיים ובפיתיונות ג'ל נגד מזיקים. בתעודה של המדביר צריכים להפויע הפרטים הבאים: שם המדביר עם תמונה, מספר רישיון, מספר תעודת זהות ותוקף.